Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Informacja o przekroczeniu prędkości


nowdar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja X-sa kupowałem w 2015r.Po kilku telefonach na infolinie Pani złożyła za mnie podanie o wymianę karty na nową. Podanie zaakceptowano jako jednorazowa aktualizację map i po dwóch tygodniach z Francji przyszła nowa karta. Jednak nie jest to najnowsza wersja jaka jest dostępna. Jest nowsza od tej zakupionej z autem ale nie V3 jaka ponoć jest teraz najbardziej aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

...  przyszła nowa karta. Jednak nie jest to najnowsza wersja jaka jest dostępna. Jest nowsza od tej zakupionej z autem ale nie V3 jaka ponoć jest teraz najbardziej aktualna.

Możesz podać oznaczenie otrzymanej karty ?? (to z etykiety karty)

NC3 v1 Europe KE288-LCNKE15 (poprzednia)

czy

NC3 v2 Europe KE288-LCNKEV2 (najnowsza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara karta na fotce a nową dokładnie mogę podać jutro bo w samochodzie ale jak dobrze pamiętam to V1.1

Jak zapytałem czemu skoro się już zdecydowali mi wymienić tą kartę to czemu nie zaktualizowali jej do najnowszej to otrzymałem taką odpowiedz:

 

Dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Nissan.

W nawiązaniu doponiższej korespondencji elektronicznej, uprzejmie informuję, iż zakupił Pan samochód w 2015 roku, natomiast mapy, które znajdują się na otrzymanej karcie SD, zostały wydane w 2016 roku.

Jeśli jest Pan zainteresowany mapami, które zostały wydane w lutym 2017 r., prosimy o kontakt bezpośrenio z autoryzowanym dealerem NISSAN.

 

 


Faktycznie masz rację V2 a nie V3 nie zauważyłem że źle wpisałem.

post-92739-0-03740200-1489958278_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara karta na fotce a nową dokładnie mogę podać jutro bo w samochodzie ale jak dobrze pamiętam to V1.1

Jak zapytałem czemu skoro się już zdecydowali mi wymienić tą kartę to czemu nie zaktualizowali jej do najnowszej to otrzymałem taką odpowiedz:

 

Dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Nissan.

W nawiązaniu doponiższej korespondencji elektronicznej, uprzejmie informuję, iż zakupił Pan samochód w 2015 roku, natomiast mapy, które znajdują się na otrzymanej karcie SD, zostały wydane w 2016 roku.

Jeśli jest Pan zainteresowany mapami, które zostały wydane w lutym 2017 r., prosimy o kontakt bezpośrenio z autoryzowanym dealerem NISSAN.

 

 

Faktycznie masz rację V2 a nie V3 nie zauważyłem że źle wpisałem.

Witam.

Czy w tej wersji karty występują następujące opcje:

MENU]

[ust. prow. do celu i mapy]

[inf. o limitach prędkości] - Informacje o ograniczeniu prędkości

[uwaga! Przekrocz. prędk.] - Powiadomienia o przekroczeniu prędkości

[Limit prędkości] - Poziom czułości ostrzeżenia 0 -30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką przysłali z centrali i innej już nie przyślą tak że następną już kupię sam albo zmienię sprzęt na bardziej przyjazny innym mapą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dostałem odpowiedź z działu obsługi klienta

 

Dziękuję za ponowny kontakt z Działem Obsługi Klienta Nissan. W przypadku ustawień w nawigacji, o które pan pytał nie ma znaczenia wersja karty SD.W urządzeniu, które jest zainstalowane w pańskim samochodzie nie ma możliwości wybrania ustawień, o które pan pyta tj.

[inf. o limitach prędkości] - Informacje o ograniczeniu prędkości,[uwaga! Przekrocz. prędk.] - Powiadomienia o przekroczeniu prędkości oraz [Limit prędkości] - Poziom czułości ostrzeżenia 0 -30.

 

Zastanawiam się czy jest to problem wersji karty SD, czy oprogramowania radia. Koledzy piszą iż mają taką opcje.

https://www.youtube.com/watch?v=0AvpI9DS1Q0

 

post-103724-0-18071500-1490169180_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem czemu u jednych jest a u innych nie ma tej opcji. W serwisie jak pytałem tydzień temu to twierdzili że nie mają innego oprogramowania do radia. Może akurat w tym serwisie nie mają? :bezradny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

U mnie na pewno wyświetla z prawej na dole ograniczenia prędkości. Nie pamiętam tylko czy jest możliwość włączenia ostrzegania o jej przekroczeniu i czy jest opcja ustawienia poziomu czułości ostrzeżenia, ale z tych "pikawek", akurat bym nie korzystał. Zawsze zapomnę sprawdzić.

 

...  W serwisie jak pytałem tydzień temu to twierdzili że nie mają innego oprogramowania do radia. Może akurat w tym serwisie nie mają? :bezradny:

Oprogramowania do radia wg. mojej wiedzy nie ma oddzielnie. Aktualizacje są integralną częścią nowszych kart. Już 2 razy kupowałem nowszą kartę i za każdym razem najpierw następowała aktualizacja softu NC.

Mam nadzieję kolego, że dokładnie sprawdziłeś dostępne w menu opcje dot. wyświetlania (banki, hotele, parkingi ... ograniczenia prędkości), oraz opcje dot. ostrzegania. Autko z 2015 ... jakoś nie mogę uwierzyć, byś tego nie miał.

Dodam, że jakimś rozwiązaniem jest pożyczyć od kogoś najnowszą kartę, zaktualizować soft, a później korzystać ze swojej karty. Sprawdzałem u siebie - po odpaleniu nowej karty, zaktualizowaniu softu, włączyłem kilka razy NC by się upewnić czy wszystko "trybi", po czym włożyłem poprzednią kartę - pracowała bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną kartę jak fredikruger, również z numerem 25920 4EA0C. Mapy z tej karty są datowane na 09/13 czyli bardzo stare, dziwne jest to że Nissan wciska taki bubel swoim klientom. Zrobiłem więc podobnie i skontaktowałem się z BOK nissana poprzez chat, poinformowałem że chciałbym skorzystać z darmowej "single map update". Poszło całkiem sprawnie i według zapawnień karta powinna dotrzeć za kilka dni. Co do opcji w menu odnośnie limitów prędkości to u nie też nie ma takiej opcji (12/2015).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Może to chodzi o INDYWIDUALNA  PRĘDKOŚĆ JAZDY w menu.

To nie to.

Routing (sposób wyznaczania tras) jest oparty na fabrycznych danych zawartych w mapie dla poszczególnych odcinków dróg. Na tej podstawie jest też obliczany przez NC czas dotarcia do celu. Jeżeli użytkownik dojdzie do wniosku, że z routingiem jest coś nie tak, a troszeczkę wie o co w tym wszystkim biega, to może sobie wejść w Indywidualna prędkość jazdy i włączyć "Zastosuj ustawienia użytkowika". Teraz wyznaczamy sobie kolejno kilka dobrze sobie znanych tras i sprawdzamy, czy routing nam odpowiada. Pamiętamy oczywiście, że mamy do wyboru kilka trybów tras (ECO, SZybka, Krótka). Jeżeli mimo to mamy jakieś uwagi do routingu, możemy pokombinować i poustawiać "pod siebie" prędkości dla poszczególnych kategorii dróg (dobrze jest wcześniej zapisać, co tam było wcześniej ustawione), To z grubsza wszystko w tej materii.

Teraz odnośnie ograniczeń prędkości ...

Zaraziliście mnie tym problemem i zaraz skoczę do garażu, by zobaczyć, gdzie to siedzi

 

Edit.

No i mam odpowiedź, na większość zadanych wcześniej pytań.

 

Karta NC3 v2 Europe KE288-LCNKEV2 (najnowsza)

Ustaw. prowadzenia do celu i mapy

- Inf. o limitach prędkości wł/wył

...............

- Uwaga! Przekrocz. prędkość wł/wył

- Limit prędkości (ustawiamy max do +30)

 

@nowdar - czyli jak widzisz - u mnie jest wszystko o co pytałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to.

Routing (sposób wyznaczania tras) jest oparty na fabrycznych danych zawartych w mapie dla poszczególnych odcinków dróg. Na tej podstawie jest też obliczany przez NC czas dotarcia do celu. Jeżeli użytkownik dojdzie do wniosku, że z routingiem jest coś nie tak, a troszeczkę wie o co w tym wszystkim biega, to może sobie wejść w Indywidualna prędkość jazdy i włączyć "Zastosuj ustawienia użytkowika". Teraz wyznaczamy sobie kolejno kilka dobrze sobie znanych tras i sprawdzamy, czy routing nam odpowiada. Pamiętamy oczywiście, że mamy do wyboru kilka trybów tras (ECO, SZybka, Krótka). Jeżeli mimo to mamy jakieś uwagi do routingu, możemy pokombinować i poustawiać "pod siebie" prędkości dla poszczególnych kategorii dróg (dobrze jest wcześniej zapisać, co tam było wcześniej ustawione), To z grubsza wszystko w tej materii.

Teraz odnośnie ograniczeń prędkości ...

Zaraziliście mnie tym problemem i zaraz skoczę do garażu, by zobaczyć, gdzie to siedzi

 

Edit.

No i mam odpowiedź, na większość zadanych wcześniej pytań.

 

Karta NC3 v2 Europe KE288-LCNKEV2 (najnowsza)

Ustaw. prowadzenia do celu i mapy

- Inf. o limitach prędkości wł/wył

...............

- Uwaga! Przekrocz. prędkość wł/wył

- Limit prędkości (ustawiamy max do +30)

 

@nowdar - czyli jak widzisz - u mnie jest wszystko o co pytałeś.

Dzięki za informacje. Mam jeszcze prośbę o podanie :

Menu serwisowe

1. Oprogramowanie: posiadam D302

2. Hardware: posiadam 031

Edytowane przez nowdar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Dzięki za informacje. Mam jeszcze prośbę o podanie :

Menu serwisowe

1. Oprogramowanie: posiadam D302

2. Hardware: posiadam 031

To pytanie chyba powinieneś zadać użytkownikom identycznego z Twoim modelu auta w stosownym dziale.

Ja mam :

- D 205

- 031

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. W dokumentacji CONNECT strona 3-9 znalazłem następujące pozycje menu

[MENU]

[ust. prow. do celu i mapy]

[inf. o limitach prędkości] - Informacje o ograniczeniu prędkości

[uwaga! Przekrocz. prędk.] - Powiadomienia o przekroczeniu prędkości

[Limit prędkości] - Poziom czułości ostrzeżenia 0 -30

Pozycji tych nie znalazłem. Jak jest w Waszych nawigacjach.

 

Ja chyba tez nie mam tego menu u siebie w nowych mapach

 

post-103421-0-53002300-1491561379_thumb.jpg

 

post-103421-0-80991100-1491561386_thumb.jpg

 

post-103421-0-63157900-1491561394_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Jak widać "nowe mapy", to w przypadku Nissana pojęcie baaardzo względne. Jak widać z opisu karty który zamieściłeś w innym wątku, Twoja karta i owszem - zawiera aktualizację programu (NC3 V2). Natomiast co do "najnowszości mapy na tej karcie mam spore wątpliwości. Zauważ, że najnowsze karty (w moim profilu) mają w oznaczeniu Part number T1000-25360    Natomiast Twoja ma Part number T1000-24973.

Tak na marginesie, to Nissan w ofercie handlowej też nie oferuje kart 25360, a 25359

Jak wynika ze strony Nissana, Gdybyśmy mieli kupować najnowszą kartę, to obaj kupilibyśmy identyczną (taką jak u mnie). Wniosek z tego jeden - skoro jak mam w menu ograniczenia prędkości, a Ty nie, tz. że w tym programie darmowej aktualizacji map, Nissan wciska ludziom szajs.

Zaznaczam, że to moja prywatna opinia, oparta wyłącznie na porównaniu oznaczeń kart i różnicach w menu o których piszą użytkownicy.

Edit.

Tu masz czytelny dowód na poparcie moich opinii http://www.ebay.pl/itm/NISSAN-CONNECT-3-LCN2-SD-Navigation-Map-EUROPE-V2-2017-QUASHQAI-NOTE-JUKE-NAVARA-/182425686884

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tutaj:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/106720-aktualizacja-map-nissan-connect-3/page-2?do=findComment&comment=1165172

 

Nie wiem na ile to ma wplyw na same mapy a ile na regiony czyli jezyki nawigacji.

Trzeba by porownac czy roznia sie i na ile.

Ja od nowosci nie mialem tych funkcji w menu powyzej wiec nie wiem co jest grane.

Nie jest najgorzej bo update robia z free tylko czy mapy sa aktualne faktycznie...

Sprawdzilem wczoraj droge z ASO do domu i zauwazylem, ze teraz poprawnie pokazuje i wydaje komunikaty jesli chodzi o moja chalupe. wczesniej podawal jakies 200 m przed dojazdem ze juz jestem na miejscu a teraz wlasciwie wskazuje i po ktorej stronie jest punkt docelowy.

Jak wspomnialem w inym watku brakuje jeszcze sporo do "w miare" aktualnych map

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

... Jak wspomnialem w inym watku brakuje jeszcze sporo do "w miare" aktualnych map

Mapy w żadnym programie nawigacyjnym nie będą w 100 % aktualne. Będą co najwyżej badziej, lub mniej. Tym bardziej, że w przypadku Nissana mapy są aktualizowane 1x/rok. Nikt porównując 2 karty nie jest w stanie dogrzebać się wszystkich różnic mapowych, językowych, czy routingowych, już nie wspomnę o POI.

Natomiast tutaj poruszałeś temat różnic w MENU i na tym się skupiłem. Mamy jeden system (NC3) identyczną wersję oprogramowania (V2) , a jedni mają "ograniczenia prędkości, a inni (w tym również Ty) - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie by nie były, zamiast ekscytować i podniecać sie niby nowościami z coraz to innym oznaczeniem, proponuję spróbować pojechać gdzieś poza miasto, na wioski gdzie nie ma ulic, a tylko numery i cokolwiek znaleźć....

W stosunku do Automapy, która wg mnie od lat jest najlepsza na Polskę ( choć ma swoje niedociągnięcia), tutaj nawet kody nie są właściwie przypisane do miejscowości / gmin.

Już gdzieś pisałem, że to co oferuje NC, od biedy można użyć w dużym mieście, pod warunkiem, że ma się pojęcie gdzie się jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

herson - nie zamierzałem się ani ekscytować, ani podniecać nowościami, oznaczeniami, etc. Starałem się tylko uzmysłowić kolegom, czym ich "częstuje" Nissan w kwestii map.

Zgadzam się z tym co napisałeś w 100 %. Też od nastu lat wożę się z AM na pokładzie, więc mam porównanie. NC na pewno nie jest dobrym pomysłem dla kurierów, etc. :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź Nissan Budapeszt na wysłane zapytanie.

 

Pragniemy poinformować, że Pański pojazd wyposażony jest w pakiet Bezpieczeństwa, w przeciwieństwie do niższych wersji informacje o znakach drogowych znajdują się tylko na zegarach. W niższej wersji wyposażenia dana informacja pokazuje się bezpośrednio na nawigacji. Instrukcja jest ogólna, dla różnych pakietów.

Dziękujemy za okazaną cierpliwość i w przypadku pytań pozostajemy do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, to by się zgadzalo :)

Ostatnio sprawdzałem na ile sa aktualne mapy i okazało się, ze nawigacja pokazuje tez zakazy skretu. Gsy skrecalem w jedna z ulic to wywalilo mi zakaz skretu w prawo-co prawda już nieaktualny od dłuższego czau bo mozna tam skrecac ale jednak pokazuje :)

Z tym ograniczeniem predkosci to od początku miałem ustawione wyświetlanie miedzy zegarami ale nie wpadłem na to, ze to może być funkcja powiazana z nawigacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...