Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów


horte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wymieniał już ktoś z Was samodzielnie olej w skrzyni?

Nie za bardzo widzę miejsce gdzie można by wlać nowy olej i sprawdzić poziom. 

 

Temat dotyczy 2.0 DCI

Edytowane przez horte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej do skrzyni manualnej wlewa się poprzez otwór po śrubie, która jest zarazem wyznacznikiem poziomu oleju w skrzyni. Wlewasz olej szprycą lub przez wężyk z lejkiem do czasu aż się nie przeleje. Potem chwilkę czekasz aż przestanie kapać  zakręcasz i po robocie.


Śrubka do wlewania i sprawdzania poziomu oleju jest plastikowa z motylkiem do odkręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać białą plastikową śrubę na korpusie.To jest wlew,a zarazem wyznacznik poziomu oleju.Jak staniesz przodem do auta i sięgniesz ręką do skrzyni od swojej strony powinieneś ją wyczuć.Piszę wyczuć,bo często jest niewidoczna pod użebrowaniem skrzyni.Czasami otwór wlewowy jest usytuowany na obudowie mechanizmu różnicowego od strony lewego koła.W tedy trzeba już się sporo naschylać,żeby się do niego dostać,ale też to jest plastikowa duża śruba,zazwyczaj motylkowa.


http://allegro.pl/nissan-qashqai-skrzynia-biegow-1-6-ben-2010-2012-i6773683373.html

W tej aukcji drugie zdjęcie.


http://allegro.pl/skrzynia-biegow-nissan-qashqai-1-6-b-14-17-i6749479603.html

A w tej aukcji widać ją na czwartym zdjęciu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 

U mnie jest silnik 2.0 dci. Zaznaczyłem jedyne miejsce które ewentualnie możne służyć jako wlew oleju.

 

post-100960-0-79977000-1491292759_thumb.jpg

Edytowane przez horte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Chciałbym wymienić olej w skrzyni biegów. Myślę nad zastosowaniem produktu elf-a. Z tego co się orientowałem to tam powinien być olej o lepkości 75W80. Pytanie jaki olej trzeba wlać do tej skrzyni? Zastosować ten z pierwszego filmu? Pojazd, który posiadam jest z silnikiem hr16dr.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ile kilometrach trzeba wymienić olej w skrzyni?

Wymieniałem olej przy przebiegu 135 tys. olej ELF NJF 75W80 GL-4  z dodatkiem militeca ,zmian w pracy skrzyni biegów nie zauważyłem.Tak więc nie wiem czy warto było wymieniać chyba tylko dla swiętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem olej przy przebiegu 135 tys. olej ELF NJF 75W80 GL-4  z dodatkiem militeca ,zmian w pracy skrzyni biegów nie zauważyłem.Tak więc nie wiem czy warto było wymieniać chyba tylko dla swiętego spokoju.

 

Ja przy 130k na Motula. Też jakieś wielkiej poprawy nie zauważyłem, a wręcz z początku większego problemy z haczeniem 5 i 6, ale z czasem przeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeszcze wynalazlem taki

Motul motyl Gear 75w80 

Więc co byście polecili z pośród tej trójki :motul, Total czy elf(nie wiem który). 

I ostatnie pytanie czy jest jakaś podkładka od korka spustowego oleju która trzeba wymienić przy spuszczaniu oleju? 

Edytowane przez calypso83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, calypso83 napisał:

I ostatnie pytanie czy jest jakaś podkładka od korka spustowego oleju która trzeba wymienić przy spuszczaniu oleju? 

Jest pierścień uszczelniający miedziany. Chyba 11 mm średnicy wewnętrznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...