Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kilka spraw(nowy zakup)


TOM79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników Qashqai. Jestem nowy i jest to mój pierwszy wpis. Wczoraj kupiłem Nissana(nigdy wcześniej nie użytkowałem tej marki). Auto fajne ale jak na razie to męczą mnie dwie sprawy. 

Pierwsza (inteligentny kluczyk),nie mogę uruchomić stacyjki mając kluczyk np. w kieszeni,muszę włożyć go do stacyjki i klasycznie uruchomić auto.

Druga (komputer pokładowy),wersję auta mam z nawigacją tą u góry,nie mam też przycisku na kierownicy po lewej stronie z literką " i " a bardzo chciałbym zobaczyć np. ile moje auto pali w danym momencie, ile zostało mi do przejechania kilometrów itd...

Może po prostu nie mam wersji z kom.pokł., bo na tym okrągłym wyświetlaczu między licznikami mam tylko ilość przejechanych kilometrów A,B, Z góry przepraszam jeśli ponawiałem już podobne tematy które może są już na forum. auto rocznik 2009, 2.0 dCi 4WD,skrzynia manualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom,wejdź w podany link,i wpisz swój numer:

http://www.autoglobus.ru/vin.htm


A tu masz link do polskiej strony

http://www.autobaza.pl/ab/pl/web/productaa0100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz otworzyć auto mając kluczyk w kieszeni albo z przycisku na kluczyku ? może po prostu bateria padła...

 

u mnie ostatnio pojawiały się problemy z jednym z dwóch inteligentnych kluczyków, ale jak komputer pokazał "key low battery" wszystko stało się jasne (bateria 2032)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jakieś zdjęcia - a co na to mówi instrukcja obsługi ? Z tego co pamiętam jeżeli masz nawigacje z twardym dyskiem ( powyżej nawiewów ) to zużycie paliwa / dystans jest tez wyświetlany na tym ekranie ( sterowanie jest z koła kierownicy lub głosowo )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym inteligentnym kluczykiem mam tak. auto odpalam z kluczykiem w stacyjce,gaszę auto wyciągam kluczyk wychodzę i zamykam go nie z pilota tylko przyciskam przycisk na klamce(centralny się zamyka).Otwieram tak samo przyciskiem na klamce(pilot w kieszeni) wchodzę do auta chcę przekręcić stacyjkę(bez kluczyka włożonego) ale nie mogę , i znowu muszę włożyć kluczyk żeby odpalić silnik. Jak kupowałem auto to sprzedający pokazywał mi jak mam je odpalać bez kluczyka ale tak szybko to pokazywał że już zapomniałem. I trochę mnie to wkurza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli system i kluczyk działa skoro drzwi otwierasz drzwi z guzika, a guzik przy kierownicy jest od blokady kierownicy (trzeba wcisnąć, żeby po zgaszeniu auta zablokować kierownicę poprzez przekręcenie pokrętła. Bez tego "pipa" sygnał ostrzegawczy). Z tym odpalaniem przesadzacie. Wystarczy, że auto jest na luzie. To nie automat żeby odpalać na hamulcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, noga na hamulec. Inaczej nie odpali bez kluczyka.Wiem bo mam ten system.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam ten system i jak nie blokuję kierownicy (a nigdy nie blokuję), to nie muszę wciskać żadnego pedału. Auto normalnie odpalam, jak auto z klasyczną stacyjką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawia się komunikat, nacisnąć hamulec. inaczej nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy dziwi mnie jeszcze jeden szczegół,z którym nie spotkałem się nigdy wcześniej,mianowicie mowa tu o lampach ksenonowych. w moich poprzednich autach, w których posiadałem ksenony były  w soczewkach, a tu w QQ ksenony mam ale bez soczewek. czy to możliwe że Nissan montował ten rodzaj oświetlenia bez soczewek. jeśli chodzi o spryskiwacze lamp to je posiadam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy żeby nie zaśmiecać forum nowymi tematami,piszę o swoim problemie tutaj. mianowicie do wczoraj wszystko było ok. dzisiaj rano zszedłem do auta w celu odgrzybienia klimy preparatem który stawia się za fotelem kierowcy(tak było w instrukcji). po kupnie QQ śmierdziało mi z nawiewów. ustawiłem klimę na LO ,obieg wewnętrzny ,nawiew na maxa i czekam 15 mni. gdy wszystko się zrobiło wsiadam i jadę ,a tu zonk . z połowy nawiewów (strona kierowcy) leci bardzo zimne powietrze natomiast z drugiej (pasażer) ciepłe. temperatura nastawiona na HI. co teraz zrobić jutro czeka mnie dłuższa podróż . słyszałem że jest coś takiego jak kalibracja kratek nawiewów tylko nie wiem jak to i czy w ogóle robi się w nissanie. proszę o pomoc.


już naprawione. przy wymianie filtra kabinowego mechanik przestawił (nie wiem jak to się po fachowemu nazywa) coś takiego, które to steruje nadmuchem między prawą a lewą stroną. znajduje się to zaraz przy filtrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś masz zepsute... :P

 

komunikat o wciśnięciu hamulca się pojawia dopóki nie przekręcę stacyjki (na zmianę z komunikatem "turn on ignition lock" czy jakoś tak), ale po przekręceniu znikają i bez wciskania hamulca odpalam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komunikat o wciśnięciu hamulca się pojawia dopóki nie przekręcę stacyjki (na zmianę z komunikatem "turn on ignition lock" czy jakoś tak), ale po przekręceniu znikają i bez wciskania hamulca odpalam

 

U mnie nie można przekręcić stacyjką bez wciskania hamulca i pojawia się komunikat aby wcisnąć.Dodam ,że gdy wciskam hamulec przekręcam stacyjkę w pozycję przed odpaleniem słychać trzask zwalniania blokady.Pewnie jest to jakieś zabezpieczenie przed przypadkowym odpaleniem np przez dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej to chyba blokada kierownicy

Nic nie pisałem o blokadzie kierownicy tylko stacyjki, auto kupiłem jako nowe i zawsze tak odpalam, tak stanowi instrukcja obsługi.Później wstawię fotkę z instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pisałem o blokadzie kierownicy tylko stacyjki, auto kupiłem jako nowe i zawsze tak odpalam, tak stanowi instrukcja obsługi.Później wstawię fotkę z instrukcji obsługi.

spoko, też mam auto z salonu PL i mam instrukcję ;)

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...