Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ J11 - Szyba Panoramiczna - Wymiary


bart3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Niedługo dotrze do mnie nabytek w postaci QQ J11 z r. 15'. Niestety jest pęknięta zewnętrzna część panoramy, która dalej jest szczelna i nie ma wpływu na funkcjonalność oprócz wizualnej :) Planuję się przygotować i już zaopatrzyć w część zamienną i w związku z tym potrzebuję informacji dot. samej szyby panoramicznej do modelu QQ J11 i mam kilka pytań tzn.

 

1) Miał ktoś problem z pęknięta panoramą (pajączek) i wymieniał we własnym zakresie?

2) Zwróciłem uwagę i wyglądało mi, że jest zwykła klejona - podobnie jak czołowa

3) Czy ewentualnie ktoś ma inf. dot. potwierdzonego nowego zamiennika - może cena ?

 

i 4)  zapomniałem sprawdzić wymiary i byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś życzliwy mógłby zmierzyć wymiary w swoim QQ samego szkła, w miarę dokładnie :) Pytam bo jeden serwis ze specjalizacją Autoszyby TEORETYCZNIE ma możliwość zakupu nowej (zamiennik), ale muszę podać dokładne wymiary, aby móc zamówi i sprawdzić czy w ogóle to jest to, a jeśli nie to wymiary i tak przydadzą się by upewnić czy oryginalna z demontażu spasuje na 100% :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie kupisz oryginału z używki??? Przecież sztuki są prawie nówki.Wiesz czy zamiennik bedzie miał tą samą klasę? Czy przypadkiem nie strzeli po gwarancji?

Ja bym kupował używkę,a szklarze wymienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie kupisz oryginału z używki??? Przecież sztuki są prawie nówki.Wiesz czy zamiennik bedzie miał tą samą klasę? Czy przypadkiem nie strzeli po gwarancji?

Ja bym kupował używkę,a szklarze wymienią.

Problem polega na tym, że występują głównie jako całość z dachem/słupkami oraz roletą co znacząco podnosi wartość używanej części, a dodatkowo nigdy nie wiadomo czy szyba po którą ewentualnie pojadę lub zamówię kurierem nie okaże się uszkodzona, a sprzedawca będzie udawał zdziwionego :) Druga sprawa, że w takim pakiecie zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia dobrej panoramy podczas wymontowywania z dachu i będę ugotowany dlatego sprawdzam opcję z zamiennikiem. A co z wytrzymałością zamiennika, jeśli wytrzyma co najmniej 2 lata gwarancji, ale cena będzie zdecydowanie niższa to jestem w stanie zaryzykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znanym portalu znalazłem dwie ,cena nie przekroczyła 2000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znanym portalu znalazłem dwie ,cena nie przekroczyła 2000 zł

Zgadza się, z tym, że do jednej oferty mam 600km a drugiej 400km - w jędną stronę. Transport własny odpada (wynajęcie busa? + koszt paliwa), a zamówienie poprzez kuriera może okazać się albo uszkodzeniem w transporcie lub niezgodnością towaru z opisem :) Dlatego ciekawi mnie temat zamiennika, a do tego potrzebują albo kogoś kto temat już ruszał (niestety) albo dokładne wymiary szkła - będę mógł wtedy sam sprawdzić i ewentualnie dać znać co udało się ustalić. Raczej nie pójdę do salonu z metrem w celu mierzenia heh - ale jeśli ktoś jest ciekawy to cena nówki salonówki szyby panoramicznej 7.000 brutto. Mam również nr OE - 736104EA1A - ale szkoda czasu na szukanie inf. wymiarowych - mi się nie udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...