Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głosowe wybieranie kontaktów .


pmamot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Kolega kupił sobie nowego Suzuki Vitara . Pokazał mi że ma funkcje głosowego wybierania z listy kontaktów na sparowanym telefonie. Bardzo mi się to spodobało . Co prawda w Suzuki trzeba komendy wydawać po angielsku ale w zasadzie to nie problem. Dzisiaj z ciekawości zacząłem szukać tej że funkcji w QQ . No i jakie było moje zdziwienie kiedy to po zabawie wciskania przycisków słuchawek na kierownicy usłyszałem głos po polsku . Głosowe wybieranie kontaktów aktywne . Oraz było pouczenie jak używać tej funkcji. Wystarczy na chwile przytrzymać klawisz w kierownicy słuchawki odbioru . Potem jest sygnał dźwiękowy oraz pojawia się komunikat na wyświetlaczu  że można mówić czy coś takiego . No i faktycznie działa   :)  Po sygnale mówię  zadzwoń Jarek na przykład no i głos mówi jakiego dokonał wyboru i dzwoni . A nawet jeżeli miałbym w kontaktach przypuśćmy parę Jarków od przeczyta wszystkie kontakty o występującym imieniu Jarek  i prosi o doprecyzowanie wyboru. 

 

Podsumowując jestem zaskoczony że taka funkcja jest . Wcześniej szukanie kontaktów w czasie jazdy na ekranie dotykowym było mało komfortowe. Zajrzałem do instrukcji Connect i nic o tym nie napisali . No i tak się właśnie zastanawiam bo być może to nie nissan a sam telefon częstuje mnie taką funkcja . Tak czy siak Jeżeli ktoś jeszcze tego nie odkrył polecam taka formę wybierania kontaktów.

 

Nie chcę być złośliwy - ale takie wybieranie głosowe to chyba dla każdego powinna być oczywistość. No ale jak to odkryłeś - to cieszę się razem z Tobą - bo jak dotychczas szukałeś kontaktów na wyświetlaczu to gratuluję, że się dotychczas nie zabiłeś hihihih

Co do funkcji to nie jest to opcja Nissan Connect - a telefonu. Nie ma tu żadnej magii, sam zestaw głośnomówiący NC działa po prostu jak każda zwykła słuchawka bluetooth. Na każdej takiej słuchaweczce jak chcesz wybierać głosowo przytrzymujesz na chwilę przycisk i.... tyle. No chyba, że i tego ktoś nie zna to idę się pochlastać hihihhi

Natomiast mamy w naszym Nissan Connect II wyszukiwarkę google. O.... i ona to już faktycznie rozpoznaje głos i nawet łądnie szuka w czasie rzeczywistym tego co chcemy szukać. Jest to dosyć dobre uzupełnienie samej nawigacji. Po pierwsze to można wprowadzać ades głosowo - nie trzeba ręcznie literka po literce pisać. Po drugie - nie trzeba znać adresu, wystarczy powiedzieć np. Urząd Skarbowy Mikołów (bo chcę jechać do urzędu skarbowego, ale nie znam adresu) i... chciwla mielenia i już.... Po czwarte nie wszystkie adresy są w naszej nawigacji. Raz jechaliśmy z kumplem do totalnej wioski, gdzie jak to na wsi numery domów są rozsypane po całej wsi, a nissan connect nie miał adresów z numerami.... za to google miało i ładnie dojechaliśmy pod dom.

Sens ma bo telefon musisz mieć na wierzchu a ja swojego nigdy nie wyciągam.

 

Jak na wierzchu? Przecież po to masz telefon+bluetooth+wybieranie głosowe, żeby go nawet nie macać.

Wchodzisz do samochodu, odpalasz i już.

Po co wyciągać telefon? W jakim celu?

A mi ta funkcja działa słabo. Ani razu nie wybrał numeru poprawnie... Albo coś u mnie z dykcją, albo z telefonem, albo cholera wie z czym... (iphone 6 z wyłączonym siri)

 

Mówisz: "Połącz z [Nazwisko Imię]"

Ewentualnie po komendzie "połacz z" najpierw imię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak na wierzchu? Przecież po to masz telefon+bluetooth+wybieranie głosowe, żeby go nawet nie macać.

Wchodzisz do samochodu, odpalasz i już.

Po co wyciągać telefon? W jakim celu?

 

To tyczyło się wpisu we wcześniejszym poście gdzie była mowa o bezsensowności dublowania wybierania głosowego cyt;

"W każdym prawie smartfonie jest wybieranie głosowe więc dublowanie funkcji przez nissan nie miałoby sensu." 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy zestaw głośnomówiący ma obsługę głosową.

Są takie (w mniejszosci) gdzie dłuższe przyciśnięcie słuchawki wybiera ostatnio wybrany numer.

 

Przy okazji - w VW do wybierania głosowego jest specjalny przycisk, ale aby działał jest to opcja płatna. Aktywacja wybierania głosowego kosztuje 800zł.

Dłuższe naciśniecie słuchawki powoduje jedynie wybranie ostatnego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W H p8 lite nie ma wybierania głosowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W H p8 lite nie ma wybierania głosowego

Nokia N50 działa

telefon aktywny z NCII

 

ustawienia tel.

ustaw telefon

Rozpoznawanie głosu

Ćwicz rozpozn. głosu

Przejść wszystkie  próby

Przy testach telefon poza samochodem w zasięgu blutetooth,

NCII rozpoznaje głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złośliwy - ale takie wybieranie głosowe to chyba dla każdego powinna być oczywistość. No ale jak to odkryłeś - to cieszę się razem z Tobą - bo jak dotychczas szukałeś kontaktów na wyświetlaczu to gratuluję, że się dotychczas nie zabiłeś hihihih

Co do funkcji to nie jest to opcja Nissan Connect - a telefonu. Nie ma tu żadnej magii, sam zestaw głośnomówiący NC działa po prostu jak każda zwykła słuchawka bluetooth. Na każdej takiej słuchaweczce jak chcesz wybierać głosowo przytrzymujesz na chwilę przycisk i.... tyle. No chyba, że i tego ktoś nie zna to idę się pochlastać hihihhi

Natomiast mamy w naszym Nissan Connect II wyszukiwarkę google. O.... i ona to już faktycznie rozpoznaje głos i nawet łądnie szuka w czasie rzeczywistym tego co chcemy szukać. Jest to dosyć dobre uzupełnienie samej nawigacji. Po pierwsze to można wprowadzać ades głosowo - nie trzeba ręcznie literka po literce pisać. Po drugie - nie trzeba znać adresu, wystarczy powiedzieć np. Urząd Skarbowy Mikołów (bo chcę jechać do urzędu skarbowego, ale nie znam adresu) i... chciwla mielenia i już.... Po czwarte nie wszystkie adresy są w naszej nawigacji. Raz jechaliśmy z kumplem do totalnej wioski, gdzie jak to na wsi numery domów są rozsypane po całej wsi, a nissan connect nie miał adresów z numerami.... za to google miało i ładnie dojechaliśmy pod dom.

 

 

Temat napisałem dla tych którzy o tym nie wiedzą że można z takiej opcji skorzystać . Jak byś przeczytał cały wątek to byś się przekonał że Twoja oczywistość nie dla każdego jest oczywista. Jak byś również doczytał Twój wpis nic nowego nie wniósł wszystko co napisałeś było już wcześniej omawiane.   A co do Nissan Connect II to się nie wypowiadam . To cholerstwo raz działa raz nie . rRz jest wyszukiwarka raz nie widzi identyfikatora ciągle z tym problemy. Na razie nie narzekam bo to subskrypcja darmowa ale za kasiorę to bym z pewnością .reklamował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z windows phone, po bt czytane są również smsy :D, a później komunikat: "możesz powiedzieć dzwoń lub ignoruj", kto zgadnie co mówię, jak pisze do mnie moja Pani?? :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z windows phone, po bt czytane są również smsy :D, a później komunikat: "możesz powiedzieć dzwoń lub ignoruj", kto zgadnie co mówię, jak pisze do mnie moja Pani?? :devil:

To zależy czy czy pisze Twoja Pani czy Żona  :whistle:   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby to działało to smartfon musi być podłączony do internetu, tak czy nie :dribble:.

Tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby to działało to smartfon musi być podłączony do internetu, tak czy nie :dribble:.

 

Zależy od telefonu. Wcześniej miałem właśnie ze względu na wybieranie głosowe długo Nokia Xpressmusic 5800 (aż wstyd było wyciągać) i było to wbudowane w system (nie trzeba połączenia z netem). Potem długo nie zmieniałem telefonu, bo Android czegoś takiego "defaultwo" nie udostępniał, a jakieś dodatkowe aplikacje to nie dla mnie. Aż.. przetestowałem IPhone i na niego zamieniłem. Tez działa bez netu jako normalna funkcja systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi ja dzisiaj jadą po nocce do domu , po przez głosowe wybieranie wysłałem sms mając telefon w kieszeni. 

 

Mniej więcej tak to wyglądało:

Nacisnąłem i przytrzymałem  na kierownicy przycisk słuchawki. Po usłyszeniu sygnału w głośnikach powiedziałem : Napisz wiadomość. Odezwał się głos : Do kogo chcesz wysłać sms-a ? Powiedziałem ( na przykład Adam )  . Odezwał się głos ; co chcesz napisać ? Powiedziałem treść . Głos przeczytał mi to co powiedziałem a następnie zapytał czy wiadomość wysłać czy zmienić . Odpowiedziałem wysłać. Następnie głos powiedział Twoja wiadomość została wysłana .

 

 

Fajna sprawa popróbujcie Panowie :)

 

Oczywiście to wszystko działa dzięki aplikacji Google . Jednak i tak dobrze że przycisk na kierownicy odnosi się do tej aplikacji . Jednym słowem Full serwis.

 

Po niżej zrzut ekranu aplikacji która to wszystko obsługuje. 

post-101785-0-17722100-1486058606_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie luksusy to tylko w androidzie.

Nie tylko. Na iOS (Siri) i WP (Cortana) też możesz. Niestety nie po polsku

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trza znać dobrze angliczanski jak i akcent bo mogą wyjść niespodzianki.

No i Pani z żoną pomylić się może 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie poruszam sie na terenie sasiada, mimo, ze komorka polska N4 jezyk polski w komorce i NCII to komunikaty przychodza po niemiecku, z laczeniem i rozmowa nie ma zydnych problemoe, ale jak chce SMS wyslac to zaczynaja sie cyrki, gdyz to cos tlumaczy moj polski na jezyk niemiecki i tu mozna sie zdrowo ubawic. :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Obecnie poruszam sie na terenie sasiada, mimo, ze komorka polska N4 jezyk polski w komorce i NCII to komunikaty przychodza po niemiecku, z laczeniem i rozmowa nie ma zydnych problemoe, ale jak chce SMS wyslac to zaczynaja sie cyrki, gdyz to cos tlumaczy moj polski na jezyk niemiecki i tu mozna sie zdrowo ubawic. :laie_67:

No i dobrze nich się odbiorcy uczą języka. Jak kocha to przeczyta.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu było, że huawei P8 lite nie ma wybierania głosowego. A ja dziś wybadałem, że ma ale jakoś w QQ nie trybi. Przytrzymanie słuchawki uruchamia rozpoznawanie mowy ale nie wybiera kontaktu.

Wydaje mi się, że przyczyną tego może być to, że uruchmia się w tel. poprzez przytrzymanie przycisku od regulacji głośności a nie przytrzymanie słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak ma,tyle że jak próbowałem na samym H8L to nawet sam telefon nie trybił...dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tel. działa. Trzeba mieć włączone "szybkie dzwonienie"/HiVoice a do tego aplikacja musi mieć nadane uprawnienia i wtedy jest ok ale tylko w tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż spróbuję i pokombinuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odkopię temat.

Nowy P10 lite i świeżo odebrany poliftowy x-trail tekna - wybieranie głosowe nie działa... Można tydzień trzymać guzik na kierownicy i nic się nie dzieje. Wprawdzie sprzedawca w salonie twierdzi, że takiej funkcji nie ma w tym samochodzie, ale nie chce mi się wierzyć, że w tych czasach ktoś by o tym zapomniał.

Ma ktoś jakieś świeże doświadczenia w tej materii ?

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat.

Nowy P10 lite i świeżo odebrany poliftowy x-trail tekna - wybieranie głosowe nie działa... Można tydzień trzymać guzik na kierownicy i nic się nie dzieje. Wprawdzie sprzedawca w salonie twierdzi, że takiej funkcji nie ma w tym samochodzie, ale nie chce mi się wierzyć, że w tych czasach ktoś by o tym zapomniał.

Ma ktoś jakieś świeże doświadczenia w tej materii ?

 

Pozdrawiam !

Często problemem jest model telefonu lub wersja androida. Sam mam dwa: Samsunga J3 2016 i ma problemy, a Huawey Y635 śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...