Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

komputer pokładowy


Miras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wtyczkę jak sama nazwa wskazuje wpina się w złącze OBD ;)

Pod lewym kolanem kierowcy jest zaślepka. Jak ją wyjmiesz to pojawi Ci się owe złącze. 

Serdeczne dzięki !!!

I rozumiem, że jej wetknięcie spowoduje automatyczne blokowanie drzwi, kiedy samochód ruszy?

Czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten system irytował i była to pierwsza rzecz którą wyłączyłem w moim tucsonie (standardowo jest). Podjeżdżam po żonę ta szarpie za klamkę, acha trzeba z przycisku otworzyc i tak w kółko. Nie wiem, czujecie się bezpieczniejsi z tym czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten system irytował i była to pierwsza rzecz którą wyłączyłem w moim tucsonie (standardowo jest). Podjeżdżam po żonę ta szarpie za klamkę, acha trzeba z przycisku otworzyc i tak w kółko. Nie wiem, czujecie się bezpieczniejsi z tym czy jak?

Mojego sąsiada też to irytowało... Do momentu, kiedy na skrzyżowaniu jakiś menel otworzył bagażnik i skubnął mu zgrzewkę piwa... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, suma ewentualnych korzyści nie pokonała codziennej irytacji. Ale jak się jest kobietą i wozi torebkę na przednim siedzeniu, to zapewne przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam ...

Myślę , że Qq wypasiony w tyle systemów to ryglowanie drzwi ma ?

Obecnie mam w drzwiach kierowcy blokadę wszystkich drzwi przy klamce a pozostałe drzwi mają swój rygiel . Z automatu nie ryglują się ale odbezpieczają się takie rygle podczas zderzenia .

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam ...

Myślę , że Qq wypasiony w tyle systemów to ryglowanie drzwi ma ?

Obecnie mam w drzwiach kierowcy blokadę wszystkich drzwi przy klamce a pozostałe drzwi mają swój rygiel . Z automatu nie ryglują się ale odbezpieczają się takie rygle podczas zderzenia .

Taką blokadę drzwi, o której piszesz to ma... Problem w tym, że do tej pory jeździłem samochodami, które się ryglowały automatycznie po ruszeniu... A teraz trudno się przyzwyczaić do ręcznego blokowania drzwi... :rolleyes2:

U mnie, suma ewentualnych korzyści nie pokonała codziennej irytacji. Ale jak się jest kobietą i wozi torebkę na przednim siedzeniu, to zapewne przydatne.

Zastanów się, co się Tobie zdarza wozić w bagażniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

U mnie, suma ewentualnych korzyści nie pokonała codziennej irytacji. Ale jak się jest kobietą i wozi torebkę na przednim siedzeniu, to zapewne przydatne.

Przydatne w tej materii jest to, że w wersjach bezkluczykowych można w komputerze wybrać opcję, by po jednokrotnym naciśnięciu guziczka przy klamce, otworzyło nam tylko drzwi kierowcy.

 

Taką blokadę drzwi, o której piszesz to ma... Problem w tym, że do tej pory jeździłem samochodami, które się ryglowały automatycznie po ruszeniu... A teraz trudno się przyzwyczaić do ręcznego blokowania drzwi... :rolleyes2:

Nie rozumiem po co ta dyskusja - tak trudno przed ruszeniem nacisnąć jeden guziczek w drzwiach, by mieć to co się chce?

No chyba, że się ma sklerozę ... ale w takim przypadku przed ruszeniem można zapomnieć uruchomić silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydatne w tej materii jest to, że w wersjach bezkluczykowych można w komputerze wybrać opcję, by po jednokrotnym naciśnięciu guziczka przy klamce, otworzyło nam tylko drzwi kierowcy.

W wersji z kluczykiem też, wystarczy jednocześnie przytrzymać oba przyciski aż kierunki zamigają i funkcja aktywowana. Przynajmniej tak bylo w nissanach ktore miałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzeju .

Zgadza się !

Bo "zrobiło się błędne koło" ...

Wpięcie wtyczki w OBD jak rozumiem odblokowuje rygle podczas postoju-zatrzymaniu więc wtedy co ... ?

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji z kluczykiem też, wystarczy jednocześnie przytrzymać oba przyciski aż kierunki zamigają i funkcja aktywowana. Przynajmniej tak bylo w nissabach ktore miałem.

Tego sposobu o którym piszesz akurat nie sprawdzałem,ale jest opcja w ustawieniach komputera otwierania jednych bądź wszystkich drzwi(mam na myśli wersję z kluczykiem)

 

@Andrzeju .

Zgadza się !

Bo "zrobiło się błędne koło" ...

Wpięcie wtyczki w OBD jak rozumiem odblokowuje rygle podczas postoju-zatrzymaniu więc wtedy co ... ?

Nie odblokowuje się na postoju,tylko po wyłączeniu zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydatne w tej materii jest to, że w wersjach bezkluczykowych można w komputerze wybrać opcję, by po jednokrotnym naciśnięciu guziczka przy klamce, otworzyło nam tylko drzwi kierowcy.

 

Nie rozumiem po co ta dyskusja - tak trudno przed ruszeniem nacisnąć jeden guziczek w drzwiach, by mieć to co się chce?

No chyba, że się ma sklerozę ... ale w takim przypadku przed ruszeniem można zapomnieć uruchomić silnik.

Andrzej, funkcję tę miała nawet Almera N16.

Co do blokowania z automatu, zawsze o ile mogłem to wyłączałem, teraz jak potrzebuje, zamykając drzwi wystarczy wyprostować palec wskazujący i zaryglować drzwi.

W wersji bezkluczykowej i elektrycznej klapy, można włączyć blokadę otwarcia klapy bagażnika z zewnątrz w momencie kiedy pracuje silnik. Przynajmniej tak jest w X-trailu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

W wersji z kluczykiem też, wystarczy jednocześnie przytrzymać oba przyciski aż kierunki zamigają i funkcja aktywowana.

Które 2 przyciski jednocześnie, bo nie skumałem. Chociaż ta funkcja zbędna mi do szczęścia, ale z ciekawości przy okazji bym sprawdził.

...  teraz jak potrzebuje, zamykając drzwi wystarczy wyprostować palec wskazujący i zaryglować drzwi.

W moim przypadku nie muszę nawet prostować palucha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Które 2 przyciski jednocześnie, bo nie skumałem. Chociaż ta funkcja zbędna mi do szczęścia, ale z ciekawości przy okazji bym sprawdził.

 

 

Otwarcia i zamknięcia drzwi na pilocie. Ale jesli nasz to z kompa nie wiem czy zadziala. W zwyklych centralnych dziala.

Powrót do piwrwotnych ustawień w ten sam sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Otwarcia i zamknięcia drzwi na pilocie. Ale jesli nasz to z kompa nie wiem czy zadziala. W zwyklych centralnych dziala.

Powrót do piwrwotnych ustawień w ten sam sposób.

8143748234b011de53f982.gifSprawdzę przy okazji. Nie tyle dla siebie, co dla potomnych :)

Z kompa jest tylko możliwość ustawienia, by otwierając auto, nie odblokowywało wszystkich drzwi, tylko kierowcy. W przypadku skorzystania z tej opcji, jeżeli mam potrzebę odblokowania wszystkich drzwi, wystarczy w ciągu 1 min. ponownie nacisnąć "guziczek".

 

 

  • Unlocking

               W menu [unlocking] mamy do wyboru dwie opcje:

1- [Key Door Lock] - gdy ta pozycja jest włączona (ON), przełączniki w uchwytach drzwi są aktywne. W menu [unlocking] wybierz [i-Key Door Lock]. Użyj przycisku ENTER, aby włączyć (ON), lub wyłączyć (OFF) tę funkcję.

2- [selective unlock] - gdy ta pozycja jest włączona i przełącznik odbierający sygnał systemu inteligentnego kluczyka w drzwiach kierowcy lub przedniego pasażera zostanie wciśnięty, odblokowane zostaną tylko odpowiednie drzwi. Jeżeli operacja odblokowania drzwi zostanie wykonana ponownie przed upływem 1 minuty, zostaną odblokowane wszystkie drzwi. Jeżeli ta opcja jest wyłączona, po jednokrotnym naciśnięciu przycisku odblokowane zostaną wszystkie drzwi. W menu [unlocking] wybierz wybierz pozycję [selective unlock]. Użyj przycisku ENTER, aby włączyć (ON), lub wyłączyć (OFF) tę funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś każe Ci z nią jechać do serwisu,albo wyspowiadać się przed serwisantem???

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na przeglądzie z ta wtyczka. Powiedziano mi co coś tam siedzi gdybym nie wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś każe Ci z nią jechać do serwisu,albo wyspowiadać się przed serwisantem???

Kiedyś w Meganie, jak była na gwarancji, dwa razy w słoneczny dzień włączyły mi się wycieraczki. Pojechałem do serwisu i "nakłamałem" im, że już wielokrotnie taki przypadek miał miejsce. Wzięli auto na warsztat, podpięli komputer i taki uprzejmy pan powiadomił mnie, że faktycznie padł czujnik deszczu ale fakt załączenia się wycieraczek miał miejsce dwukrotnie...

Więc mi chodzi o to, czy komputer przypadkiem nie rejestruje włączeń jakichś obcych softów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zmieniałem olej poza serwisem, przy okazji podłączenie pod komputer. Moje pytanie: jak zmienić komunikat o następnym serwisie z 30000 km na 15000 km? Z pozycji komputera samochodu domyślnie jest 30000km.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też zakupiłem taką wtyczkę.

https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Car-Auto-OBD-Plug-And-Play-Speed-Lock-Unlock-Device-For-Nissan-Qashqai-2016/32684903309.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5pwK8Y

Polecam, działa bez problemów. Dodatkowo przy gwałtownym hamowaniu drzwi także zostają odblokowane. Ja przy zamówieniu poprosiłem o wersję bez funkcji

3. Flash Lamps when opening the car door.

Qrcze - kupiłem to !!! Czekałem 2 miesiące i... d*pa... Włączyłem i cisza - nie działa nawet przy szybkości 40 km/h...

Chyba, ze nie wystarczy tylko włożyć tą wtyczkę ??? Może coś jeszcze trzeba zrobić???

Wie to kto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...