Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350z] jakie hamulce lepsze Brembo czy org.Akebono z 370z


Surmik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Już niedługo wiosna i czas wkoncu na zmianę hamulców,bo oryginalne w wersji US to porażka co chwilę problem z tylnymi przyprawiajacy ból głowy i tu moje pytanie na co lepiej zmienić,bo są org.z 370z Akebono http://allegro.pl/zacisk-tarcza-350z-370z-g35-g37-brembo-akebono-new-i6691358053.html#thumb/7 i w podobnej cenie chodzą Brembo co lepsze waszym zdaniem,może ma ktoś je u siebie i może się coś wypowiedzieć?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak z Manguszewa brał odemnie adaptery i płacił prawie dwa razy tyle co pisze w ogłoszeniu - moim zdaniem dobra okazaja.

Hamulce te znacznie mocniej działają jak Brembo no ale felga minimalna to 18 cali i to nie każda, by w Raysy podeszły trzeba minimum 22mm dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pompy zmieniać nie trzeba :)

By heble z 370Z zapakować to potrzebne są adaptery i śruby do nich zdaje się M14x1,5 70mm - muszę sobie przypomnieć

 

Adapterki jakby co to u mnie można dostać :)

Coobcio%20Adapter%20350Z%20na%20Akebono%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Potrzebuje przewodów w oplocie do zacisków akebono, które będą lepsze?

1 Do zacisków brembo z 350z bo lepiej dopasowane do karoserii czy

2 Do akabono z nissana 370z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz te dedykowane do 350Z, ja tak przynajmiej robie no i polecam produkty firmy hell - wsio pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inny model brembo nie będzie lepszą opcją od tego fabrycznego? czy te akebono po prostu są lepsze?

 

jhzehj.jpg

To są te ori z 370z? Bo na niektórych pisze akebono na niektórych nissan 

Edytowane przez Asesino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi głownie o to by z jednej rodziny wszystko było tzn z nissana do nissana przekładasz nie kundlisz wozu :D

Poza tym tarcze 355mm z 370Z pasują idealnie na piastę i mają perfekcyjne odsadzenie względem sworznia.

 

Jak felga pozwoli wiadomo najlepiej by było zapakować 400mm ceramike np. z BMW M4 CLS...

Ja u siebie na przodzie mam zaciski z Audi RS3 + tarcze z BMW M3 w92, rzeźby było dużo ale wsio dobrze działa i jest lekkie:

coobcio%20rozwarstiowne%20kolcki_zpsqwwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Połączeniu z klockiem Ferodo DS Performance można nawet śmiało i bezpiecznie wybrać się na tor !

Oczywiście mowa o seryjnej mocy albo dołożonej nieco w wolnossaku, bo przy turbo to i dobre klocki nie pomogą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy turbo od czego hamulce warto włożyć i jaki to koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie musi być wydajność i Lans !!

Coś ci wymyślę, może jakis 6cio albo 8tłok z porsche albo AMG i do tego tarcza 370mm.

Tył to klasyka 370Z coby było pnp i ręczny pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z gtr by podeszły? Ale jaki to koszt? Pewnie tyle co turbo? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...