Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Przygasanie świateł


bartekzuczek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mam primerę p11 1.8 2001r xenon. Mam taki problem z autem, że przygasają mi światła kiedy włącza się ABS. Prawdopodobnie mam uszkodzony jeden czujnik bo po odpaleniu auta po ruszeniu od razu włącza się ABS -kontrolka się nie zapala- i w tym czasie przygasają światła. Podczas jazdy gdy hamuję i włącza się ABS również światła przygasają. Czy to pompa ABS potrzebuje aż tak dużo prądu że braknie go dla świateł?? Czy to może być jakiś inny problem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od najprostszych spraw:

1. wyjmij bezpiecznik od ABS, aby upewnić się, czy to ten układ powoduje przygasanie świateł - jeśli tak to;

2. sprawdź masy przy pompie ABS (masz tam dwie masy- do pompy i do zintegrowanego z pompą sterownika). Podobnie dwa zasilania - też do sprawdzenia.

3. na koniec - wymigaj sobie kody błędów ABS poprzez złacze OBDII : http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/59064-p11144bedy-abs/ , będziesz wiedział np. który czujnik wprowadza zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mam uszkodzony jeden czujnik bo po odpaleniu auta po ruszeniu od razu włącza się ABS -kontrolka się nie zapala- i w tym czasie przygasają światła. Podczas jazdy gdy hamuję i włącza się ABS również światła przygasają. Czy to pompa ABS potrzebuje aż tak dużo prądu że braknie go dla świateł?? Czy to może być jakiś inny problem.

 

Sprawdź czujniki i pierścienie ABS na piastach. Czasem lubią pęknąć ;) Przygasanie to wina spadku napięcia w instalacji. Przy xenonach bardziej odczuwalne. ABS potrzebuje prądu i nie są to mA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...