Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera n16 1.5dci dym z rury wydechowej przy gazowaniu na zimnym silniku


Ferror

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moją almerą a mianowicie:

Na zimnym silniku (powyżej 1k obrotów) wydobywa się dym, trudno stwierdzić, czy to jeszcze biały, czy już niebieski.
Oleju nie ubywa i jest czysty.
Filtry wymieniane w październiku wraz z olejem.

Mam obawę, że ubywa troszkę płyn chłodniczy, ale nie jest charakterystyczna rzecz (przejechałem ostatnio 700km i nadal jest na maks).
Auto nie traci na mocy, kultura pracy silnika bardzo dobra, nie wzrosło spalanie, nie przegrzewa się.
Czasami mam tak, ze auto nie odpala na dotyk, ale wtedy za drugim razem jak za magiczną różdżką.

Nie zauważyłem, żeby występował jakiś wyciek. Czy macie pomysł co powinienem sprawdzić, albo co może być przyczyną oprócz uszczelki pod głowicą?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj co się dzieje.

Skoro niczego nie ubywa i olej pod korkiem jest czysty, bez maślanego nalotu, to nic na obecną chwilę nie stwierdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj co się dzieje.

Skoro niczego nie ubywa i olej pod korkiem jest czysty, bez maślanego nalotu, to nic na obecną chwilę nie stwierdzisz.

No właśnie chyba trzeba będzie obserwować, mam w planach podskoczyć do mechanika, żeby mi dał informację o składzie tego dymu, lub on coś zauważy. Uważasz, że jest warto, czy czekać aż zaczną pojawiać się jakieś niepokojące objawy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...