Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Problem z tłoczkiem zacisk tył


Darek735
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przy wyminie tarcz i klocków tył,mam problem z wkręceniem tłoczka -tak aby zmieściły się nowe klocki.Jakieś porady???

Edytowane przez Darek735
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoczek zapieczony. Trzeba go wcisnąć na siłę, lecz pewnie trzeba będzie zrobić reperaturkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze pytanie tył?? przód??

1;z tylu sa wkrecane z przodu wciskane.

2 :ja  robilem to tak najpierw odkrec zbiorniczek ham (zakretke)............ wkrec troche (jesli przód to wcisnij) i cofnij spowrotem ......jesli masz zapieczony to i tak bedzie slabo odbijal i bedzie tarło.i wtedy czyszczenie ,reperaturka i odpowietrzanie ..... aaaaa nie zapomnij nalozyc klocka na tloczek jak ja kiedys ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz na chama to zapomnij o tym zacisku a napewno o prawidłowo działającym ręcznym,żadne żaby itp.Jak to ma działać to musi działać w palcach.Wypchaj tłok powietrzem i zrób to tak jak powinnio byc -czyszczenie i smarowanie,ewentualne nowe gumki.

Po co ci taki parch dalej w takim stanie jak teraz ? Jak tłoczek nie pracuje to trzeba naprawić.

Edytowane przez Fryc
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Tłoczek normalnie się obraca,tylko nie wkręca.Oczywiście chodzi o tył.Próbowałem go wypchnąć pedałem.Wyszedł ,ale wkręcić z powrotem-lipa.Nie kręcę żadną żabą,tylko płasko-szczypcami z wygiętymi końcami.


pierwsze pytanie tył?? przód??

1;z tylu sa wkrecane z przodu wciskane.

2 :ja  robilem to tak najpierw odkrec zbiorniczek ham (zakretke)............ wkrec troche (jesli przód to wcisnij) i cofnij spowrotem ......jesli masz zapieczony to i tak bedzie slabo odbijal i bedzie tarło.i wtedy czyszczenie ,reperaturka i odpowietrzanie ..... aaaaa nie zapomnij nalozyc klocka na tloczek jak ja kiedys ;) O co chodzi?Z tym klockiem na tłoczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij tłoczek zobacz dlaczego sie nie wkreca,oglądnij w środku może ktoś go uwalił.To nie jest takie proste,tam masz sprężynę  itp

To ma działać  w palcach

Edytowane przez Fryc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...