Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie chciał się zamknąć R51


Mleczko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono

Zakładam nowy temat, bo nie doczytałem o takim przypadku. A było tak:

Na początek - mam system bezkluczykowy, R51 z 2007r, 2.5dizel w manualu

 

Pojechałem z szarańczą do lekarza po poradę ( znaczy z bliźniaczkami B) ). Samochód normalnie zapalił, nic się nie świeciło na desce. Po zaparkowaniu samochodu, wygruzowaniu ładunku samochód nie chciał się zamknąć. Nie reagował na zamykanie klamką i na  pilota. Zapalał normalnie, nic nie wywaliło na kontrolkach. Na czas wizyty u Pani doktor zostawiłem samochód otwarty. 

Po powrocie do domu zamknął się z klamki. Po południu kilka razy testowałem i wszystko działa bez zarzutów. Po przeskanowaniu kompem nie było żadnych błędów, aku sprawne i naładowane.

Proszę o sugestie

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa, na początku roku zmieniona. Zapomniałem o tym napisać.

Obecnie jestem  na etapie sprawdzania kostek połączeniowych. Może coś zaśniedziało

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić złącze anteny przy klamce, oraz krańcówki. Aczkolwiek jeśli sprawa ma charakter jednostkowy to możliwe że nie znajdziesz przyczyny. Trzeba obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry :)

Sprawdziłem wszystkie wtyczki, nic nie znalazłem. Przeczyściłem zapobiegawczo. Jak się pokaże znów to będę dociekał dalej.

Dzięki za sugestie

Pozdr

ML

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam. Miałem taki sam przypadek tylko że pod szpitalem. Z tego co wyczytałem  to wielce prawdopodobne że ze szpitala nadają na podobnych falach co centralka zamka i to ją zakłóca. Też musiałem zostawić auto otwarte na czas wizyty. Po odjechaniu wszystko wróciło do normy i tak jest już drugi rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzień dobry 

Temat wrócił lecz na odwrót, nie mogłem otworzyć parha. Na szczęście było to w domu. Teraz bez problem się otworzył po pierwszym naciśnięciu przycisku. Po odpaleniu miga na zielono ikonka kluczyka, która gaśnie po około 10 sekundach. 

Czy może to być związane z uszkodzeniem przycisku otwierania na klamce? Jakoś tak mnie naszło. 

 

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml 

Edit :

Rano, toż przed 8 znów się nie otworzył. Teraz, po pół godziny znów działa. Ech.... 

Zauważyłem jednak, że rankiem samochód stał w cieniu, teraz na słońcu. Coś ewidentnie związane jest z temperaturą. Jak ogarnę pamięcią to pierwszy przypadek też był w podobnych warunkach pogodowych. Coś jest źle przy zmianie temperatury 

Na wszelki wypadek wymieniłem baterie w pilocie i czekam co się będzie działo. 

Pozdrawiamy 

Ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...