Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głosowe wybieranie kontaktów .


pmamot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ffokus:

u mnie nie mam na razie aktualizacji./

Nie wiem kiedy u ciebie dawali? ( pewnie zależy tez od sieci? )

 

U mnie nadal piszczy w głośnikach. Niezależnie czy zaczynam poprzez samochód czy przez telefon wybierać.

T-Mobile. Na początku lutego juz było ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

 

Czy komuś działa wybieranie głosowe z kierownicy w J11B?

U mnie dłuższe przyciśnięcie przycisku na kierownicy nie daje żadnego efektu, nic się nie dzieje.

Mam zamiar powalczyć o tą funkcjonalność z Nissan'em [osobny post].

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę i walczę i nic. Czy to napewno kwestia oprogramowania telefonów czy może raczej problem z softem navi QQ J11b ?. U mnie wciskanie na dłużej buźki nic nie daje, pozatym wszelkie funkcjonalności są. Wszystkie moje wcześniejsze auta nawet corsa bieda wersja ma tą funkcję, tym bardziej dziwi mnie że Nissan daje taką plamę na tym polu. Wybieranie ręczne kontaktów doprowadza mnie do szału , nie wspomnę o kwestiach bezpieczeństwa. Czy komuś udało się uaktywnić wybieranie głosowe z iphonem w wersji QQ poliftowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mało znasz Nissana ,nie tylko na tym polu daje ciała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mało znasz Nissana ,nie tylko na tym polu daje ciała...

Jacek,czyżby po ostatnich doświadczeniach ze świecami dopadła Cię depresja i przestałeś już wierzyć w "japoński"cud techniki? ;)

P.S.Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczeństwo to chyba tylko w pipczeniu przed przeszkodą.
Radio już ogranicza bezpieczeństwo.
Że nie możesz wybrać kolejnego kanału tylko częstotliwość.
Chyba że coś się zmieniło w nowym sofcie.
A nissan chyba jest w czasach noki 3310. A nie aj fona.
Nie obrażając noki.

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę trochę temat aby nakierować osoby chcące zmusić Nissana do wybierania głosowego z kierownicy, też z tym długo walczyłem aż do teraz.

W moim przypadku problem polegał na tym iż telefon posiadał ustawioną blokadę (PIN, hasło itp.) a co za tym idzie funkcja wybierania głosowego zatrzymywała się na blokadzie telefonu. Dodatkowo wybieranie głosowe nie jest obsługiwana przez sam samochód, NC czy cokolwiek wbudowanego w samochód a przez telefon.

W moim obecnym telefonie z Androidem domyślnie wybieranie głosowe nie działało tj. po przytrzymaniu przycisku na kierownicy nic się nie działo poza wyświetleniem komunikatu na konsoli NC w stylu "oczekiwanie na polecenia głosowe" i tyle.

Jeżeli mamy blokadę to o ile dobrze się orientuję na chwilę obecną aplikacje które potrafią odblokować telefon to beznadziejny Samsungowy "S Voice" który nie obsługuje języka PL a co za tym idzie wybranie jakiegokolwiek kontaktu jest praktycznie niemożliwe oraz Bixby (tego nie miałem okazji przetestować). Moim celem było zmuszenie Asystenta Google do współpracy przy blokadzie telefonu. O ile Google w przypadku naszego języka nie oferuje możliwości automatycznego odblokowania telefonu poprzez "OK Google" tj. przy użyciu funkcji "Voice Match" to w moim telefonie jest funkcja która nazywa się "Smart Lock" (Samsung nie wiem czy na innych też taka funkcja istnieje), z jej poziomu wybieram "Zaufane urządzenia" i paruję telefon z "NISSAN CONNECT". Po tej operacji przytrzymanie przycisku na kierownicy odblokowuje telefon i przy pierwszym uruchomieniu pyta czy użyć S Voice czy Asystenta Google.

Po wybraniu Asystenta Google możemy wywołać polecenie typu "zadzwoń do <imię z kontaktów>". Oczywiście odmienianie nie działa tj. jeżeli chcemy dla przykładu zadzwonić do osoby którą mamy wpisaną jako "Kamil" to nie mówimy zadzwoń do Kamila tylko zadzwoń do Kamil i u mnie WRESZCIE działa! :P Straszny badziew swoją drogą :)

Edytowane przez blackpazner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protestuję..choć w jakiejś starej aktualizacji działało na szajsungu.
Ale wprowadzili w androgenje jakieś zgody, i teraz u mnie za każdym razem chce jakieś uprawnienia i nagrywać głos.

Przestalem się tym bawić.

Jednak stary windows w blue&me z 2005 r to złego słowa nie powiem.

Ale takie czasu że każdy chce mieć swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja coś robię źle, albo u mnie to nie działa.

Telefon to Huawei p20 lite.

wybieranie głosowe w telefonie działa, poprzez asystenta Google, natomiast sparowany telefon przez użycie podniesionej słuchawki na kierownicy już nie działa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, buba1982 napisał:

Albo ja coś robię źle, albo u mnie to nie działa.

Telefon to Huawei p20 lite.

wybieranie głosowe w telefonie działa, poprzez asystenta Google, natomiast sparowany telefon przez użycie podniesionej słuchawki na kierownicy już nie działa.

 

 

A czy przy przytrzymaniu przycisku na kierownicy, na telefonie coś się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W angielskiej wersji działa idealnie z każdym telefonem jaki posiadałem....(telefon automatycznie się odblokowuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, blackpazner napisał:

A czy przy przytrzymaniu przycisku na kierownicy, na telefonie coś się dzieje?

nic się nie dzieje, ani na telefonie, ani na wyświetlaczu radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, buba1982 napisał:

nic się nie dzieje, ani na telefonie, ani na wyświetlaczu radia

A czy działa Ci "OK Google"? tj. czy masz zainstalowanego asystenta google?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mam tylko jeden pomysł, do telefonów dodają przeważnie słuchawki wraz z przyciskiem od bluetooth, czy posiadasz takie słuchawki a jeżeli tak to czy coś się dzieje na telefonie po ich podłączeniu i przytrzymaniu / wciśnięciu przycisku znajdującego się na kablu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie działa wybieranie głosowe. Po wciśnięciu przycisku na kierownicy nie pojawia się żadne polecenie na wyświetlaczu radia... tak jakby ten przycisk zupełnie nie działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, blackpazner napisał:

To jeszcze mam tylko jeden pomysł, do telefonów dodają przeważnie słuchawki wraz z przyciskiem od bluetooth, czy posiadasz takie słuchawki a jeżeli tak to czy coś się dzieje na telefonie po ich podłączeniu i przytrzymaniu / wciśnięciu przycisku znajdującego się na kablu?

Po naciśnięciu guzika na słuchawkach można wybierać połączenia głosowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2019 o 09:45, buba1982 napisał:

Po naciśnięciu guzika na słuchawkach można wybierać połączenia głosowo...

Heh, to chyba faktycznie Nissan totalnie nie współpracuje z Twoim telefonem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, blackpazner napisał:

Heh, to chyba faktycznie Nissan totalnie nie współpracuje z Twoim telefonem :/

Jutro sprawdzę jeszcze na Sony Z3.

Sam jestem ciekaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie po przytrzymaniu guzika słuchawki na kierownicy, pojawia się komunikat "wybieranie głosowe aktywne" , ale poza wyłączeniem muzyki nic więcej się nie dzieje. Czy trzeba jeszcze jakąś czynność wykonać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać każdy nissan ma inne prawa:)

ale pewnie zależy od skonfigurowania dokladnego telefonu. tak jak testowali w fabryce.

min zmiana i klops.

Na razie nie mialem czasu się bawić. Ale u mnie kiedyś działało dobrze wybieranie glosowe. Do tego stopnia że napisałem wybrałem odbiorcę wiadomości i napisałem do niego smsa.

Teraz pojawił się jakiś asystent G i mąci . jakieś zgody, uprawnienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim działa i nie za pośrednictwem Google lecz zainstalowałem w telefonie aplikację {Wybieranie głosowe } dostępne darmo w sklepie PLAY.

Po zainstalowaniu w telefonie musisz mieć uruchomiony internet aby aplikacja mogła skorzystać z translatora . Wówczas po podłączeniu telefonu do zestawu NC przyciskamy słuchawkę i trzymamy do chwili sygnału dźwiękowego wówczas  wywołujemy (zadzwoń do i nazwa z kontaktu taka sama w  spisie telefonu). Po tym zestaw odpowiada dzwonię do  XXXXXXX. i tyle. Tak jest w moim zestawie w samochodzie z 2014 Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2019 o 16:43, joys_pl napisał:

A mnie po przytrzymaniu guzika słuchawki na kierownicy, pojawia się komunikat "wybieranie głosowe aktywne" , ale poza wyłączeniem muzyki nic więcej się nie dzieje. Czy trzeba jeszcze jakąś czynność wykonać?

 

U mnie też tak było na początku a spowodowane to było blokadą ekranu telefonu tj. ustawiony PIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...