Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Czas na wymianę oleju w skrzyni biegów


switch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przyszedł czas na wymianę oliwy w skrzyni biegów.

Do tej pory raz wykonałem już taką wymianę około 80.000 km temu - zalałem Motul Motylgear 75W-80

 

Wiadomo, że nissanowski ZX Gear Oil to syntetyczny 75W-80 GL-4 (ewentualnie -85 lub -90)

 

Macie jakieś praktyczne spostrzeżenia, na temat stosowanych przez Was zamienników ZX?

 

Szukam praktycznych informacji na temat konkretnych olejów przez Was zastosowanych.

Na rynku mało jest typowych 75W-80 GL-4.

 

Napotkałem na pozytywne opinie po zastosowaniu oleju firmy Neste gear s 75w-80...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

sam wymieniałeś ? czy u mechanika ? też się przymierzam do zmiany oleju w skrzyni biegów ,ale dokładnie nie wiem co i jak tam się robi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam wymieniałeś ? czy u mechanika ? też się przymierzam do zmiany oleju w skrzyni biegów ,ale dokładnie nie wiem co i jak tam się robi . 

 

U mechanika, bo na podnośniku łatwiej. Odkręcasz wielkim kluczem inbusowym korek spustowy od strony kierowcy, zlewasz zakręcasz, odkręcasz wlewowy na szczycie skrzyni, zalewasz olej, zakręcasz.

Koszt wymiany 30zł, wiec nie opłaca się brudzić. Zalałem http://www.ravenol.pl/oleje-przekladniowe-mtf-professional-line/1954-RAVENOL-MTF-2-SAE-75W-80-1L.html.

To już moja druga wymiana w karierze tego auta (pierwsza po 80tyś, druga po 160 tyś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli to ja kilka lat temu zalewałem Texaco Multigear (zgodny z GL4). Wymieniałem, bo poprzedni właściciel, przelał skrzynie (a być może i wlał zły olej). Finał był taki, że w gorące dni nie mogłem wsadzić wstecznego biegu. Od wymiany problem nie powrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...