Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubytek oleju - silnik być może do wymiany :(


Diana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, pisałam Wam ostatnio o problemie z warkotem silnika przy 2500 obrotach, oraz ruszania ze start-stop (głuchy dźwięk odbicia). Byłam dziś w serwisie. Okazało się, że olej "wyparował" (pierwszy przegląd i wymianę oleju QQ miał w czerwcu 2016, za 3 miesiące kolejny przegląd...). Oleju było tylko na końcówce bagnetu :( Przez to wszelkie problemy :(

Dziś dolali mi na max olej i kazali jeździć 5000 km, jeśli w tym czasie by ubyło, mam się od razu zgłaszać do serwisu. Jeśli nie ubędzie, obejrzą ten silnik przy kolejnym przeglądzie.

Z serwisem ustaliłam, że jeśli olej znów "wyparuje" mam zostawić autko na wymianę pierścieni (?) , a w "najgorszym" wypadku czeka mnie wymiana silnika.

 

Moje pytanie brzmi - czy ktoś już tak miał taką sytuację, że olej wyciekł tudzież wyparował ?!? (nie było żadnych mokrych plam pod autem, wg serwisu zapiekł się i spalił na tych wadliwych pierścieniach - to może być wada fabryczna...) i czy mogę jakoś wpłynąć na serwis, żeby cały silnik z podzespołami mi od razu wymienili (boję się że tam się więcej rzeczy przez ten brak oleju uszkodziło...)

 

Czy nie powinno mi się gdzieś wyświetlić że tego oleju jest za mało? Nic nie wyświetlał ..

 

Kur.. ja to mam zawsze pecha no :(

Edytowane przez Diana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ty masz ..pecha 

Miałem to samo,oleum parowało,a serwis się motał...zmienili soft silnika na chyba trzeci z kolei,no i troszkę było mniej...

Narazie wykupiłem dodatkowy pakiet gwarancyjny i jeżdżę.A co do wymiany pierścieni to nie tak szybko.Centrala ich tak łatwo nie wypuści na swoje koszty

Też miałem 5000 wyjeździć.Po wyjeżdżeniu okazało się,że spalił norme oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ty masz ..pecha 

Miałem to samo,oleum parowało,a serwis się motał...zmienili soft silnika na chyba trzeci z kolei,no i troszkę było mniej...

Narazie wykupiłem dodatkowy pakiet gwarancyjny i jeżdżę.A co do wymiany pierścieni to nie tak szybko.Centrala ich tak łatwo nie wypuści na swoje koszty

Też miałem 5000 wyjeździć.Po wyjeżdżeniu okazało się,że spalił norme oleju

 

No ja na pewno wykupię dodatkowo 2 lata i w 5 roku go sprzedam. Boję się po prostu że ten silnik się zatarł czy coś i wyjdzie mi po gwarancji wymiana silnika :( A myślałam że nowym samochodem to pojeżdzę te 6-8 lat, ech głupia, teraz wszystko robią "chińskie"

Edytowane przez Diana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chińskie,ale planowo postarzane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chińskie,ale planowo postarzane

 

A ile ty jeździłeś bez oleju? Ja chyba od zeszłego przeglądu w czerwcu...Nigdy nie zaglądałam do oleju, myślałam, że wystarczy w nowym aucie że raz w roku na przeglądzie sami to zrobią. Myślisz że coś się uszkodziło? Niby teraz śmiga nie warkocze i nie czka po włączeniu start-stop - ale te warkoty i czkania nie były aż tak głośne jeździłam z tym długo bo myślałam że to takie odgłosy silnika Renault ;)  Nowy soft mi wgrywali chyba 2 razy od czerwca, jako jakieś akcje serwisowe. Pytanie kiedy oleju zaczęło ubywać...

Edytowane przez Diana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapaliła Ci się kontrolka ciśnienia oleju? Taka czerwona "konewka" ;)

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapaliła Ci się kontrolka ciśnienia oleju? Taka czerwona "konewka" ;)

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

Nigdy :( właśnie tego nie rozumiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że ilość oleju wystarczają do utrzymania ciśnienia

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że ilość oleju wystarczają do utrzymania ciśnienia

I tutaj się zdziwisz... 1.2 DiG-T nie posiada takiej kontrolki  :|

Trzeba sprawdzać bagnet jak w maluchu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszający wpis. Nic zaczynam zbierać diengi na inny awtomobil, tylko najpierw spłacę ostatnią ratę w styczniu za QQ ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj się zdziwisz... 1.2 DiG-T nie posiada takiej kontrolki :|

Trzeba sprawdzać bagnet jak w maluchu :P

To nie żart? Nawet w tiidzie miałem wskaźnik poziomu, o kontrolce nie wspominając. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diano .

Pocieszę Ciebie !

Miałaś szczęście w nieszczęściu , źe stan oleju min. (zasygnalizował silnik) bo tak zapewne straciłabyś gwarancję :( Obecnie to życzyłbym aby jeszcze w gwarancji silnik Ci wymieniono.

Ciekawi mnie czy ktoś z Nissana zapomniał zaprojektować taki czujnik lub nie montują go w ramach oszczędności ... o teorii spiskowej nie naoiszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszający wpis. Nic zaczynam zbierać diengi na inny awtomobil, tylko najpierw spłacę ostatnią ratę w styczniu za QQ ;-)

Nie pisałem tego złośliwie. Tez mnie zmroziło jak się o tym dowiedziałem. Nie kumam dlaczego w 1.2 nie ma a 1.6 jest.... Zapomnieli czy jak...? NC

 

To nie żart? Nawet w tiidzie miałem wskaźnik poziomu, o kontrolce nie wspominając. :(

No nie :/

 

Jest wiele niepotrzebnych kontrolek a tej najważniejszej nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naukę z przygody wyniesie Diana,

olej sprawdzajmy najlepiej z rana,

nieważne czy w starym czy nowym silniku,

bez smarowania nie ma kucyków. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, też tak zawsze sprawdzałem, a w ASO powiedziano mi, że w autach z bezpośrednim wtryskiem jak i z turbodoładowaniem należy to robić kilka minut po... zatrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne gdzie i kiedy, byle skutecznie. Dla uściślenia, nie wcześniej niż kilka minut po zatrzymaniu silnika. Moim zdaniem lepiej jednak po dłuższym postoju, gdy cały olej spłynie do miski. A w QQ ma to szczególne znaczenie, gdyż drugi pomiar często jest już przekłamany że względu na to, że olej zaczyna się maziać po bagnecie mimo wytarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W J11 sprawdzenie poziomu oleju jest trudne a w J10 był wskaźnik , który przed zaraz po odpaleniu silnika wskazywał poziom oleju - nie ma co poprawili jak najlepiej umieli  :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt. W stareńkiej Megance z 2001 r. wskaźnik elektroniczny był na tyle dokładny, że po kilku porównaniach tego co pokazuje komp z tym co rzeczywiście prezentuje bagnet oleju, zrezygnowałem ze sprawdzania tego ostatniego i zaufałem elektronice. Drobna rzecz, a cieszyła. W QQ tego nie ma, za to są jakieś bzdurne dla mnie obrazki autka z możliwością zmiany kolorów czy choćby podświetlanie tego tunelu z dźwignią zmiany biegów. Też zresztą z wielostopniową regulacją siły podświetlenia. Czasem zastanawiam się co też producent miał na myśli montując takie rozbudowane gadżety, a zapominając o naprawdę istotnych rzeczach, które wcale nie musiałyby podrożyć produkcji. I dochodzę jedynie do wniosku, że chyba miał na myśli zwabienie klientów świecidełkami, co zresztą mu się dość dobrze udało patrząc po ilości jeżdżących po drogach wydmuszek. :D

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wiedzacych: czy w moim QQ jest "czerwona konewka"

Edytowane przez monika99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przekręcisz zapłon w pozycje ACC to powinny się zapalić kontrolnie wskaźnik akumulatora i oleju na czerwono. Jeśli jest oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslu jest kontrolka cisnienia oleju,jak również gdy poziom oleju jest niski to wyswietla się komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...