Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka ciśnienia oleju


marekangur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Proszę o podpowiedź:


- D 40 z 2007 roku automat


- 5 miesięcy temu został wymieniony rozrząd i pompa olejowa.


Cztery dni temu jak jechałem do mojego mechanika to po ruszeniu (przejechałem 500m) zapaliła się kontrolka oleju(!) - Wyłączyłem silnik, odczekałem około 0,5 minuty i wszystko w porządku. Dwa dni temu po uruchomieniu lampka zgasła i po paru sekundach zapaliła się. Wczoraj po uruchomieni też zgasła i po paru sekundach znów się zapaliła - po wyłączeniu i ponownym załączeniu wszystko ok. Czyżby to panewki, zła (nowa) pompa oleju, czy coś innego?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ścięta uszczelka (oring) przy zakładaniu dolnej osłony rozrządu (pompa oleju) ???

sprawdz poziom oleju, jak jest niski wyskakuje kontrolka. (pomaranczowa)

czerwona jak się oswieci z oleju to wiadomo brak ciśnienia, może też wariować sam czujnik, wtyczka , kable itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są dwie uszczelki do tego jeszcze dysza natryskująca olej na górny łańcuch. Pierwsza uszczelka jest koloru pomarańczowego i swoje gniazdo ma w bloku silnika. PO zdemontowaniu pompy jest widoczna. Druga uszczelka o której napisał KrisT znajduje się pomiędzy górną częścią miski olejowej a pompą oleju. Mogła wpaść do miski i układ ciśnieniowy jest nieszczelny. Dysza natryskowa jest sprzedawana oddzielnie i nowe pompy nie mają jej w związku z czym trzeba ją przełożyć lub założyć nową.

 

Wszystko jest opisane w temacie z rozrządem. Zdjęcia też powinny tam być. Sprawdź jeszcze czy filtr oleju nie odkręcił się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Jest to możliwe ale problemy z ciśnieniem byłyby zaraz po złożeniu i odpaleniu samochodu. No chyba że nie wbili dyszy która z czasem wypadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kolega ma problem z późno gasnącą kontrolką, zimą po uruchomieniu silnika gaśnie dopiero po 5-10 sekundach, latem jest lepiej. Mechanicy twierdzą, iż ten typ tak ma. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak samo. Od jakiegoś czasu zaczęła kontrolka z opóźnieniem gasnąć. Podjechałem z tym do serwisu i po zbadaniu wszystkiego po kolei okazało się, że to uszkodzona sama kontrolka na desce. Zaproponowali mi nową deskę, ale  w cenie o której nawet nie będą wspominał;)... odpuściłem sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdoły ci opowiadają. Nie ma to nic do rzeczy. Praca tego systemu jest prosta. Czujnik podaje napięcie do ECM silnika, ten porównuje z zapisanym zakresem i jeśli pomiar jest spoza zakresu to zapala kontrolkę. Więc jeśli kontrolka gaśnie z opóźnieniem to oznacza że z jakiejś przyczyny ciśnienie oleju narasta wolno. SM mówi wyraźnie że w przypadku podejrzenia usterki czujnika należy sprawdzić ciśnienie oleju podłączając czujnik z manometrem. Trzeba sprawdzić czy uszczelki a w szczególności pod pompą oleju są w porządku i czy sama pompa oleju jest ok. Do tego trzeba sprawdzić czy nie ma wycieków z silnika w szczególności pod vaccu pompą i pompą paliwa.

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ma zbyt gęsty olej, źle dobrany

to może być to, bo ciśnienie też narasta wolno, ale problem nie występuje przy gorącym silniku i latem czas pracy kontrolki jest krótszy, jaki polecacie olej? inny na lato i inny na zimę czy są jakieś uniwersalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdoły ci opowiadają. Nie ma to nic do rzeczy. Praca tego systemu jest prosta. Czujnik podaje napięcie do ECM silnika, ten porównuje z zapisanym zakresem i jeśli pomiar jest spoza zakresu to zapala kontrolkę. Więc jeśli kontrolka gaśnie z opóźnieniem to oznacza że z jakiejś przyczyny ciśnienie oleju narasta wolno. SM mówi wyraźnie że w przypadku podejrzenia usterki czujnika należy sprawdzić ciśnienie oleju podłączając czujnik z manometrem. Trzeba sprawdzić czy uszczelki a w szczególności pod pompą oleju są w porządku i czy sama pompa oleju jest ok. Do tego trzeba sprawdzić czy nie ma wycieków z silnika w szczególności pod vaccu pompą i pompą paliwa.

No właśnie, sam już nie wiem. Pojechałem do serwisu, bo najpierw ciśnienie mierzone było u znajomego mechanika, wiec nie było ściemy. Ciśnienie było w porządku, wycieków żadnych nie mam. Olej wlewam cały czas taki sam Motul 5W30 X-clean+ . w serwisie powiedzieli, że pomiary ciśnienia tez są ok. i że szukali usterki godnie za jakimiś tam instrukcjami serwisowymi po kolei i ze nic poza usterką lampki nie stwierdzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze tzn ile?? 

Procedura kontroli prawidłowego ciśnienia oleju wygląda następująco. W okolicach chłodnicy oleju silnikowego (okolice filtra oleju) znajduje się czujnik ciśnienia. Należy go wykręcić, a zamiast niego należy wkręcić adapter z podłączonym manometrem. Zegar powinien pokazać: przy obrotach biegu jałowego więcej niż 1.20 bara. Przy 2000rpm więcej niż 2.50 bara.

 

Druga sprawa to vaccu pompa. Jest on bezpośrednim wsparciem obiegu oleju. Ją też należy sprawdzić podłączając się w obieg ssania, najlepiej pomiędzy poduszkę silnika a instalację vaccu pompy. Manometr powinien pokazać wartość w zakresie -94.0 do -96.1 kPa. Jeśli jest słąbiej to niestety vaccu do wymiany.

 

Cała reszta to już tylko uszczelki i uszczelniacze w silniku.

 

Wolne gaśnięcie kontrolki oleju zostało opisane na naszym forum w wielu wątkach dotyczących rozrządu i problemów z pompą oleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Poszukaj sobie w dobrym sklepie wskaźników AutoGauge do tego zestaw montażowy z czujnikiem ciśnienia oleju z reguły jest to albo podstawka pod filtr oleju albo wkręcany czujnik.

Nie montowałem do Pathfindera ale mając jeszcze Subaru WRX STi kupiłem sobie właśnie taki z czujnikiem w formie podkładki pod filtr oleju.

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...