Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lewarek - możecie coś polecić ?


Tomi_St
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam drugi komplet kół i do ich wymiany używam oryginalnego lewarka, bo tylko ten pasuje do punktów podparcia.

Próbowałem użyć lewarka hydraulicznego ale nie bardzo widzę o co podeprzeć.

Oryginalny lewarek nie jest zbyt wygodny w użyciu bo długo trzeba nim kręcić.

 

Czy znacie jakieś sprawdzone lewarki do domowego użytku które umożliwiają szybkie i wygodne podniesienie auta ?

Może są jakieś nakładki na lewarki hydrauliczne (np. typu żaba) które pasują do fabrycznych punktów podparcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny lewarek ma jeszcze jedną wadę, bo w miejscu podparcia często powoduje uszkodzenie lakieru, co po jakimś czasie może spowodować korozję w tym miejscu. Wprawdzie ja po użyciu lewarka psikam sobie w te miejsca środkiem zabezpieczającym do podwozi, ale nie wszyscy tak robią i po jakimś czasie może tam na progu pojawić się korozja.

Co do podnoszenia auta podnośnikiem alternatywnym (np.hydraulicznym), to wydaje mi się, że można go podłożyć właśnie w miejscu mocowania lewarka fabrycznego. W tamtym miejscu jest wzmocnienie progu więc podparcie powinno być bezpieczne dla progu jak i stabilne dla podnośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Zawsze podnoszę w miejscu dla lewarka przeznaczonym.Dalej za progiem są wzmocnienia w podłodze i tam podkładają podnośniki gumiarze,ale musi być szeroka łapa.Ja w garażu używam żaby,ale niestety wysięg jest za niski,więc mam dorobiony "stolik" na około 7cm wysoki i na nim kładę dopiero podnośnik,sprawdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zleć dorobienie podstawy tak jak w oryginalnym lewarku od nissana do punktów podparcia. jezeli chcesz oczywiscie podstawiac w te punkty tak jak oryginalny lewarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też o tym myslałem i to chyba nalepszy pomysł, bo mam już hydrauliczny podnośnik.

 

Ale chodzi mi po głowie jeszcze coś takiego (tylko boję sie co na to mój biedny akumlator)

 

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3220161714171-TORINPO0002-zestaw-podnosnik-i-akcesoria.html

 

857fcd87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wysokość podnoszenia jak dla Qqłki za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podkładam deskę pod lewarek  o grubości 4 cm i cały bok idzie do góry na raz ,  przy montażu lewarka z przodu. Co oznacza że do zmiany kół mam dwa podejścia z lewarkiem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały bok podnosisz wykorzystując fabryczne punkty podparcia ? Brzmi interesująco.

Jakiego lewarka używasz ?

 

Oto chodzi że fabryczny :) Polecam spróbować . Ale teraz tak sobie myślę czy to była deska po lewarkiem czy też kosatka brukowa . Bo u Żony w BMW  E46  podkładam deske bo podłoga nisko . i tez cały bok podnosi się do góry na jednym lewarku.  Tak czy owak kostka brukowa ma chyba 8cm i auto stabilnie stało na jednym boku . 

Jeżeli chodzi o kontakt lewarka z karoseria to rozwiązanie jest fatalne przedpotopowe . Jak można było tak zrobić żeby ostre krawędzie lewarka niszczyły lakier podwozia . W E46 auto z 2002r a nie 2016 :(  jest takie  plastikowe wgłębienie i to samo na lewarku. Tam nie ma mowy żeby coś w jaki kolwiek sposób miało kontakt metal o metal 

 

Może jakaś twarda guma by pomogła na fabryczny lewarek żeby nie ruszyć izolacji karoserii ?

Na pewno korzyść podnoszenia  całego boku jest taka że nie machamy 4x tylko 2x no i druga sprawa tylne prowadnice pod lewarek są nie tknięte. :)

 

Jak na jesień będę zmieniał na zimówki strzele fotki a może jakiś film nakręcę z całej akcji . 

Edytowane przez pmamot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany do unoszenia całego boku w taki sposób, QQ nie jest sztywnym autem i takie unoszenie może być niezdrowe dla blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Nie po to są pod samochodem dwa miejsca(na jednym boku) by krzywić niemiłosiernie nadwozie.O ile podnosząc przód na 5cm nad poziom jezdni i możemy zmienić koło,o tyle aby podnieść również tył za jednym dźwiganiem to przód musi być chyba z 15 cm w górze!

A później dziwimy się,że coś trzeszczy,skrzypi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady nic się nie stanie . Tym bardziej że  nie ma żadnych drgań bo auto stoi w miejscu . Ale jak ktoś się boi to niech cyka 4x  . Jak komuś trafi się Panie Jacko29 egzemplarz skrzypiący to nawet gdyby auto lewitowało przy zmianie kół to będzie trzeszczeć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dba tak się ma, gdzieś na forum był filmik jaki QQ jest miękki warto oglądnąć, te pare minut dłużej przy wymianie kół nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady nic się nie stanie . Tym bardziej że  nie ma żadnych drgań bo auto stoi w miejscu . Ale jak ktoś się boi to niech cyka 4x  . Jak komuś trafi się Panie Jacko29 egzemplarz skrzypiący to nawet gdyby auto lewitowało przy zmianie kół to będzie trzeszczeć :)

Może i bez przesady,ale zobacz ten filmik gdzieś tak od 7 minuty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też o tym myslałem i to chyba nalepszy pomysł, bo mam już hydrauliczny podnośnik.

 

Ale chodzi mi po głowie jeszcze coś takiego (tylko boję sie co na to mój biedny akumlator)

 

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3220161714171-TORINPO0002-zestaw-podnosnik-i-akcesoria.html

 

857fcd87.jpg

A czy przypadkiem on nie jest do 1 tony  udźwigu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest... "Zestaw do podnoszenia - elektryczny podnośnik trapezowy, 12V, udźwig: 1t, wysokość podnoszenia: 120-350mm, TORIN" ale podnosząc jedną stronę albo "koło" nie podnosi chyba więcej.

 

ale poniżej widać " Dodatkowe informacje Inter Cars:

"Udźwig: 2 tony Napięcie: 13.5 V Minimalna wysokość podnoszenia: 120 mm Maksymalna wysokość podnoszenia: 350 mm Długość przewodu zasilającego: 4.5 m Waga netto/brutto: 22 / 23 kg Wymiary opakowania: 540x450x250" 

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

wznowię temat jaki podnośnik polecacie, bo na zimę chciałbym kupić drugi komplet kół, a u siebie nie mam nic bo jest zestaw naprawczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chcesz podnośnik do garażu ,czy do bagażnika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny lewarek nie jest zbyt wygodny w użyciu bo długo trzeba nim kręcić.

 

Jeśli używasz go w warunkach domowych, a nie w trasie , to jest na to sposób. Wystarczy hak gwintowany o długości tak ze 20 cm, do kupienia pewnie w każdym markecie budowlanym. Nagwintowany koniec należy spiłować w sześciokąt i dzieki temu uzyskujemy coś, co z jednej strony można zaczepić o ucho w podnośniku, a z drugiej zamocować w miejscu wiertła we wiertarko-wkrętarce akumulatorowej i mamy podnośnik elektryczny. :D  

 

Wiadomo, że to prowizorka w porównaniu z solidnym podnośnikiem, ale przynajmniej da się w miarę szybko i bez zbędnego wysiłku unieść auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie żabe w garażu mam ale mały zasięg (jaką wysokość podnoszenia powinna mieć żaba aby dać radę?) ale pewnie przydał by się taki do bagażnika, czy od j10 podejdzie??

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaba,taka popularna raczej nie daje rady odpowiednio podnieść Qashqai'a.Potrzebne jest jeszcze coś na czym można by było żabę postawić.Ja mam zrobiony taki "stolik" wys.około 7 cm i jeżeli zmieniam koła to podkładam go pod żabę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odgrzeję kotleta :)

Zbliża się pora zmiany kół i stąd ponawiam pytanie:

Jaka powinna wysokość podnoszenia "żaby" aby spokojnie zmienić koło ?

Większość ma 330-360 mm, czy to wystarczy bez podkładania "stolika" ?

 

 

No to odpowiem sobie sam :devil:

Absolutne minimum to 360 mm, a optymalne było by 400 mm.

Edytowane przez EmPe
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...