Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-trail z silnikiem diesla 1.6 dci 130


juras2017
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z moich notatek wynika, że udało mi się raz zatankować 59,44 l (tankuję do odbicia i jeszcze dolewam lekko do 2 odbić), a ostatnio 61,51 l
Nie ma sensu do 2 razy lekko odbicia, bo paliwo wraca do dystrybutora więc tylko tracisz paliwo i kasę. Moje przekłamania są różne czyli crv 3 gen. miałem z 0.3 do 0.5 l/100km natomiast rav4 hybrid o dziwo 0,2l./100km

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.02.2017 o 10:30, JackSet napisał:

 

dla mnie 4x4 jest przereklamowane zwyczajnie. Jakoś dziwnie się składa ze na ośnieżonych drogach jestem zwyczajnie szybszy niż wielu w SUVach 4x4. Co z tego ze mają 4x4 jak zwyczajnie nie potrafią albo boją sie jeździć na sniegu.

Z drugiej strony co pare dni widać w TV SUVa 4x4 na słupie lub w rowie. To znowu Ci którzy uwierzyli ze 4x4 to  jak piszesz:

4x4 to przede wszystkim wieksze bezpieczeństwo na drodze i wieksza pewność i kontrola nad autem i to o kazdej porze roku i w kazdych warunkach!"

Ulica w mieście to nie rajd kolego :wave: i i nie chodzi o to aby byc najszybszym.

Prawda jest taka, że ludzie z nizin potrzebują 4x4 tylko dla szpanu, ale ci z gór wiedzą doskonale jaka jest różnica i jak ją można wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez starego kotleta odgrzales  ;)

BTW

Naped 4x4 jest bardzo pomocny i podnosi bezpieczenstwo rowniez na nizinach

Mokra nawierzchnia, zasniezona czy oblodzona, zakrety i pewnie jeszcze kilka innych sytuacji "chetnie skorzysta" z napedu na obydwie osie

Problem nie w napedzie bo krzytykuja go glownie Ci ktorzy nie maja, ale w swiadomosci, ze naped AWD (4x4) itp. nie zwiksza /polepsza hamowania zadnego auta tylko poprawia wlasciwosci jezdne a to olbrzymia roznica. Stad biora sie tak liczne zdarzenia drogowe z udzialem SUV'ow o napedzie 4x4 oraz ze zwiekszonej popularnosci aut tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Skoro ja w swoim dig-t mam 4,6 jako best results to pewno i w dci da rade, tylko gdzie jest wtedy radocha z jazdy? Cos za cos...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, arecky69 napisał:

Hey czy faktycznie mozna zejsc ponizej 5 litrow w tym silniku czy to tylko bajki ?

Można i poniżej 4l (patrz foto), a z góry to jeszcze mniej:rolleyes:. Spalanie to akurat mocna strona tego auta, jedynie autostrada (niemiecka) ze względu na gabaryty wyjdzie 8-9l, ale tylko jak butujesz ponad 180km/h...

Nissan spalanie the best.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, niezupełnie da się teraz tj. w autach po FL. Coś zmienili chyba w sofcie i teraz ciężko uzyskać lepszy wynik ale mnie udało się zejść do 4,8 l/100km i wcale nie toczyłem się. Co prawda jechałem pewnie z 60 km/h dłuższy czas ale teraz po mieście nie mogę zejść jakoś specjalnie poniżej 7 l/100km. W poprzednim udawało mi się utrzymać na poziomie max 7 l/100km. Nie jest to zły wynik ale było chyba lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, juras2017 napisał:

Hm, niezupełnie da się teraz tj. w autach po FL. Coś zmienili chyba w sofcie i teraz ciężko uzyskać lepszy wynik ale mnie udało się zejść do 4,8 l/100km i wcale nie toczyłem się. Co prawda jechałem pewnie z 60 km/h dłuższy czas ale teraz po mieście nie mogę zejść jakoś specjalnie poniżej 7 l/100km. W poprzednim udawało mi się utrzymać na poziomie max 7 l/100km. Nie jest to zły wynik ale było chyba lepiej.

chyba coś jest na rzeczy, jeździłem pół dnia X-em z 2018, miałem wrażenie, że turbo dziura mniejsza, ale spalanie ciut większe, przy podobnych warunkach jakich jeżdżę moim X-em...może soft..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...