Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T30 2,2 114 Silnik szarpie i przygasa...


WojciechKentaki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Może Admin przeniesie post w odpowiednie miejsce ... jeżeli już taki był..

Jestem nowy na forum i nie zdążyłem jeszcze znaleźć odpowiedniego dla mnie rozwiązania problemu...

 

Od jakiegoś czasu pojawił się problem . Jadąc jednostajną prędkością , autko potrafiło falować, podszarpywać  , dodając gaz nie zawsze reakcje była natychmiastowa . Chcąc coś wyprzedzić musiałem wyczekać momentu , w którym "załączy się turbo" , w innym przypadku nie było szans na przyśpieszenie , turbina załączała się ze sporym opóźnieniem , czasem pod sam koniec manewru ..

 

Podpinałem kompa , jedyny błąd to - pedał przyśpieszenia 

Szukałem na allegro jednak wizualnie nie pasowały mi kostki przy potencjometrze , na jakiś czas sobie temat odpuściłem .

 

W tym tygodniu zrobiłem trasę do Zakopanego i z powrotem , jakieś 1400 km . Problem się nasilał , czasem miałem wrażenie że silnik przerywał .

 

Dziś rano silnik odpalił normalnie .

Ruszając zaczął mocno szarpać i zgasł . Jakoś się ledwo dotoczyłem i wróciłem pod dom .

Na biegu jałowym obroty spadały poniżej 800 i było słychać uślizg-pisk paska , po czym wracały na prawidłowe .

Dodając gaz , obroty stawały na 2000 tyś i silnik się dławił , gdy przekraczał 2500 normalnie szedł do odcięcia

Nie kopci , nie bierze oleju , suchy bez wycieków .

 

W poniedziałek zamówię pedał przyśpieszenia , od tego zacznę , jednak może ktoś miał podobny problem i wskazałby mi drogę na skróty zanim zacznę wymieniać po kolei sprawne części ...

Pozdrawiam , i dzięki za jakąkolwiek pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjometr pedału można sprawdzić poprzez komputer . nawet najtańszym ELMem w programie Torque widać reakcje na wciskanie pedału. w czasie rzeczywistym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź !

Problem zażegnany ..  mam nadzieje że nie tymczasowo ...

Ścieżkę potencjometra pedału wyczyściłem pędzelkiem z ekstrakcyjną .

Dodatkowo okazała się luźna opaska ślimakowa na przewodzie do turbo , stąd pewnie zamulanie 

Wymieniłem przy okazji filtr paliwa i dolałem jakiegoś uszlachetniacza Moly-cośtam ( czyści wtryski i odrdzewia bak ;)   )

Autko zapierdziela jak nigdy wcześniej .

Pozdrawiam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...