Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan padł podczas jazdy


Darek735
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jak w temacie.Przy prędkości ok. 80 km/h auto zgasło.Po zatrzymaniu ,kręci ale nie odpala.Co mogło paść?????? :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 209 tysi.Ale tak nagle by  zgasł?Możliwe ,żeby immo się rozkodowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich okolicznościach zgasł? Może przeskoczył rozrząd, stąd nie odpala. Łańcuch się rozciągnął, to i całkiem możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ,żeby przeskoczył o tyle zębów ,żeby nawet nie zagadał?Prędzej przy paskach tak się dzieje.Auto zgasło podczas jazdy ,tak jak w temacie.Miałem z 80 km/h na szafie i nagle BUUUUUUUUUUUUUUUUUUU i stoję na poboczu.I lipa ,już nie odpalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to poprostu na padniętą pompe paliwa lub jej bezpiecznik. Jeśli fura odpala na zimny, ale na ciepłym już nie to jak kolega wyzej czujnik położenia wału (podkreślam wału nie wałka). Ale podstawa, czy są jakies błędy?

Edytowane przez kolbek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak w temacie.Przy prędkości ok. 80 km/h auto zgasło.Po zatrzymaniu ,kręci ale nie odpala.Co mogło paść?????? :rolleyes2:

Miałem to samo, choć przy 15/h... Padł sterownik pompy wtryskowej. Od września w naprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału zmieniony 2 tygodnie temu


Miałem to samo, choć przy 15/h... Padł sterownik pompy wtryskowej. Od września w naprawie...

 

Wygląda to poprostu na padniętą pompe paliwa lub jej bezpiecznik. Jeśli fura odpala na zimny, ale na ciepłym już nie to jak kolega wyzej czujnik położenia wału (podkreślam wału nie wałka). Ale podstawa, czy są jakies błędy?

Nie odpala wcale.Stwierdziłem brak iskry.


Dzisiaj sprawdzałem.BRAK ISKRY.I od czego teraz zacząć?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sczytaj błędy za pomocą pedału gazu i kluczyka (opis na forum). Jest kilka opcji, brak masy silnika, przerwa w przewodach cewek, same cewki, odpięty/przerwany obwód czujnika wałka itp. W takiej sytuacji na 100% wywaliło błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ELM-a jutro podepnę ,oblukam ,czy coś pokazało.


Auto sprawdzane profesjonalnym komputerem.Brak błędów, a silnik nie odpala-brak iskry :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału zmieniony 2 tygodnie temu

 

 

Nie odpala wcale.Stwierdziłem brak iskry.

 

Dzisiaj sprawdzałem.BRAK ISKRY.I od czego teraz zacząć?????

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

brak masy

Tak było kolego.Cewki straciły masę.Teraz jest pociągnięta bezpośrednio od silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, podobna sytuacja, pomóżcie w diagnozie....przy niewielkich obrotach na trasie, silnik zaczyna przerywać, trochę go gazuję, żeby nie tracił mocy jednak po chwili kilka drgań i silnik gaśnie, próbuję odpalić i mimo świcących kontrolek rozrusznik nawet nie drgną...po wstępnych oględzinach mechanika cyt. "coś z elektryka!" :), diagnostyka komputerowa wykazała błąd  P0605-sterownik błąd pamięci, oraz zerwana masa na akumulatorze,   więc prośba do forumowiczów o namiary na sprawdzonego elektronika najlepiej  na śląsku lub okolicach..jak mamcie jakieś pomysły lub podobne przypadki -problem może być z głównym komputerem....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że mechanik ma racje ponieważ gdyby to było uszkodzenie mechaniczne to byś słyszał jakieś stuki w silniku itp. W fordzie focusie 1,6 była taka sytuacja i okazało że alternator do regeneracji oraz nowy akumulator do kupienia.

P0605 to jest błąd modułu sterującego masz niskie napięcie na alternatorze i jest problem. Spróbuj odpalić auto na innym akumulatorze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...