Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Elementy karoserii w Tiidzie - zamienniki czy oryginalne?


Dejwiszcze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie do użytkowników Nissana Tiida 5d liftback, którzy wymieniali już niektóre elementy nadwozia w swoim samochodzie.

Jestem w trakcie naprawy wozu, do wymiany mam: drzwi błotnik i zderzak. Drzwi znalazłem oryginalne używane, innego wyjścia nie było nikt nie produkuje zamienników drzwi, ale udało się i mam drzwi, które będą pasowały do mojego Nissana. Inna historia jest ze zderzakiem i błotnikiem. Jest dużo oryginalnych używanych części na alledrogo, ale nie wszystkie nadają się do malowania ze względu na wątpliwą kondycję. Podobna sytuacja ma miejsce przy próbie odnalezienia oryginalnego błotnika, który nadawałby się do lakierowania. Występują również zamienniki, które można znaleźć w sieci w b. dużych ilościach, a ich cena różni się nawet o 300 zł od tych używanych ( o 900 zł  jakby ktoś chciał zakupi błotnik w Nissanie). Przykładowo błotnik zami ennik na alledrogo kosztuje 100 zł (gotowy do malowania), a uży wany błotnik kosztuje w granicach 300 zł(nieprzygotowany do malowania), ta sama sytuacja ma miejsce przy poszukiwaniach zderzaka - zamiennik  220 zł  (gotowy do malowania), a używka ok 450 zł. W każdym przypadku należy doliczyć koszt malowania w granicach  400 zł, dlatego przy malowania dwóch, trzech, pięciu  elementów cena ma znaczenie.

Jakby ktoś się zastanawiał jaki jest koszt nowych elementów oryginalnych od Nissana ... Drzwi 2189 zł, zderzak - 1840 zł, błotnik - 1030 zł.

Moje pytanie brzmi: Czy zamiennik błotnika i zderzaka będzie pasował bez problemu? Czy ktoś stosował już podobną naprawę w swojej Tiidzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy kto robi blacharke to wie iz uzywany oryginalny jak jest nieuszkodzony to jest duzo lepszy od zamiennika, chodzi tu onspasowanie gdzie czesto trzeba przerabiac oraz o jakosc materialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady

 

w Yarisie błotnik mam nieoryginalny, nie pasował super idealnie, choć najwięcej zależy od blacharza, ale nic się z  tym nie dzieje

proponowałbym zdać się na blacharza z zamiennikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że na chwilę obecną nie mam ani zamiennika ani oryginalnego błotnika. A lakiernik nie potrafi mi powiedzieć czy to może być zamiennik czy musi być oryginał. Nie ma nikogo kto już musiał bawić się w blacharkę w swojej Tiidzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja - jeśli można tak to określić - bawiłem się w swojej Tiidzie w blacharkę. Konkretnie wymieniałem błotnik. Też zastanawiałem się nad zamiennikiem ale ostatecznie kupiłem część oryginalną (i tak płaciłem z AC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

miałem naprawę blacharki z AC na oryginalnych częściach ale wykonanie paskudne więc bez różnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...