Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Napęd 4×4 automat czy ręczny


Rado_KR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, dalej szukamy naszego x-traila stąd pytanie, jaka jest różnica między napędami automat a ręczny w jeździe po bezdrożach. Mamy do pokonywania stromą górę porośnięta trawą i zastanawiam się czy napęd 4×4 dołączany automatycznie poradzi sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się na auto będzie uslizgiwal, to zapinasz lock i pojechał. Jakiego rocznika szukasz w ogóle? Pb czy On?

 

@tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren raczej sporadycznie będzie, wypady na weekendy. Szukamy do 20 tyś. Benzyna ale bardzo mały wybór niestety.

Jak się na auto będzie uslizgiwal, to zapinasz lock i pojechał. Jakiego rocznika szukasz w ogóle? Pb czy On?

 

@tapatalk

No dlatego pytam czy w automatycznym napędzie 4×4 jest lock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest auto albo lock. Nie ma dwa w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Kolega myśli, że są dwa rodzaje napędów w X-trail'u? Jeśli tak to faktycznie jest 2w1... :P

 

 

Reasumując X-trail posiada wyłącznie automatyczny napęd 4x4, który ma opcję LOCK.

No właśnie dlatego pytam bo nie wiem, są x-traile z pokrętłem użycia odpowiedniego napędu, lub bez pokrętła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zgłupiałem całkiem, a to pokrętło 2wd, auto, lock

Edytowane przez Rado_KR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są X-traile bez napędu na 4 koła - to te bez pokrętła. Nie mają automatu, tylko napęd na przednią oś.

Te z pokrętłem mają napęd na 4 koła, AUTO - automatycznie dołączany gdy jest uślizg kół, LOCK zblokowany napęd na 2 osie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Kolega myśli, że są dwa rodzaje napędów w X-trail'u? Jeśli tak to faktycznie jest 2w1... :P

 

Miałem na myśli pozycję pokrętła, ale jak widzę już się wyjaśniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie totalne bezdroża to imho x-trail się nie nadaje.

Zdaje egzamin na nieutwardzonych drogach, szutrach etc. Ot tak w pole nie wyjedziesz (chociaż ją swoim poprzednim xtem po rżysku latalem).

 

Jeśli wzniesienia to tak, ale na twardym i w miarę małym % nachylenia - z glebokim błotem będzie problem. Zresztą każdy 4x4 miałby problem bez simexow ;)

 

@tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie totalne bezdroża to imho x-trail się nie nadaje.

Zdaje egzamin na nieutwardzonych drogach, szutrach etc. Ot tak w pole nie wyjedziesz (chociaż ją swoim poprzednim xtem po rżysku latalem).

 

Jeśli wzniesienia to tak, ale na twardym i w miarę małym % nachylenia - z glebokim błotem będzie problem. Zresztą każdy 4x4 miałby problem bez simexow ;)

 

@tapatalk

Droga jest twarda lecz porośnięta wysoką trawą, spokojnie zdaje tam egzamin Suzuki SX4 więc x-trail też sobie poradzi. Większość trasy to będzie jednak asfalt, a 4×4 potrzebujemy na weekendy kiedy jedziemy na wieś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...