Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klimatronik - awarie recyrkulacji powietrza


zyga1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym podzielić się swoją bolączką ( QQ Tekna 1,6d). Otóż przy temperaturach od zera i niższych przestaje działać system wewnętrznej recyrkulacji powietrza, co jest dość upierdliwe, kiedy w zimie stojąc w korku musisz wdychać wyziewy poprzedzającego cię auta. Sprawdzanie na komputerze w serwisie nie pomaga, bo system nie pokazuje błędu, a i uszkodzenie występuje losowo. Rok temu udało mi się wymienić na gwarancji moduł sterowania klimatyzacją ( po przesłaniu do serwisu filmiku, na którym zarejestrowałem brak działania). Niestey nic to nie pomogło. W tym roku - również po uduwodnieniu uszkodzenia poprzez nagranie video  - wymieniono mi panel klimatyzacji ponownie. Na razie nie mogę sprawdzić, czy pomogło bo odwilż.... Ktoś z Was miał podobne awarie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nissanach, najczęściej za błędy tego typu jak, dziwne zachowanie świateł, odbiorników itp. wyskakujące przy mrozie lub dużej wilgoci, odpowiada moduł BCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, dzisiaj zauważyłem w otworach nawiewowych na przednią szybę (głównie w tym od strony kierowcy) biało-szary osad. Najbardziej przypomina to dużą ptasią kupę. 

Co to może być ? :rolleyes2:

Nie zauważyłem jeszcze jakiś nieprawidłowości w działanie nawiewówpost-91105-0-66089700-1491763498_thumb.jpg

 

post-91105-0-66089700-1491763498_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem jakiś zdolniacha nie czyścił Ci kanałów klimatyzacji tą cudowną pianką, która niby zabijać ma smrody, a w praktyce uczynić może więcej szkód niż pożytku? :devil:

Zastosowanie tego typu specyfiku może spowodować zalanie wszystkiego i znane są nawet przypadki uszkodzenia elektroniki auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zlecałem czyszczenia klimy. W połowie stycznia byłem na drugim obowiązkowym przeglądzie (chyba nic złego wtedy nie zrobili  :( ), później (początek marca) wizyta w sprawie skrzypienia układu kierowniczego i brzęczenia (świerszcz) pod maską. Być może wtedy popsikali mi w tych okolicach jakimś specyfikiem, bo brzęczenie ustało na jeden dzień :rolleyes2: . Przed wizytą w serwisie dałem auto do myjni, może wtedy ktoś nadgorliwie (z dużą ilością płynu) umył deskę rozdzielczą i kratki wylotowe nawiewu na szybę ? :unsure: .

Spróbuję to wyjaśnić i dziękuję za sugestię co może być przyczyną tych biało-szarych nalotów (plam).

Mam nadzieję, że to nie oznaka jakieś poważniejszej awarii, ale z drugiej strony to boję się już jechać do ASO na Wilanowskiej  :angry: . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nie chcę zakładać nowego tematu,a więc napiszę w istniejącym.

Zauważyłem już kilka razy dziwną sytuację, bez żadnej regularności,że panel klimatyzacji sam przełącza się w tryb DUAL i co ciekawe, po stronie pasażera temperatura sama się przestawia jak chce  :D.W przeciągu ostatniego miesiąca przytrafiło mi się tak około pięciu razy.Nigdy nie przytrafiło się to w trybie AUTO, tylko wtedy,jak mam nawiewy ustawione ręcznie np.na szybę i nogi.Oczywiście jak ręcznie wyłącze DUAL to wszystko wraca do normy.Na razie nie jest to coś uciążliwego więc myślę,że do stycznia do przeglądu wytrzyma.Miał ktoś coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...