Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Niedziałająca kamera cofania


MariuszS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jest to mój pierwszy post, więc na początku chciałbym się ze wszystkimi przywitać. 

Od niedawna jestem posiadaczem Pathfindera z 2005 roku. po zakupie okazało się, iż kamerka cofania jest niesprawna (po włączeniu biegu wstecznego ekran pozostawał czarny). Elektryk poprawił wiązki i kamera ożyła, niestety ekran "pływa" i jest bardzo niewyraźny. Elektryk stwierdzi uszkodzenie kamerki. Zakupiłem używaną z allegro jednak po wymianie jest to samo. Teraz nie jestem już pewien czy problem jest z kamerami czy może leży gdzieś indziej. Mam gorącą prośbę do posiadaczy Pathfinderów z Trójmiasta, czy jest ktoś kto znalazłby chwilę aby się spotkać i podłączyć moje kamerki celem sprawdzenia w jego samochodzie.

Myślę, że potrzebowalibyśmy może 0,5 na całą operację.

 

A może ktoś ma schematy podłączenia kamerki, albo miał podobne objawy i wie gdzie należy szukać przyczyny.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś obserwuje ekran,a Ty ruszaj przewodami chyba że będziesz wstanie sam to widzieć czy podczas ruszania kabelkami przy kamerze coś się dzieje z obrazem.(tak samo przy wyświetlaczu)

Na moje oko wina leży po stronie kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemierz kable czy nie masz gdzieś przebicia albo zwarcia - miałem kiedyś coś podobnego z kamerą z monitoringu jak się straciła masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oryginalna kamera Nissana czy jakiś zamiennik? Sprawdzałeś jakość obrazu przy zgaszonym silniku i wyłączonym zapłonie??

 

Na linię zasilania kamery załóż filtr przeciwzakłóceniowy np taki: http://allegro.pl/ag81-filtr-przeciwzakloceniowy-do-cb-radia-radio-i6669609139.html

temat powinien się rozwiązać. Niestety kamerki samochodowe obecnie produkowane nie mają żadnych elementów filtrujących zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oryginalna kamera Nissana czy jakiś zamiennik? Sprawdzałeś jakość obrazu przy zgaszonym silniku i wyłączonym zapłonie??

 

Na linię zasilania kamery załóż filtr przeciwzakłóceniowy np taki: http://allegro.pl/ag81-filtr-przeciwzakloceniowy-do-cb-radia-radio-i6669609139.html

temat powinien się rozwiązać. Niestety kamerki samochodowe obecnie produkowane nie mają żadnych elementów filtrujących zasilanie.

 

Kamerka jest oryginalna. Sprawdzałem przy wyłączonym silniku, jest tak samo. Natomiast przy wyłączonym zapłonie chyba się nie uruchamia. Jutro będę miał samochód to sprawdzę. Czy ten filtr w przypadku kamery oryginalnej może rozwiązać problem? Kamerka na pewno działała prawidłowo kiedy auto było świeże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku nic to nie da. Miedzy kamerą a systemem z przodu jest moduł sterujący kamerą i on może być uszkodzony.

 

Masz fabryczny system nawigacji z dużym ekranem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku nic to nie da. Miedzy kamerą a systemem z przodu jest moduł sterujący kamerą i on może być uszkodzony.

 

Masz fabryczny system nawigacji z dużym ekranem???

Tak, mam fabryczny system. W którym miejscu znajduje się ten moduł kamerki? Czy ktoś ma jakąś dokumentację elektryczną uwzględniającą obwody kamerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł kamery jest pod lewym boczkiem w bagażniku. Kamera z modułem łączona jest 4-pinową wtyczką. Znajdziesz tam: napięcie +6V, masę, sygnał wizji i ekranowanie sygnału wizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moduł kamery jest pod lewym boczkiem w bagażniku. Kamera z modułem łączona jest 4-pinową wtyczką. Znajdziesz tam: napięcie +6V, masę, sygnał wizji i ekranowanie sygnału wizji.

Kamera naprawiona, winnym okazał się moduł kamery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...