Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głosowe wybieranie kontaktów .


pmamot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I to prawda, mam podobnie z iphonem czasem zaskoczy ale częściej ma głupawkę, po bluetouch muzyka gra nawet w formacie FLAC, co mnie zdziwiło, synchronizuje kontakty bezproblemowo auto dzwoni i odbiera a wybieranie głosowe żyje własnym życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to prawda, mam podobnie z iphonem czasem zaskoczy ale częściej ma głupawkę, po bluetouch muzyka gra nawet w formacie FLAC, co mnie zdziwiło, synchronizuje kontakty bezproblemowo auto dzwoni i odbiera a wybieranie głosowe żyje własnym życiem.

Auto jeździ i trąbi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często problemem jest model telefonu lub wersja androida. Sam mam dwa: Samsunga J3 2016 i ma problemy, a Huawey Y635 śmiga aż miło.

Bo samsunga nie ma na liście kompatybilności https://pl.nissanconnect.eu/pl-pl/Support/Compatibility

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej stawiałbym na wersję androida,była niekompatybilna z NC,a było kilka aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna używam One plus 5 , na początku to nawet bt rozlaczalo samoczynnie i bez powodu, wybieranie głosowe też nie działało albo działało i wybierało nr których w ogóle nie mam w książce ( szukało w google ). Problemem okazała się aplikacja NC, po wywaleniu, wszystko hula jak trzeba. Android 7.1.1

Mała uwaga, ktoś pisał o komendzie POŁĄCZ, u mnie w X-trailu, działa tylko WYBIERZ ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucieszyłbym się, gdyby przy przytrzymaniu słuchawki stało się cokolwiek. Niestety nic się nie dzieje. Reszta działa, łącznie z odtwarzaniem muzyki. Tak samo jest z iPhonem 6s.

Oczywiście nakopałem się w telefonie dość porządnie. Np. ustawienie Google Now jako aplikacji startowej itd. Mam wrażenie, że klawisz słuchawki w kierownicy nie działa jak typowy przycisk w zestawach bluetooth, a służy wyłącznie do odbierania połączenia przychodzącego. Jeżeli faktycznie Nissan wyłączył funkcję wybierania głosowego to szlag mnie trafi, bo już w 2005 r. w VelSatisie miałem taką możliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk działa jak przycisk w typowej słuchawce Bluetooth.

A co do Iphone - w IOS 11 - przestało działac wybieranie głosowe.

Znaczy po nbaciśnieciu przycisku słyszymy "dong", ale już nie w głośnikach samochodu i telefon nasłuchuje komendy - ale znów: nie przez mikrofon systemu NCII - ale przez mikrofon telefonu, który np. jest w kieszeni... Więc użyteczność jest zerowa. A w IOS 10 działało idealnie. Apple jak zwykle uznało, że nie ma problemu bo jest Siri... które nie działa w Polsce (a właściwie po polsku) ;-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innego podwórka na pocieszenie, choć mała to pociecha. W najtańszej i drugiej z kolei wersji Tucsona jest wybieranie głosowe, ale jeśli kupiłeś dwie najwyższe wersje z kompletem bajerów i dużą navi, zapomnij, głosowego wybierania nie uswiadczysz. Od taki paradoks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zszedłem do garażu.

I co. U mnie jest tak:

przytrzymuję słuchawkę i wyskakuje komunikat: Wybieranie głosowe dostępne.

Ale na tym koniec.

Mieszałem w samsungu z pół godziny.

W między czasie musiałem pozwolić telefonowi na połączenia głosowe. Ale tylko podczas włączenia aplikacji NC.

teraz działało mi 15 minut temu wybieranie ale z telefonu. tzn komendy googlowskie. Co w połowie przyapdków kirowałeo komendę do googli.

Zadzwonić mi sie nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach mojego podsumowania: za cholerę nie udało mi się zmusić telefonu i samochodu do współpracy w kwestii wybierania głosowego. Po przytrzymaniu klawisza w kierownicy żadnej reakcji. A tak ogólnie, to cały ten Nissan Connect to jakieś nieporozumienie. Po rejestracji na Nissan+You przeniosło mnie do aktywacji Nissan Connect. Tam w formularzu rejestracyjnym nie ma rocznika 2017 i nie ma X-traila (a wybór roku i modelu są obowiązkowe). Także nici z rejestracji zgodnej z stanem faktycznym. W ogóle zarejestrować się dało tylko po wybraniu innego języka niż polski (angielski). Na koniec i tak to cholerstwo nie chce się połączyć. W końcu połączyłem się jako gość i pobawiłem się Google search. Działa to w takim tempie, że szybciej i wygodniej będzie wyznaczyć sobie trasę do adresu którego nie ma w nawigacji Nissana na Google Maps w telefonie.

Kicha.

Ale poza tym, auto naprawdę za***iste :)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google Search - może i jest wolne, ale ma tą zaletę, że szuka on-line i nie trzeba znać adresu. Przykładowo - chcę jechac do urzędu Skarbowego w Mikołowie. W życiu nawet nie byłe w Mikołowie. Włączasz Google Search, który dodatkowo ma wybieranie głosowe, wypowiadasz: "Urząd Skarbowy Mikołów" [możesz też wpisać z klawiatury]. Kółeczko chwilę się pokręci i po chwili masz adres i nr telefonu (gdybyś chciał zadzwonić). Jest to też użyteczne na zadupiach, których nie ma w nawigacji NCII. Użyłem tego kiedyś gdy jechaliśmy z znajomym oglądać samochód do zakupu. Była to konkretne wioska, gdzie w nawigacji były tylko co większe ulice bezn numerów. I znajdz tu domek na wsi, gdzie numery były chyba nadawane tak kto wybudował dom. W tej sytuacji powiedzenie do Google Search "Zadupie 145" dało adres do tego konkretnego domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. 

Mam denerwujący kłopot. Podczas wybierania głosowego "pani" proponuje mi do wyboru kontakt, którego nie mam ani w telefonie ani na koncie w Google. Nie mogę go nigdzie znaleźć. Czy Ktoś może mi pomóc? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google Search - może i jest wolne, ale ma tą zaletę, że szuka on-line i nie trzeba znać adresu. Przykładowo - chcę jechac do urzędu Skarbowego w Mikołowie. W życiu nawet nie byłe w Mikołowie. Włączasz Google Search, który dodatkowo ma wybieranie głosowe, wypowiadasz: "Urząd Skarbowy Mikołów" [możesz też wpisać z klawiatury]. Kółeczko chwilę się pokręci i po chwili masz adres i nr telefonu (gdybyś chciał zadzwonić). Jest to też użyteczne na zadupiach, których nie ma w nawigacji NCII. Użyłem tego kiedyś gdy jechaliśmy z znajomym oglądać samochód do zakupu. Była to konkretne wioska, gdzie w nawigacji były tylko co większe ulice bezn numerów. I znajdz tu domek na wsi, gdzie numery były chyba nadawane tak kto wybudował dom. W tej sytuacji powiedzenie do Google Search "Zadupie 145" dało adres do tego konkretnego domku.

A czy mówisz o połączeniu poprzez auto czy tylko przez telefon. Jako ok google.

?

Czy po przytrzymaniu słuchawki na kierownicy powiesz urząd skarbowy w Mikołowie to ci zaprowadzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o funkcji NCII. Wtedy nie naciskasz przycisku na kierownicy ale ikonę mikrofonu na wyświetlaczu NCII [jak mnie pamięc nie myli].

Hmm. No więc dopytam.

Nie potrafię zlokalizować mikrofonu na nc2.

Mam mikrofon na ekranie google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam denerwujący kłopot. Podczas wybierania głosowego "pani" proponuje mi do wyboru kontakt, którego nie mam ani w telefonie ani na koncie w Google. Nie mogę go nigdzie znaleźć. Czy Ktoś może mi pomóc?

Pozdrawiam

może jest w samochodzie, bo wcześniej taki miałeś, dokonałeś synchronizacji i taki został.
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jest w samochodzie, bo wcześniej taki miałeś, dokonałeś synchronizacji i taki został.

Sprawa się wyjaśniła. Miałem jakieś drugie, stare konto na google i pobierał także z niego kontakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Słuchajcie od tygodnia mam problem... zmieniłem Samsunga S5 neo na A5 2017. We wcześniejszym modelu wybieranie głosowe działało bez zarzutu...a obecnie od jakiegoś tygodnia może dwóch przy wybieraniu nr przy wciśniętej słuchawce na panelu kierownicy pojawił mi się sygnał...długi dźwięk jakby w dawnej słuchawce telefonu analogowego tak jak się podnosiło słuchawkę by wybrać nr. Nie wiem czy jest to po up'ie softu w samsungu czy coś się dzieje. Wylogowałem z połączenia i dodałem ponownie nie ma zmiany. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedziłeś mnie.

Też to miałem napisać.

Podobnie u mnie nawet b głośny pisk.

A w oddali pani mówi o funkcjach .

Raz mam nowy soft w A5.

Więc chyba mamy odpowiedź.

Rsety oraz parowanie nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam 

Czyli to błąd w systemie po up'ie jaki zrobił samsung... trzeba poczekać...

Pozdrawiam


Witam

Tak jak pisałem poprawili błąd w Samsungu i jest już normalnie. 

Ale mam zapytanie nowe.... Od kilku dni mam Huawei Mate 10 Lite i łączyś się łączy ale nie ma wybierania głosowego. Fakt nie ma go na liście Nissana.

Może ktoś coś wie? On śmiga na tym nowym Androidzie 7.0

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan co chwilę modyfikuje soft do NC może w najnowszym już to jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lista Nissana... to jak z aktualnymi mapami od nich, nikt nie widzial

Nowy android to 8, kilka dni temu uzytkowany Oneplus 5 został do tej wersji zaktualizowany ale niezależnie od wersji, sparowałem z xem bez problemu a wybieranie głosowe działa od początku

Wybierasz głosowo z telefonu podłączonego do auta, a nie na odwrot

 

Od jakiegoś czasu jeżdżę służbową Astrą i jak byłem zrażony do opla, tak dalej będę. Jedyne co, to fabryczne audio jest dużo lepsze od tego w X-trailu, a sam Intellilink bardziej przyjazny w użytkowaniu

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ffokus:

u mnie nie mam na razie aktualizacji./

Nie wiem kiedy u ciebie dawali? ( pewnie zależy tez od sieci? )

 

U mnie nadal piszczy w głośnikach. Niezależnie czy zaczynam poprzez samochód czy przez telefon wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...