Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwny odgłos z skrzyni biegów. Czy może wyć ?


Krzysiek75

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam na imię Krzysiek , jestem świeżym posiadaczem Qashqaia.

 

     W związku z tym, że to jest mój nowo zakupiony samochód wiecie sami, że przez pierwsze dni i kilometry człowiek wsłuchuje się w wszystko, co jest .Bo jest nowe to ciekawi czy jest ok.

 

          Ogólnie bardzo fajny samochód ,oczywiście ma tam parę rzeczy które to można by poprawić np. wygłuszenie nadkoli ,bo piasek oderwany od opon słychać bardzo dobrze ,zmieniłem od razu żarówki na Night Breaker , ale ogólnie jest ok.

Ale jedna rzecz mnie trochę zaniepokoiła i mam do Was pytanie czy w waszych Qashqaiah jest tak samo. Czy ten typ tak ma.

 

   Chodzi mi o skrzynię biegów, zdaje mi się że ona wyje – świszcze.

Dotyczy to tylko trzeciego biegu. Załóżmy że jedziemy na trójce i skręcamy na skrzyżowaniu, lub wjeżdżamy w ostry zakręt ,biegu nie redukujemy i gdy już wychodzę na prostą , z niewielką prędkością przy około 28-35 km/h  dodając gazu słyszę dokładnie delikatny świst skrzyni biegów. Ten świst słyszalny jest do 40-tki potem znika i jest cisza. Nie mam takich objawów nigdzie i na żadnym innym biegu.

Nie wiem czy tak powinno być,ale to mnie zaniepokoiło w tym samochodzie. Nie miałem  takiego czegoś w poprzednim samochodzie.

 

   Samochód jest na gwarancji, ale wolę najpierw upewnić się jak to jest u Was.

Proszę nie pisać że może być łożysko kola, lub turbinka bo to nie to. Jak rozłączę sprzęgłem ustaje.

 

       Proszę o odpowiedzi Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...