Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Awaria - nie działa nic.


gibek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie udało się odpalić samochód z kabli pojechałem do serwisu jutro maja dzialać, najprawdopodobniej akumulator ale nie wykluczam ze cos jeszcze innego siedzi w elektryce.Przy okazii przeprowadza kampanie przeprogramowania sondy lambda i nadkola tylniego.Jutro wiecej niusów. Dziekuje wszystkim mordeczką za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na newsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ruskich na forach ta epidemia bardziej objawia się postami typu "potrzebny kod do radia" :D Po wymianie na własną rękę, czy gdy zabiera się baterie do domu na podładowanie. Jeden nawet kupił "specjalną" ładowarkę z funkcją odsiarczania za prawie 600zł, ale po miesiącu i tak kupił nowy akumulator.

https://youtu.be/9NEjwy8OfE4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż już o was zapomniałem - okazało się że to wina akumulatora (na ten czas).Dziś odebrałem samochód z ASO zapłaciłem 30 zloty za ładowanie akumulatora.Wszystko działa. Akumulator żelowy ma całkowicie inna specyfikacje pracy ,to mnie zmyliło przy szukaniu usterki. Zyjemy dzieki za pomoc wszystkim 

 

 

 

2wgybut.jpg


U ruskich na forach ta epidemia bardziej objawia się postami typu "potrzebny kod do radia" :D Po wymianie na własną rękę, czy gdy zabiera się baterie do domu na podładowanie. Jeden nawet kupił "specjalną" ładowarkę z funkcją odsiarczania za prawie 600zł, ale po miesiącu i tak kupił nowy akumulator.

 

A ten akumulator co ma fabryczny to nie jest żelowy? Czy żel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EFB czyli trochę zmodyfikowane tradycyjne bezobslugowe akumulatory Ca/Ca. Żelowych w samochodach nie stosują, a te co stosują to są akumulatory AGM. Te w UPS ach typu 7Ah to też są AGM, a ludzie często potocznie mówią na nie żelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EFB czyli trochę zmodyfikowane tradycyjne bezobslugowe akumulatory Ca/Ca. Żelowych w samochodach nie stosują, a te co stosują to są akumulatory AGM. Te w UPS ach typu 7Ah to też są AGM, a ludzie często potocznie mówią na nie żelowe.

Zgadza się, sam mam w tucsonie AGM Varty.: "Zaletą akumulatorów AGM w stosunku do żelowych jest to, że zastosowane maty szklane umożliwiają pracę akumulatora pod zwiększonym ciśnieniem , co zwiększa trwałość przy pracy cyklicznej. Przypadku akumulatorów żelowych nie można stosować takiego ciśnienia, zatem trwałość jest zazwyczaj zwiększana przez zwiększoną gęstość pasty, co wydłuża okres życia akumulatora, ale nie zapewnia wydajności prądu rozruchowego, jaka jest wymagana do zastosowań np. w samochodach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...