Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Po wymianie dwumasy i sprzęgła


dooddie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jestem tuż po wymianie dwumasy i sprzęgła (jakieś 1000 kilometrów) i problem w tym że nie widzę zbytnio różnicy przed wyminą i po.
Sprzęgło już brało wysoko i szarpało przy ruszaniu, lekkie drgania odczuwalne na karoserii i kierownicy,oraz telepanie autem przy gaszeniu silnika.

O ile sprzęgło już nie szarpie i bierze po środku to reszta pozostała.
Czy telepanie silnika przy jego gaszeniu i odczuwalne drgania na wolnych obrotach mogą być przyczyną czegoś innego niż dwumasy?

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być efektem uszkodzonego mechanizmu wałków balansowych. Ale silnik przenosiłby drgania na całą budę pojazdu. Trzeba sprawdzić jeszcze poduszki i szczelność węży od waccu pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być efektem uszkodzonego mechanizmu wałków balansowych. Ale silnik przenosiłby drgania na całą budę pojazdu. Trzeba sprawdzić jeszcze poduszki i szczelność węży od waccu pompy

Cześć

Na Ciebie zawsze można liczyć. Drgania są przenoszone na całą budę. Zacznę od poduszek silnika. A czy przy wymianie dwumasy można coś zwalić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwo je sprawdzić. Odpalasz silnik, wchodzisz pod auto i rozpinasz wężyk podciśnieniowy obserwując co się dzieje z poduszką. Uwaga ECM może wywalić błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko czy kolega ma poduszki podcisnieniowe?

ja np nie mam w swoim pathu.

telepanie silnikiem przy gaszeniu może byc objawem uszkodzenia/niedziałania klapy gaszącej.

jej zadaniem jest w chwili wył. silnika na chwilę zdławić silnik odcinając dopływ powietrza do kolektora.  Jest to taka przepustnica przed EGR'em, na wlocie do kolektora dolotowego ktora zamyka się na moment.

Sprawdz to i egra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...