Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

350z cisnienie oleju


Damii94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od palowania auta na zimnym silniku !!

Zimny olej jest mega gesty i pompa produkuje mega cisnienie - potrafi rozsadzic filtr oleju albo wypchnac spod iego uszczelke... w HR tak traktowanych rozsadza uszczelnienie magistrali olejowej

370z od modely MY13 ma juz wzmocnione uszczelki magistrali olejowej i problem ten nie wystepuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem można go jebać na zimnym  :dribble:

Ale ja to już mam taki rytuał że odpalam auto i wypalam fajka, dopiero jadę ;)

Edytowane przez k3dbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy, moze tez po wiekszym przebiegu juz puszczac. Check this out!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155065596934266&set=pcb.1802623140003426&type=3&theater

 

To papierowe gowno! Cholera wie jak poprzedni wlasciciel uzywal auto i na jakim oleju. Mi na 5w40 sie nie swiecila na szczescie lampka nigdy ale teraz cos czuje ze ostatni dzwonek wiec do wymiany uszczelek juz tylko do warsztatu i spowrotem emeryt style! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

370z od modely MY13 ma juz wzmocnione uszczelki magistrali olejowej i problem ten nie wystepuje...

 

Czyli ogólnie ,to tak dobrze wyżej nazwane papierowe gówno wymienić jak najszybciej? Nie żebym na zimnym maleństwo pałował , tylko tak ogólnie pytam

 

właśnie, link niedostępny 

Edytowane przez Asesino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/search?q=vq35hr+blown+gallery+gaskets&rlz=1C1ASUC_enPL614PL614&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwia6NKm2ffSAhUE1ywKHdnqDm4Q_AUIBigB&biw=1536&bih=736&dpr=1.25

- to samo co w tej grupie na FB jak sobie w Google wpiszecie "vq35hr blown gallery gaskets". No co tu wiecej dodac.

Ja od zakupu uzywanego w maju zeszlego roku takie niskie cisnienie mialem czyli okolo 15 psi na jalowych. W serwisowych manualach ASO tyle wlasnie jest i w Stanach tez nie robia z tego "big deal" ale to jest mierzone na 5w30 i na takim tam jezdza a ja mialem 5w40 zalane. Ostatnio po calodniowym upalaniu na Jastrzabiu na 10w60 jest juz mniej niz 10, wiec wniosek prosty. A czy chcecie prewencyjnie wymieniac czy czekac do ostatniego momentu - kazdego decyzja indywidualna. Niestety roboty z tym sporo i koszty robocizny duze. Na pytanie czy bedzie bum bum albo rod knock jak sie tego nie zrobi na czas nie jestem w stanie odpowiedziec, bo sie za malo znam ;)

 

Z setek tematow na my350z na ten temat, ten jest najbardziej sensowny - bez jakiejs zbednej paniki z jednej strony ani przesadnej ostroznosci z drugiej:

http://my350z.com/forum/vq35hr/609272-low-oil-pressure-at-idle-2.html

 

Ja chyba bede jednak walki 272/10,8 robil wiec to wymienie przy okazji i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki za odpowiedz. Temat co podałeś  dość ciekawy

 

Co do tego co napisałeś w serwisowanych aso że tyle jest. Ja mam zakupiony właśnie salonówke z Polski serwisowaną i obecnie jezdzi na 5w30, taki leją w ASO ale też lali mu 5w40, i na taki niedługo zmieniam lub 5w50 . U mnie na jałowym zawsze pokazuje powyżej pierwszej kreski ciśnienie, raz tylko spadło na 30 psi, przeważnie utrzymuje się powyżej po rozgrzaniu - jakieś 40. Co do wymiany, sam też nie wiem co robić, też się za mało na tym znam. 

 

A jak już piszemy o ciśnieniu oleju, ile zaraz po odpaleniu(zimny silnik) powinno wynosić ciśnienie?, czy to wszystko zależne od tego co mamy zalane

Edytowane przez Asesino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przejmowalbym sie u ciebie. Nie palowac na zimnym, czesto zmieniac i dobry olej lac i obserwowac cisnienie i bedzie ok.

Inna sprawa ze te czujniki nie sa dokladne, dla prawdziwego cisnienia powinno sie mierzyc manometrem i wtedy jest dokladny pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przejmowalbym sie u ciebie. Nie palowac na zimnym, czesto zmieniac i dobry olej lac i obserwowac cisnienie i bedzie ok.

Inna sprawa ze te czujniki nie sa dokladne, dla prawdziwego cisnienia powinno sie mierzyc mechanicznie i wtedy jest dokladny pomiar.

 

Dokładnie, no stress ;) Też mam okolice 30 na jałowych, ale znowu przy 2 tyś wg serwisówki powinno być więcej jak 43 a mam 60 więc nie ma nad czym płakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już piszemy o ciśnieniu oleju, ile zaraz po odpaleniu(zimny silnik) powinno wynosić ciśnienie?, czy to wszystko zależne od tego co mamy zalane

 

Ja na motulu 5w50 mam ze 100 na zimnym i przez pierwsze kilkanaście kilometrów tylko może do 90 spadnie przy spokojnej jeździe na 1.5-2.5k RPM.

 

Po ~20-30 minutach normalnej jazdy dopiero się stabilizuje ale nigdy poniżej ~35 nie widziałem (na jałowych).

 

Później każdy skok do 4-6k RPM to znów wskazówka koło 90-110.

 

Mi się zdaje że lekko za duże mam ale przynajmniej wiem że trzyma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi się też wydaje że mam za duże(nie wiem może sobie po prostu ubzdurałem ale nie wiem czy to za duże czy ok czy co:P) bo na zimnym mam w okolicy 110,115 na 5w30, zawsze czekam aż spadnie do 70-80 i dopiero jadę i to trwa dość szybko bo w ciepłe dni jak teraz około 2 minut może 3  a 35-40 na stałe uzyskuje po kilku kilometrach na jałowym

 

tak mnie to tylko zastanowiło ile tak na prawdę powinien mieć, bo kiedyś wyczytałem tu na forum coobcio pisał coś o 80 psi(olej 5w50) na zimnym silniku 

Edytowane przez Asesino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HR oraz silniki w 370Z generują wyższe ciśnienie jak De oraz RevUp i różnica ta jest tym większa im wyższe są obroty.
Taki zdrowy DE na 5w50 na wolnych powinien utrzymywać ciśnienie w granicach 25-30, natomiast HR 30-35.
Ale przy 2500obr.min różnica sięga 20-25PSI między tymi konstrukcjami.

 

Na dniach w Driftowym HR będę naprawiać magistralę olejową, silnik doładowany dwiema TD06-20G moc 405KM @ 0,65bara - auto dobrze znane wszystkim fanom, czerwono czarna sztuka Andego One.

Od lat upalana na totalnym braku ciśnienia oleju tzn. 5 PSI na wolnych - miskę się zdejmie i obada czy nie ma tam wiórów ale jak tyle przeżył i nic w nim nie stuka to powinno być lala, no i bardzo istotne jest to że od samego początku silnik pracuje na 15w50 Motulu 300V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale ja nie chce turba :P

Ale żeby nie offtopować w temacie macie do tej HR co coobcio opisał jakieś linki? Chętnie bym poczytał o niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy HR świeżo po wymianie uszczlek w magistrali olejowej na oleju Motul 5w40 X-Cess, temepratura oleju pod 90 stopni pod koniec pomiaru:



na 10W60 by było jakieś 5-7Psi więcej na wolnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten zrobiony? Miałeś dać znać jak tam panewki w nim jeśli tak długo śmigał na niskim ciśnieniu. No i w jakim stanie były uszczelki - masz zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego drift owego jak dobrze pójdzie to całego rozbierać będe i moda na 4.0 robić bo pan narzeka że nie ma siły z dołu podnieść tych turbin. Odrazu się obadam jak wyglądają paneweczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Weście nagrał ktoś film :)  jak płukało się silniki silniki 5l ropy!! mi tak płukali i silniki nie srały na rzadko :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecie za słabo te 5 litra ropy domyło jak by wlał 10 litra i trzymał 30 min to by klawiatóra lśniła :D

Cobcio jak chcesz szybszych efektów to 800 ml Forte na 30 min!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...