Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opiłki metalu w filtrze oleju ??


Gość Valdez

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam 

Jestem od niedawna posiadaczem Qashqai 2.0 cdi 2008 rok. Wymieniałem olej i wszystkie filtry,zainteresował mnie wkład oleju gdzie zauważyłem opiłki metalu. Było ich dość dużo, koloru srebrnego i magnes tego nie łapał. nie wiem kiedy i jaki był zalany olej, ja wlałem pełny syntetyk 5w30. Co ciekawe silnik pracuje bardzo dobrze, ale martwią mnie te opiłki. Miał ktoś tak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jestem od niedawna posiadaczem Qashqai 2.0 cdi 2008 rok. Wymieniałem olej i wszystkie filtry,zainteresował mnie wkład oleju gdzie zauważyłem opiłki metalu. Było ich dość dużo, koloru srebrnego i magnes tego nie łapał. nie wiem kiedy i jaki był zalany olej, ja wlałem pełny syntetyk 5w30. Co ciekawe silnik pracuje bardzo dobrze, ale martwią mnie te opiłki. Miał ktoś tak ???

Czasami tak bywa że po zalaniu syntetyku, oleju silnie płuczącego, występuje takie zjawisko. Wypłukał to co przez lata zostało nagromadzone. Może to też być osad po dodatkach uszlachetniających oleje. Jeśli ciśnienie w cylindrach jest O.K. to gaz do dechy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami ..... Może to też być osad po dodatkach uszlachetniających oleje. ...

W dodatkach do olejów "metalizowanych" nie stosuje się alu ani żelaza , spotkałem się z miedzią (np ceramizer)

Tylko że są to ziarna wielkości mikronów i gołym okiem takich opiłków nie zobaczymy 

Jeśli przy kolejnej zmianie będą opiłki w zlewanym oleju ,ewidentnie co sie zdziera , tylko bez rozbierania silnika nikt nie zdiagnozuje co to , do czasu aż się serducho nie rozsypie trzeba jeździć ze świadomością że wszystko się zużywa i kiedys trzeba odprowadzić na złom lub remontować :) 

Szerokiej drogi ,nasłuchuj obserwuj , ale bez paniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatkach do olejów "metalizowanych" nie stosuje się alu ani żelaza , spotkałem się z miedzią (np ceramizer)

Tylko że są to ziarna wielkości mikronów i gołym okiem takich opiłków nie zobaczymy 

Jeśli przy kolejnej zmianie będą opiłki w zlewanym oleju ,ewidentnie co sie zdziera , tylko bez rozbierania silnika nikt nie zdiagnozuje co to , do czasu aż się serducho nie rozsypie trzeba jeździć ze świadomością że wszystko się zużywa i kiedys trzeba odprowadzić na złom lub remontować :)

Szerokiej drogi ,nasłuchuj obserwuj , ale bez paniki .

Chyba problemu nie ma :)

Gdzieś czytałem że po stosowaniu  dodatku "uszlachetniającym" olej MoS2 dwusiarczku molibdenu takie zjawisko występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe , ciekawe jak duże te opiłki miał kolega , post edytował ,do tego był to jego pierwszy wpis ....? 

Tak jak pisałeś , mogło wypłukać ....? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...