Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

silnik 1,6dci dławienie na wysokich biegach 2-2,2 tys. obrotów


zyga1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów. Mam QQ 1,6 dCI Tekna z 2014 roku. W zasadzie od początku eksploatacji obserwuję zjawisko dławienia silnika ( jakby lekkie przerwy w dostawie paliwa - obrotomierz nie spada) jadąc na wysokich biegach ( 5 lub 6) w zakresie obrotów 2-2,2 tys. Zjawisjko wystepuje zarówno podczas "manualnej" obsługi jak i podczas jazdy z tempomatem. Serwis niestety nic z tym nie zrobił. Jest to usterka z tych, które trudno wywołać na żądanie. Może ktoś z użytkowników takiego auta miał podobne problemy ? Dodam, że pojazd ma już przejechane 44 tys. km i nic sie nie zmieniło.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów. Mam QQ 1,6 dCI Tekna z 2014 roku. W zasadzie od początku eksploatacji obserwuję zjawisko dławienia silnika ( jakby lekkie przerwy w dostawie paliwa - obrotomierz nie spada) jadąc na wysokich biegach ( 5 lub 6) w zakresie obrotów 2-2,2 tys. Zjawisjko wystepuje zarówno podczas "manualnej" obsługi jak i podczas jazdy z tempomatem. Serwis niestety nic z tym nie zrobił. Jest to usterka z tych, które trudno wywołać na żądanie. Może ktoś z użytkowników takiego auta miał podobne problemy ? Dodam, że pojazd ma już przejechane 44 tys. km i nic sie nie zmieniło.

Tak, przez cały okres posiadania samochodu tak miałem i już było parę wątków na ten temat na forum. Żaden serwis tego nie może znaleźć,ale zjawisko było tak rzadkie i nieszkodliwe że nie zawracałem sobie głowy. Po prostu ECU robi coś głupiego w pewnym zakresie obciążenia/obrotów i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem już prawie 70 000 km i też ten problem występował. Obecnie tankuję tylko BP Ultimate i motor nie świruje. Wcześniej tankowałem na Orlenie vervę lub Shell fuell i to się działo nagminnie. Na paliwach standardowych w Niemczech, Holandii, Włoszech to zjawisko nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez całe 3 lata tankowałem tylko i wyłącznie BP Ultimate w Wielkiej Brytanii a dalej się tak działo od czasu do czasu, więc wątpię żeby to było paliwo(chyba że akurat na paliwo BP ma uczulenie). Modułu ECU nie wymieniałem bo szkoda mi było kłócić się z serwisem - może zdarzyło się to 1-2 razy w miesiącu, i za każdym razem na mniej niż sekundę podczas jazdy na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zastosować millers diesel ekomax,ja osobiscie tez uzywalem paliw z bp ,ale teraz mam niedaleko domu stację texaco i na tym paliwie robię 30 mil wiecej na zbiorniku a silnik pracuje lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też tankuję tylko ultimate diesel na BP ( od początku). Więc chyba to nie paliwo.

Za tydzien mam 3 przegląd i nie omieszkam znów zgłosić tematu do serwisu. Niech główkują. W końcu cały czas jest gwarancja.


Sukces !!! Poprosiłem w serwisie o reset komputera, a właściwie wymusiłem, bo oczywiście analiza komputerowa nie wykazała żadnych błędów. Okazało się, że dostępne jest nowe oprogramowanie, które zostało wgrane i problem zniknął. Dzis sprawdziłem samochód na autostradzie. Jazda jak po maśle. Tylko czemu serwis z własnej inicjatywy nie zrobił wcześniej tej operacji ?

Wszystkim cierpiącym na podobne objawy polecam nieustępliwość i update softu. Podziękowania dla klubowiczów za dobre porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się ze jesli robisz przeglądy w ASO to kazdy update jest robiony z automatu (tak przynajmniej jest w UK) wiec serwis łaski nie robi wygrywając nowy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...