Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J10] Qashqai 1.5dci kilka małych problemów


Rajahsty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebna wasza pomoc... mianowicie jak nazywa sie czesc ze zdjecia i czy powinna "buczec" przy wlaczonym silniku?

Potrzebuje waszej rady jesli chodzi o klime tzn na 16stopniach chodzi ronie cieplo jak na 25itd... sprawdzalem zawartosc plynu chlodzacego i jest ok. Jaka moze byc przyczyna

Dodatkowo mam problem z tylnym spryskiwaczem ale z tym chyba sie uporam

post-103866-0-03464200-1486221074_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o klime to sprawdź czy dobrze ktos złożył silnik sterowania klap przy wymianie filtra pylkowego

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część ze zdjęcia to przetwornik ciśnienia turbiny, czy powinno to buczeć .......pojęcia nie mam jak to pracuje. Zawartość płynu chłodzącego ni jak się ma do klimatyzacji. Klima ma osobną chłodnicę i jeśli nie chłodzi to znaczy że może nie ma w niej tyle czynnika ile być powinno. Sam tego nie sprawdzisz ale zrobią Ci to w serwisie. Co do tylnego spryskiwacza musisz włączając go posłuchać w okolicach zbiorniczka z płynem, czy pompka pracuje, jeśli pracuje to albo spadł, na którymś etapie przewód, albo jest nieszczelny. Jeśli pompka nie pracuje to musisz sprawdzić czy występuje u Ciebie jedna dwudrożna, czy są dwie pompki osobno na przednią i tylną szybę bo w latach 06-13 montowali różnie, Jeśli jedna to sprawdzić by należało włącznik a jeśli dwie to i włącznik i pompkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje panowie! Jeslo chodzi o przetwornik cisnienia to sprawdze w innym qq czy tak damo pracuje... a co do klimy to chyba najlepiej bedzie podjechac na serwis silniczek od wycieraczek pracuje takze bede szukal po przewodach Jeszcze raz wielkie dzieki za podzielenie sie wiedza Pozdro

Sprawdzalem klime na przewodaxh tzn odkrexilem te czarne zaworki i srubokretem upuscilem troche gazu cisnienie ok ale i tak bedzie musial zagladnac spec bo nie mam pojecia jak dobrac sie do silnika sterowania klap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem klime na przewodaxh tzn odkrexilem te czarne zaworki i srubokretem upuscilem troche gazu cisnienie ok ...

?!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że psiknęło po naciśnięciu zaworu nie oznacza wcale że czynnika jest wystarczająca ilość. W kole jak masz niewłaściwe, za małe, ciśnienie też jak naciśniesz zaworek zasyczy a mimo to masz ewidentnego flaczka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...