Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzeszczenie kierownicy i wariujacy kierunkowskaz


Pani Cyrena
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znow problem z moja kaszka.

od kilku dni slysze trzeszczenie w kierownicy (jakby guma o szklo), zwykle przy skrecaniu w lewo przy malych predkosciach (10-40km/h).

Poza tym juz od jakiegos czasu (nie zawsze) po wrzuceniu lewego kierunku kirunkowskazy pracuja szybciej. Dzis na autostradzi wrzucilam cruise  control, ale po wrzuceniu lewego kierunkowskazu CC sie resetuje albo calkiem wylacza i dopiero moge ponownie go uruchomic po ponownym odpaleniu auta.

Mial tak ktos?

Moj mechanik wlasnie wyjechal na 2 tyg a innego nie zaryzykuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na taśmę pod kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo kierunkowskaz chodzi szybciej i w tylnej lampie na zmianę z światłem. Powiedzcie coś więcej o tej taśmie.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek,jak kierunkowskaz chodzi szybciej na zmianę ze światłem to masz gdzieś brak masy w lampie.Wykręć ją i przeczyść wszystkie styki.To jest taki objaw dyskotekowy.

A taśma inaczej kombajn,jest pod kierownicą,zbierają się tam wszystkie łącza od kierownicy i czasami coś się przetrze ,przerwie,nie ma styku i dzieją się cuda.Dostęp? Zdejmuje się obudowę kierownicy,zdejmuje się kierownicę,odkręca jeden wkręt i zdejmuje taśmę z kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć "ziomalka" :)  mechanika masz Irl. czy z "naszych" ?

Fakt, oddać autko kowali trochę żal i strach , ja mam dwóch mech. jeden dobry i drogi , drugi tez dobry , ale ciągle zarobiony z tym że tańszy :) 

Zaznacz sie na "naszej" mapie , może wymienimy doświadczeniami odnośnie mech. w irl.? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć "ziomalka" :)  mechanika masz Irl. czy z "naszych" ?

Fakt, oddać autko kowali trochę żal i strach , ja mam dwóch mech. jeden dobry i drogi , drugi tez dobry , ale ciągle zarobiony z tym że tańszy :)

Zaznacz sie na "naszej" mapie , może wymienimy doświadczeniami odnośnie mech. w irl.? :)

Irlandczykowi to nie dalabym zarowki wymienic (nawet w nocnej lampce). Mam Polaka w Galway, dobry fachowiec, niedrogi i wiecznie zarobiony i na niego czekam.

No i zlokalizowalam trzeszczenie. Niestety nie jest to w kierownicy tak jak to slysze. Przy podlodze jest plastikowa zaslepka i po jej zdjeciu widac przekladnie. Ten dzwiek slychac wlasnie stamtad, a ze obudowa dziala jak tuba rezonansowa, to wydaje sie, ze wychodzi tuz spod kierownicy... kurde... tak naprawde, to zastanawiam sie nad sprzedaza tego auta, bo w bardzo krotkim czasie wyszlo wiele dosc kosztownych usterek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest tam guma uszczelniająca i ona trze trzeba po prostu wysmarować przerabiałem to już u siebie tak że raczej usterka drobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sorrki  za OT w Twoim temacie , ale czy wiesz gdzie w Golway znajdę blacharza od wyciągania małych wgnieceń metodą nieinwazyjną , tzn bez szpachli , szlifowania i lakierowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sorrki  za OT w Twoim temacie , ale czy wiesz gdzie w Golway znajdę blacharza od wyciągania małych wgnieceń metodą nieinwazyjną , tzn bez szpachli , szlifowania i lakierowania ?

moj znajomy ma namiary na goscia co podobno takie cuda robi, jak nie zapomne to po weekendzie podesle Ci namiary

 Sorrki  za OT w Twoim temacie , ale czy wiesz gdzie w Golway znajdę blacharza od wyciągania małych wgnieceń metodą nieinwazyjną , tzn bez szpachli , szlifowania i lakierowania ?

wyslalam priva :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Głównie podczas manewrowania albo kręcenia w miejscu. Proszę o zwiększenie głośności.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=0IqzUe4toSs&feature=youtu.be

 

Knaven,wiem że jesteś nowy i witam Cię na forum,ale nie zwalnia to nikogo od użycia przeglądarki.Podobny temat z krótką podpowiedzią miałeś już na drugiej stronie

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Ja miałem trzeszczenie. Na początku odgłos wydawało mi się że wychodzi spod osłony kolumny ale po rozebraniu i nasłuchu wyszło że to guma wchodząca w podłogę uszczelniająca kolumnę.

 

Popsikałem smarem silikonowym od góry ale to nie pomogło. dopiero jak wlazłem pod samochód i napsikałem od dołu lekko odchylając gumę, na chwilę obecną mam ciszę.

Ciekawe na jak długo.

 

Może warto tam stałego smarowidła napchać wazelina cycuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec trzeszczenie jest na gumie przy podlodze. Mimo posikania (od gory) nie ma zmian. Sprobuje od dolu...

Co do kierunkowskazu to na szczescie sie okazalo, ze to nie tasma pod kierownica, a gniazdo sie usmazylo i szukajac masy robila sie kaszana w kierownicy. Na to wyglada. Po usunieciu usterki wiecej kierunek nie zwariowal, cruise control dziala jak nalezy.

Martwi mnie tylko to trzeszczenie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...