Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z łańcuszkiem pompy Vacum albo z rozrządem


Piterhinio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na wstępie napiszę że nie jestem znawcą tematu a o samochodach wiem że jeżdżą.

 

W listopadzie 2016 kupiłem Nissana X-Trial 2006 r silnik 1998,00 cm3 Benzyna LPG.

 

Od tygodnia jeżdżąc przy obrotach silnika ok.2500 słychać wyraźne stukanie o dużej częstotliwości jednak ciche. Takie (trrrry trrrry) z prawej strony od pasażera.  Samochód jakby lekko tracił moc.

 

Pan Mechanik po przejechaniu się powiedział że jest to rozrząd i koszt będzie duży ok 700 otwarcie silnika i Oooo ooo reszta.

 

Po dojściu do siebie po powrocie do domu, oraz pogrzebaniu w internecie - na tym forum, wyczytałem że może to być łańcuszek od Vacum - cokolwiek to jest -  a nie rozrząd który jakoby się nie wymienia.

 

Na wyświetlaczu przejechane ma 226000 km.

 

Proszę o pomoc abym nie dał się wyssać z pieniędzy ( mam jedno dziecko więc pincet plus odpada :) ).

 

PS. Jestem z Bydgoszczy więc porada co do dobrych mechaników i uczciwych ( na ile to możliwe ) też się przyda.

 

 

 

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam chodziło o dizla

 

Łańcuch to koszt 1000 zyli komplet. Ma prawo paść przy tym przebiegu. Jest cały wątek o tym na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kolega na tym gazie przejechał? zacząłbym o sprawdzenia luzów zaworowych zanim weźmiesz się za rozrząd. W twoim silniku nie ma vacum pompy - to benzyna. Za to jest więcej innych atrakcji, zwłaszcza z LPG :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...