Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Informacja o przekroczeniu prędkości


nowdar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W dokumentacji CONNECT strona 3-9 znalazłem następujące pozycje menu

[MENU]

[ust. prow. do celu i mapy]

[inf. o limitach prędkości] - Informacje o ograniczeniu prędkości

[uwaga! Przekrocz. prędk.] - Powiadomienia o przekroczeniu prędkości

[Limit prędkości] - Poziom czułości ostrzeżenia 0 -30

Pozycji tych nie znalazłem. Jak jest w Waszych nawigacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tu odpowiedzieć "precyzyjnie", skoro nie wiadomo jakiego Connecta ma pytający, jaką kartę ... ??

Ja w Pulsarze akurat mam te pozycje w ustawieniach.

kol. nowdar - proponuję uzupełnić swój profil, by potencjalni pomocnicy wiedzieli, do czego się odnieść

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kaśce też mam,ale nie korzystam.Wpienia mnie pikanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w X-TRIAL T32 Tekna. Czy wpływ na te opcje ma wersja karty do nawigacji czy oprogramowanie radia.

Edytowane przez nowdar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w X-TRIAL T32 Tekna. Czy wpływ na te opcje ma wersja karty do nawigacji czy oprogramowanie radia.

Z tego co widzę na wykazie, to w Twoim roczniku X-a były montowane 4 wersje Connecta (taka informacja jest przynajmniej w panelu kompatybilności kart). Trudno o czymś mówić, nie mając pełnej wiedzy, co masz na pokładzie.

 

W Kaśce też mam,ale nie korzystam.Wpienia mnie pikanie.

Podobnie jak ja - mam, ale nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na wykazie, to w Twoim roczniku X-a były montowane 4 wersje Connecta (taka informacja jest przynajmniej w panelu kompatybilności kart). Trudno o czymś mówić, nie mając pełnej wiedzy, co masz na pokładzie.

 

Podobnie jak ja - mam, ale nie używam.

NC2 - Karta 25920 4EA0C E

Edytowane przez nowdar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji tego nie ma. Ponoć w ASO w lutym ma pojawić się niwa wersja za darmo dla właścicieli Xow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana karty w ramach programu Nissan MapCare.

Wieczorem jak będę pamietal i siedzial na kompie, wkleję odpowiedz Nissan Budapeszt, co di mapy w moim Xie... żenada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana karty w ramach programu Nissan MapCare.

Wieczorem jak będę pamietal i siedzial na kompie, wkleję odpowiedz Nissan Budapeszt, co di mapy w moim Xie... żenada

Nissan wprowadził program Map Care, który umożliwia pobieranie jednej darmowej aktualizacji mapy rocznie przez 3 lata od zakupu nowego pojazdu.

Oferta obejmuje wyposażone w system NissanConnect egzemplarze modeli Micra, Note, Juke, Pulsar, Qashqai, X-Trail oraz LEAF.

Program jest dostępny dla wszystkich klientów marki, zarówno indywidualnych, jak i firm.

Coroczna aktualizacja mapy polega na wymianie karty SD w samochodach objętych usługą Map Care. W momencie pojawienia się aktualizacji, dealer Nissana kontaktuje się z klientem w celu umówienia wizyty i przekazania nowej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za info. Taką informacje w necie tez znalazłem, ale czy to jest oficjalna informacja ze strony Nissana? Miesiąc temu jak byłem w serwisie to powiedzieli mi że są darmowe aktualizacje nawigacji do X-traila ale zakupionego od 2016 roku i że mój kupiony w 2015 się nie łapie na taki program aktualizacji. Może dzisiaj znajdę chwilkę czasu to do nich podjadę i zapytam jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany tym co napisaliście posatnowiłem się zorientować jak to jest w NL. Obdzwoniłem kilku dealerów, o wspomnianej akcji nic nie wiedzą, twierdzą że program istnieje ale jest płatny.

Postanowiłem troche pogrzebać i znalazłem na stronie Nissana oficjalne info w tej sprawie:

 

www.nissan.pl/dla-wlasciciela/akcesoria.html

 

Wybieram się do nich po południu, dam znać co i jak w kraju tulipanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w serwisie i dowiedziałem się że akcja dotyczy aut zakupionych po 1-maja 2016 i to ponoć nie wszystkich a weryfikują po nr vin. Na pytanie  czemu użytkownicy którzy kupili x-traia wcześniej maja być gorsi i korzystać z systemu nie posiadającego wszystkich funkcji takich jak np . Powiadomienia o przekroczeniu prędkości już nikt mi nie potrafił odpowiedzieć i powiedzieli tylko że przy najbliższej wizycie serwisowej mam zgłosić jakich opcji mi brakuje to sprawdzą to. Parodia jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w serwisie... Parodia jakaś.

Parodia-humor-satyra to była sytuacja mojego kolegi któremu serwis (FIATA) za wymianę bezpiecznika gniazda zapalniczki zawinszował 50zł :dribble:

A dodam tylko ze ani w instrukcji ani na pokrywce od bezpieczników nie ma słowa gdzie ten bezpiecznik jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum też nie mógł zapytać ??

Telefon do serwisu i też by się dowiedział.
Najwidoczniej Twój kolega zatęsknił za serwisem Fiata, a że nie znalazł innej argumentacji, to postanowił zatrudnić ich do wymiany bezpiecznika :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana odpowiedź Nissan Węgry. Przypomnę, że w sprawie aktualizacji, napisałem do Nissana 12 listopada 2016

 

 

"Szanowny Panie,

 

Przede wszystkim najmocniej przeraszamy za brak kontaktu dotychczas.

 

W odpowiedzi na Pana zapytanie poniżej przedstawiamy stanowisko Nissan Sales Central & Eastern Europe Kft.

 

Oprogramowanie nawigacji na karcie SD, którą Pan posiada działa zgodnie z założeniami producenta.  Mapa nawigacji dostarczana wraz z nowym pojazdem to najnowsza wersja, jaką
udostępnia na chwilę produkcji producent i jest ona integralną częścią pojazdu.

 

Pragniemy poinformować, że wersja nawigacji zainstalowana w Pana pojeździe jest najnowszą wersją dostepną w tej chwili  na rynku dla tego pojazdu.

 

Jednak jak tylko nowsza wersja nawigacji będzie dostępna zostanie ona przekazana Panu przez Autoryzowanego Dealera Nissan zgodnie z procedurami firmy Nissan. Będą to trzy darmowe aktualizacje przekazane po ich wydaniu; o szczegółach zostanie Pan poinformowa przez Dealera.

 

Mamy nadzieję, że sytuacja ta nie wpłynie na utratę Pana zaufania do jakości proponowanego przez nas produktu, jak również na wizerunek firmy NISSAN Sales Central & Eastern Europe.

 

 

Z poważaniem,

Izabela Adamczyk

Koordynator ds. Obsługi Klienta"

 

Z powyższego wynika, że firma Nissan, jako ostatnia ( po sprzedawcach w necie i klientach, którzy zdecydowali się na zakup na własną rękę ) w kolejce, dostaje aktualizacje własnych map :devil: :nissan: rządzi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem jeden z serwisów w NL i otrzymałem identyczną odpowiedz jak fredikruger, darmowa aktualizacja dotyczy x-ów wyprodukowanych po 1 maja 2016.

Dla pozostałych modeli proponują promocyjny zakup katy za 99 euro. Pracownik dealera doradził aby z zakupem wstrzymać się do listopada bo wtedy dostępna będzie nowa mapa datowana na 2016/2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jest taka? 95% na nowo dopiero powoli rusza, nawet najnowsza automapa informuje jedynie o tych, które działają cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest taka? 95% na nowo dopiero powoli rusza, nawet najnowsza automapa informuje jedynie o tych, które działają cały czas

A skąd pobieracie punkty POI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POI z fotoradarami zapisane są na karcie SD, jest to plik Alerts_xxxx.ntg (u mnie jest to dokładnie Alerts_0913.ntg - 0913 oznacza wersję i rok wydania, tak właśnie Nissan dba o swoich klientów - samochód wyprodukowany i kupiony w 2015 a wersja mapy z 2013 :thumbsdown:)

Można to uruchomić w menu pojazdu SETUP/Navigacja/Ostrz.dot.POI/ - tu wystarczy to włączyć (jest też opcja z informacją tonową)

W tym samym menu pod pozycją Ostrz. dot. odl. do POI można ustawić kiedy będziemy ostrzeżeni o radarze , a w pozycji Informacja można sprawdzić wersję pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Te fotoradary zawarte nawet w najnowszej mapie, są o kant d-py rozbić. Aktualne chyba sprzed kilku lat. Siedzą w tym jeszcze atrapy, po których już dołki przy drodze zarosły trawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żeby wiedzieć co w trawie piszczy, polecam wskazać swoje autko na stronie http://nissan.navigation.com/en_GB/NissanEMEA/EUR

... i wszystko w kwestii najnowszych dostępnych kart stanie się jasne

 

Mamy rok 2017 a nie można wybrać 2016. Nissan zatrzymał się na 2015 :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...