Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

brak sterowania z kierownicy


Kristov80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy miał ktos taki problem a mianowice guziki z lewej strony sa nie aktywne żaden z guzikow nie reaguje z prawej tempomat działa. Pytanie jest takie czy ten panel jest uszkodzony czy sa w aucie jakies bezpieczniki do tego urządzenia ?

post-104114-0-77078300-1487537336_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy miał ktos taki problem a mianowice guziki z lewej strony sa nie aktywne żaden z guzikow nie reaguje z prawej tempomat działa. Pytanie jest takie czy ten panel jest uszkodzony czy sa w aucie jakies bezpieczniki do tego urządzenia ?

Taśma pod kierownicą.Musisz kupić nową(ew.dobrą używkę) zdjąć kierownicę i wymienić taśmę znajdującą się pod kierownicą.Dla w miarę ogarniętego domorosłego dłubacza jest to 30 minut zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody z obu paneli schodzą się do jednej wtyczki choć nie tylko. Sprawdź najpierw połączenia może się tylko wtyk poluzował, a jak będziesz miał na wierzchu sprawdzisz też i przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma to połączone cienkie przewodziki w jedną, by były wytrzymalsze i elastyczniejsze,  płaską całość. Od obu paneli przewody, jak pisałem wyżej, łączą się w jedną kostkę ale to nie znaczy że są wspólne. Wspólna jest tylko kość lub wtyczka jak kto woli. Skoro od jednego sterownika Ci nie działają to znaczy że któryś z nich, odpowiadający za sterowanie tegoż, jest uszkodzony. Poza wspólną wtyczką są jeszcze luźne przewody, zdaje się od masy, może któryś z nich się poluzował i dlatego nie działa panel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie jeszcze z innej mańki. QQ posiada okragły wyswietlacz miedzy zegarami u mnie nie wyswietla temperatury i zegarka na dole. Czy to sie czyms uruchamia czy ten typ tak ma, u mnie podswietlany jest na pomaranczowo a widze w innych autach ze swieci tło na ciemno a literki pomaranczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura i zegarek wyświetla się stale na liczniku. Coś masz kolego pogrzebane. O ile brak wyświetlania temperatury można by tłumaczyć uszkodzeniem czujnika temperatury zewnętrznej, to już brak zegarka nie.Przykładowa fotka licznika pobrana z netu:

 

post-100960-0-96841600-1487590259_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze byc to spowodowane tym ze w aucie jest navi w centralnym miejscu nad nawiewami tam jest wyswietlana godzina ale juz temperatury próżno szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Notkach z navi pomiędzy zegarami godzina nie jest wyświetlana pomimo że miejsce na nią jest. Można ten element uruchomić przecinając jeden z kabli prowadzący do licznika. Może i tu jest tak samo. Wówczas należało by tylko sprawdzić czujnik temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak kolega Kristov, mam pomarańczowe podświetlenie i nie wyświetla mi się godzina, kiedyś zegar był widoczny ale coś się zepsuło. Dodatkowo nie działają  mi przyciski od radia (czasami potrafią zadziałać na chwilę). Oprócz tego nie mogę przełączać pomiędzy funkcjami komputera (spalanie, dystans itp.) ale nie chce mi się wierzyć że to od uszkodzonej taśmy... Dodam że mam wersję bez nawigacji


a co oznacza migająca temperatura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tez mnie się w to nie chce wierzyc. Bylem dzis u mechanika który ima się samymi japońcami i co mi powiedział może byc pierdułka a może byc i taśma. Dowiedziałem się że w kukułkach padają one na potegę i nawet parę dni temu wymieniał jednemu klientowi. Mnie natomiast przyjdzie poczekac na diagnozę do 8 marca (pierwszy wolny termin).

Zastanawiam się tylko czy szukac używki czy zainwestowac w nową , koledzy orentujecie sie ile ASO woła sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są firmy oferujące przewinięcie, tj wymianę samej taśmy bez konieczności kupowania całego nowego elementu. Minus jest taki że samemu trzeba zdemontować taśmę i wysłać do nich, także auto uziemione na kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

Chciałbym odświeżyć temat, w moim przypadku  przyciski po lewej stronie kierownicy działają tylko wtedy gdy  dokonam dość dużego skrętu w lewo, wtedy mogę ich używać, po delikatnej korekcie kierownicy w prawo przestają działać, znajomy handlujący autami powiedział mi że to nie powinna być wina taśmy bo ta albo działa albo nie i że jest to raczej jakaś niesprawność " pająka" pod kierownicą. Po rozebraniu kierownicy i sprawdzeniu wszystkich połączeń ( wtyczek)  nic się nie zmieniło, w dalszym ciągu przyciski po lewej stronie nie działają, chyba że dokonam dość dużego skrętu kierownicą w lewo , tak mówiąc wprost to dopiero przy drugim obrocie koła zaczynają funkcjonować. Mechanik zalecił mi kupić cały pająk pod kierownicę, nie wiem czy to konieczne , może ktoś miał tu taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  około 99.0 % opisywanych przypadków nie działających przycisków na kierownicy winna była taśma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...