Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CZUJNIK CISNIENIA KOLA


adamz5jeep
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos zna numer seryjny czujników ciśnienia kola do juka ,bo jest jakby kilka rodzaji i nie wiem ktory podejdzie do juka ?Lub wiecie widzielscie jaki jakie sa montowane ?kuilem felgi i niechce popelnic bledu ze nie beda pasowac 

post-97764-0-61878500-1485860272_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zna numer seryjny czujników ciśnienia kola do juka ,bo jest jakby kilka rodzaji i nie wiem ktory podejdzie do juka ?Lub wiecie widzielscie jaki jakie sa montowane ?kuilem felgi i niechce popelnic bledu ze nie beda pasowac 

Ja w swoim Juke 2015 zarówno w letnich jak i zimowych kołach mam 407003vuoa, takie jak na aukcji http://allegro.pl/czujniki-kola-juke-qasqhai-pulsar-micra-15rok-i6280511641.html

Dodam tylko że czujniki nie wymagały programowania czy innych zabiegów. Koła zmieniam z letnich na zimowe a samochód nie widzi żadnej zmiany.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Juke 2015 zarówno w letnich jak i zimowych kołach mam 407003vuoa, takie jak na aukcji http://allegro.pl/czujniki-kola-juke-qasqhai-pulsar-micra-15rok-i6280511641.html

Dodam tylko że czujniki nie wymagały programowania czy innych zabiegów. Koła zmieniam z letnich na zimowe a samochód nie widzi żadnej zmiany.

pieknie dziekuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy te czujniki są w miarę jakoś wymienne czy teraz są nowe modele? Czy to raczej zależy od felgi?

Przymierzam się do zakupu kompletu, ale od kilku godzin siedzę i ni cholery nie wiem które będą pasować...

http://allegro.pl/czujnik-tpms-nissan-qashqai-juke-x-trail-micra-i6797782864.html

Tu widzę model 407004CB0A

I one jednak troszkę wizualnie różnią się od 407003VUOA...

 

HELP... <prosi>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Na dniach odbieram nowego Juka 1,2 i tu moje pytanie. Czy we wszystkich wersjach Juka są czujniki? Zamierzam kupić sobie dodatkowe felgi na zimę i nie wiem czy właśnie nie będę musiał sobie kupić do nich czujników(?)

Kolego viberpol doszedłeś do tego czy obydwa numery podane przez Ciebie - lub które będą pasować do naszych aut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz u siebie, to chyba powinieneś wiedzieć... ;)

 

A ja odpowiem, może komuś się przyda.

DIG-T 115 1.2 Dynamic Edition.

Kupiłem te o symbolu 407004CB0B 433 MHz ze stajni Renault Group.

Dobra cena to ok. 100 - 110 pln/szt.

Zamontowali do 16'' i działają. 

Edytowane przez viberpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem samochód w danej wersji wyposażenia bez wyszczególnienia czy auto ma system czujników ciśnienia TPMS , czy tańszy system mierzony systemem ABS , w którym ciśnienie jest mierzone, a raczej jego spadek poprzez obroty koła. Tak samo nie ma się wpływu jakiej marki zostaną założone opony itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 01.01.2017 wszystkie auta produkowane na teren UE muszą mieć TPMS.

Ja swojego Żuka odbieram w styczniu i też mam problem z tym co kupić pod zimówki.

Blachy czy alusy? 16, 17, czy 18"? Jakie czujniki ciśnienia.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 01.01.2017 wszystkie auta produkowane na teren UE muszą mieć TPMS.

 

Ale to nie implikuje automatycznie posiadania czujników w kołach - istnieje alternatywne rozwiązanie, które do ostrzegania o spadku ciśnienia nie wymaga ich obecności. Nie wiem, jak to wygląda u Nissana, ale w przypadku innych marek równolegle w różnych modelach czy nawet wersjach tego samego modelu zdarza się zamienne występowanie aktywnego i pasywnego TPMS (choćby Honda czy VW). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie słyszałem o pasywnym systemie u Nissana.

Wystarczy podzwonić do dealerów i zapytać.

Nie słyszałem o pasywnym systemie u Nissana.

Wystarczy podzwonić do dealerów i zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej jest zadzwonić i zapytać, lecz gdy mają zamknięte, a człowiek chce się czegoś dowiedzieć zagląda po prostu na forum nissana, bo tu połowa forumowiczów wie więcej niż niejeden sprzedawca w ASO. Sam widzę po sobie, że wystarczy dogłębniej poczytać fora i portale motoryzacyjne o swoim nowym aucie i mając go zaledwie 10dni odwiedzając wczoraj salon zauważyłem właśnie, że wiedziałem więcej np. o przedłużaniu gwarancji niż pan handlowiec i podobna sytuacja była w dziale części i akcesoriów gdy pytałem o kilka dodatków do auta.

Wracając do czujników - jako że Juke będzie raczej samochodem do miasta, zakupiłem opony wielosezonowe oszczędzając grube pieniądze na zakup drugich felg i czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebu

Moja odpowiedź była do Daniel_l, a nie do Ciebie.

Też jestem na forum z podobnych powodów, co Ty.

Mojego Juka odbieram w połowie stycznia.

Zadzwoniłem do dealera i dowiedziałem się, że juke ma aktywny system pomiaru ciśnienia w kołach.

 

A Ciebie właśnie miałem pytać, co wybrałeś na zimę do swojego autka.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juka mam na felgach 18 calowych, tak jak pisałem powyżej, auto będzie raczej miastowe(a śniegu u nas raczej nie doświadczysz) dlatego też kupiłem całoroczne Nokiany Weatherproof 225/45/18, a nowe letnie Continentale ContiSportContact 5 na których odebrałem Juka, pójdą do drugiego auta, w którym akurat mam identyczną rozmiarówkę kół :)

Edytowane przez zebu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja mojego odebrałem na zimowych oponach 16", blaszane stalowe felgi i czujniki ciśnienia. Cenę dealer dał fajną, więc się nie zastanawiałem.

Continentale 18" na alusach przyjechały do domu w bagażniku (no prawie).

Tak więc mam dwa komplety.

W sumie, tak chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...