Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Osłona tarczy hamulcowej na oś tylną


Blasphem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukałem trochę w internecie i wyszukuje tylko osłony na tarcze hamulcowe na oś przednią. Z lewej strony osłonę mam całkowicie zżartą przez rdzę i trzeba by ten element wymienić. Jakieś doświadczenia z poszukiwań ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć, oryginały (jeśli dostępne) w chorych cenach, z dostępnymi zamiennikami się nie spotkałem. U siebie też miałem te osłony zżarte, wywaliłem je w cholerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie z tej strony mam akurat też zzarta rdzą tarczę i zastanawiam sie czy to nie przez brak tej osłony. Mówisz, że to raczej zbędny bajer i żyć bez tego się da ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu do carismy bodajże dorabiałem ze zwykłej blachy dachówki. Troszkę dłubaniny było ale udało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie z tej strony mam akurat też zzarta rdzą tarczę i zastanawiam sie czy to nie przez brak tej osłony. Mówisz, że to raczej zbędny bajer i żyć bez tego się da ?

Zbędny całkiem może nie (w końcu po coś zakładali fabrycznie te osłony) ale ja przez rok jeździłem z 1 osłoną i nie widziałem jakiejś zwiększonej korozji tarczy z tej strony, więc po roku wywaliłem drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej primierze od ponad 120 kkm bez przednich osłon tarcz i wszystko ok coś o koło 5 lat   .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chodzi o to, że ta osłona ochrania przed brudzeniem się tarczy hamulcowej, co doprowadza do korozji oraz do szybszego zużycia się tarczy i klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak masz mniejsze tarcze to mam 1szt z demontażu, aczkolwiek pod większe tarcze to ja z innego samochodu dobrałem, nawierciłem 3otwory na śruby i mam nówki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...