Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tylne głośniki nie grają. Czy można dać mocniejszą antenę?


tomekx8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W mojej Almerce nie grają tylne głośniki, jest zupełna cisza. Nie wiem w czym problem. Sprawdzałem multimetrem na stykach to nie ma żadnego napięcia. Jak zmieniałem radio z fabrycznego na Pioneer UTE-72BT to raczej wszystko podłączyłem co było do podłączenia. Chciałem dziś sprawdzić jeszcze ale zapomniałem jak zdejmowało się ten panel (z tego co pamiętam są dwie śrubki).

 

Drugie pytanie: Jak wjeżdżam w tunel 200-300m długości radio przestaje grać, ok może fale radiowe nie dochodzą wszędzie, ale żeby aż tak? Jak zatrzymam auto np przy ekranach dźwiękochłonnych to zaczyna być już niewyraźnie. Czy można zrobić coś, nie wiem lepsza antena, aby pozbawić radio tych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki przestały grać bo, jak to sam stwierdziłeś, nie dochodzi do nich napięcie. Coś skopałeś przy podłączaniu, może inna wtyczka w nowym radiu jest, która nie łapie tylnych głośników. W tunelu szczególnie 200-300 metrowym nawet nawigacja straci zasięg więc nie dziw się że radio fal nie łapie. Pytasz o lepszą antenę, tę którą masz na dachu nie jest zła i powinna wystarczyć w zasadzie. Możesz dołożyć wzmacniacz sygnału radiowego ewentualnie, ot choćby taki;

http://allegro.pl/wzmacniacz-antenowy-sygnalu-do-radia-samochodowego-i6014519850.html

Ale najpierw dał bym do sprawdzenia komuś kto się na tym zna czy w Twoim radiu, antenie nie jest wzmacniacz walnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% wszystkie możliwe kable są podłączone do radia. Głupi przykład podałeś z tą nawigacją, bo satelita ma słabszy zasięg niż fale radiowe więc że nawigacja zgubi to to wiadomo. A ktoś wie jak zdjąć ramkę plastikową wokół radia? Radio gra raczej dobrze w centrum miasta, natomiast na obrzeżach, czy jak się stoi koło wiaduktu przy zjeździe to już szumy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sory takie, już zwykłem, głupie przykłady dawać. Skoro podłączyłeś wszystkie kable na bank mądrze to powinno, chyba, grać.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkiej filozofii tam nie ma, inaczej kabli nie dało się podłączyć jak pod te wejścia pod które pasowały :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jest skoro głośniki nie działają, filozofią w nowym radiu jest to że innymi pinami sygnał na głośniki wychodzi jak w poprzednim radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha i tu zaskoczę! Głośniki są spalone. A szum w radiu który często się pojawia psując tym samym dźwięk może być zależne od braku metalowego bolca w końcówce przewodu antenowego który wkładamy w gniazdo radia. A tu mam już całość: http://allegro.pl/przejsciowka-wtyk-prosty-do-anteny-samochodowej-i6712464253.html#imglayer Podłączona była sprawna antena więc to musi być brak tego bolca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha i tu zaskoczę! Głośniki są spalone. 

No to mnie zaskoczyłeś, ha, ha ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...