Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy istnieje w PL mechanik, który zna i potrafi ogarnąć 2,7TD 99KM?


Bayes

Rekomendowane odpowiedzi

Poważnie pytam, bo jeszcze o takim nie słyszałem. Pytałem w kilku innych miejscach (także tutaj na forum) i nigdzie nie znali takiego kogoś.

O ile potrafię dużo w swoich pojazdach zrobić, tak jednak brakuje mi doświadczenia z tym silnikami. Przykład: Wymiana elektrozaworu w pompie wtryskowej nie stanowiła dla mnie problemu (mimo że trzeba pół pompy rozkręcić), ale gdy zaczął silnik trapić brak mocy (większy niż zwykle ;)  )  - nie byłem w stanie namierzyć usterki, podczas gdy magicy w stylu "cytryna i gumiaka"  - do których pojechałem w ramach wyjątku, bo nikt inny się nie chciał podjąć - zrobili to w jeden dzień, więc była to jakaś pierdoła (i nie, nie było to sitko w pompie ;)  ).

Teraz, przed wakacjami przydałoby się oddać auto komuś kto zna dobrze te samochody i silniki do przejrzenia i naprawy. Przede wszystkim chodzi mi o zlikwidowanie, raz na zawsze, oleju w dolocie, który się tam leje strumieniami mimo nowej turbiny, nowej odmy i oil catch-tanka; ale także chodzi mi o zwykłe przejrzenie silnika i zawieszenia - na pewno trzeba wyregulować to i tamto (pompa Zyxel na lince), może coś jeszcze poprawić.

Na pewno trzeba zrobić zbieżność (leci delikatnie w lewo), ale znowu - nikt w okolicy nie był w stanie tego zrobić w tym setupie.

 

Planuję finalnie oddać samochód Lemmiemu do przekładki ramy - ale może się okazać, że mimo zdrowej budy nie warto tego robić, bo np. silnik to trup, a ja po prostu tego nie widzę.

Albo może okazać się na odwrót - że silnik mimo ponad 300 000 km na blacie jest jeszcze OK i polata, tylko trzeba to czy tamto poprawić czy wymienić.

Zatem, finalnie, jestem jak najbardziej skłonny oddać ten samochód osobie, która zna te auta i silniki na przejrzanie i poprawki nawet na drugim końcu Polski pod warunkiem, że ktoś się taki znajdzie. A wszystko wskazuje na to, że nie ma kogoś takiego w naszym pięknym kraju.

Ale jak już wszystko będzie tip-top, samochód leci na zmianę ramy. Albo na złom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...