Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej ?


Piotr29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może jest jakaś różnica w nazewnictwie i tam powiedzmy hydrokrak jest olejem mineralnym?

https://www.summitracing.com/int/parts/vlv-vv177/overview/

moze rzeczywiscie nazewnictwo ze wzgledu na ochrone interesow konsumenta jest bardziej restrykcyjne w USA niz w Europie

zdziwilo mnie to dlatego ze na naszym rynku nie widzialem oleju 5W30 mineralnego

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej 5w30 minerał to podstawowy olej w USA, jeździ na nim pewnie z 90% aut. 90% społeczeństwa w USA nie wie na jakim oleju jeździ wie, że trzeba zmieniać jak zapali się kontrola zmiany, zadzwonią z serwisu, itd, co ciekawe ludzie tego pilnuja. Generalnie zmienia się olej ok. 3000- 3500mil max do 5000mil. Olej ten jest z dystrybutora\weza, na fakturze jest tylko valvoline 5w30, serwis pyta czasami ''regular'' czy syntetyk. Oleje syntetyczne natomiast leją z butelek małych. Zmiany z reguły są notowane w carfax, samemu nie opłaca się kombinować, bo za odpowiednik 80zl PL masz zmieniony olej i zrobiony darmowy podstawowy przegląd auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wprowadzą obowiązkowy system ewidencji historii pojazdu, serwisowania, przebiegu, wtedy zrobi się konkurencja wsród dostawcow usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już swojego Nissana JUKE 1,5 DCI i teraz czas na podstawowe wymiany czyli w pierwszej kolejności olej i filtry. Obecnie widzę karteczkę , że w Niemczech zalali go 16 tys km temu olejem ARAL 5W40 . Jak wolałbym przejść na taki jak zaleca producent czyli 5W30. Nie oszczędzam na oleju dllatego chcę zakupić olej   LIQUI MOLY TOP TEC 4400 5W30  ( pisze, że jest to olej silnikowy przeznaczony do nowoczesnych silników Renault z filtrem DPF) . Czy taka zmiana jest bezpieczna i nie zagraża silnikowi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam mam Juka 1.6 117 km w ASO lali shella 5W30 tak jak zaleca producent  ostatnia wymiana ( na karteczce tak jest ) zalany olejem 10W40 nie pamiętam firmy Czy to mogło zaszkodzić silnikowi ? Chce zmienić olej na taki jaki zaleca producent bo wymiana rok temu czym go zalać chciałem 5w30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym i mam nadzieję że i szczęśliwym posiadaczem Juka 1,6 DIG-T 190KM.

Czy olej Millers EE Longlife C3 5W30 będzie odpowiedni do tego typu silnika?

Jaki filtr oleju?

Dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez Salvius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...