Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai J10 gwint w podsufitce


piot5rek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kilku dni jestem posiadaczem Qashqaia J10 1.5 dCi. Jak to zawsze po kupnie poza zestawem paska rozrządu, zestawem paska napędowego wraz z kołem pasowym oraz serwisem olejowym trzeba zadbać o kosmetykę :)

 

Zastanawia mnie gwint w podsufitce. Nie mam w niego nic wkręcone ale po odcisku na podsufitce widać, że coś tam było przykręcone.

 

Mógłby mnie ktoś uświadomić co tam powinno być? Ewentualnie podesłać zdjęcie jak to jest u Was?

 

Lokalizacje gwintu podsyłam na zdjęciu poglądowym (gwint w okręgu). Jest to praktycznie przy klapie bagażnika.

post-104695-0-42201600-1489935030_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś miał kamerkę cofania , lub inny gadżet elektroniczny VDR ? 

Przednia VDR była na przyssawce na szybie , tylna mogła odpadać z szyby przy zamykaniu i przykręcił do podsufitki ?

można gdybać w nieskończoność , poprzedni właściciel powinien wiedzieć co woził .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym samym pomyślałem ale wówczas nie było by gwintu o którym pisze kolega w swoim poście,  tylko sam otwór po mocowaniu by został.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od kilku dni jestem posiadaczem Qashqaia J10 1.5 dCi. Jak to zawsze po kupnie poza zestawem paska rozrządu, zestawem paska napędowego wraz z kołem pasowym oraz serwisem olejowym trzeba zadbać o kosmetykę :)

 

Zastanawia mnie gwint w podsufitce. Nie mam w niego nic wkręcone ale po odcisku na podsufitce widać, że coś tam było przykręcone.

 

Mógłby mnie ktoś uświadomić co tam powinno być? Ewentualnie podesłać zdjęcie jak to jest u Was?

 

Lokalizacje gwintu podsyłam na zdjęciu poglądowym (gwint w okręgu). Jest to praktycznie przy klapie bagażnika.

Jest to prawdopodobnie kołek plastikowy podtrzymujący podsufitkę

 

post-43265-0-47935600-1489956624_thumb.jpg

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się spinka a może ktoś wykorzystał ją do zamocowania czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem to dopiero u siebie na placu. Niestety nie da się wszystkiego wychwycić przy oględzinach :) Podeślę dzisiaj wieczorem zdjęcie jak to u mnie wygląda. Pogoda podła od 2 dni to nawet tego dokładnie nie obejrzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyjrzałem się tej spince i też ją mam , dokładnie w tym miejscu co reszta kolegów .

Dziwne jest to że mając wersję auta RHD mam tę spinkę tak jak wy , a nie lustrzane odbicie , czyli spinka po lewej , a pas do środkowego siedzenia po prawej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła. Kiedyś była tam zamontowana kratka :) Analogiczne gwinty znajdują się w kilku innych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła. Kiedyś była tam zamontowana kratka :) Analogiczne gwinty znajdują się w kilku innych miejscach.

Z tego wynika że ta spinka to tylko maskownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyjrzałem się tej spince i też ją mam , dokładnie w tym miejscu co reszta kolegów .

Dziwne jest to że mając wersję auta RHD mam tę spinkę tak jak wy , a nie lustrzane odbicie , czyli spinka po lewej , a pas do środkowego siedzenia po prawej .

Dołączę się trochę do tematu. Co niektórzy mają problemy z jakąś małą spinką ale odnośnie odbicia lustrzanego w autach "RHD" konstruktorzy zostawili cały tunel środkowy taki sam jak w "LHD" to dopiero porażka. Aż normalnie uwierzyć nie mogę, siedząc na miejscu pasażera ręczny lepiej pasuje do łapy. Wnęka po lewej stronie lepiej dopasowana do siedzącego po lewej. Zaś kierowcy z prawej str. bardzo przeszkadzają miejsca na kubki do picia. Nie można w nie nic włożyć ( oprócz małych puszek typu "pepsi") bo wystają i przez to nie można kożystać z podłokietnika.

Nie mam pojęcia dlaczego tak to olali.

Edytowane przez JANKES3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie chodzi tyle o spinke, a o to że była tam krata, bo pewnie na firmę rejestrował jako ciężarowy czy robił inne kombinacje alpejskie.

 

W bagażniku te gwinty olewam ale w tej podsufitce trochę mnie drażni i muszę jakoś to zamaskować. Może znajdzie się oryginalną spinkę. A tak w ogóle te gwinty są seryjnie czy przy montażu kraty montują system mocowania? Może ktoś zakĺadał kratę i wie.

 

PS. Odnośnie przeszkadzanoa kubków potwierdzam... Porażka. Tylko małe puszki tam można trzymać.

Edytowane przez piot5rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dziury w podsufitce to ja bym dopasował jakieś zaślepki, klipsy, nawet nieoryginalne, byleby kolor był podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziwne jest to że mając wersję auta RHD mam tę spinkę tak jak wy , a nie lustrzane odbicie , czyli spinka po lewej , a pas do środkowego siedzenia po prawej .

 

Od prawie 20-stu lat pracuję w firmie produkującej podsufitki do aut klasy premium i nigdy nie spotkałem się z rozróżnieniem wersji podsufitki w zależności od aut LHD czy RHD, a produkujemy je do kilku znanych modeli. Podsufitki są po prostu takie same.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...