Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamera cofania - dodatki


jalapeniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jeżeli temat był to proszę o upomnienie ale niestety nie mogłem znaleźć.

 

A więc posiadam Tinke z 2004r. dci i tak pomyślałem, czy dałoby się coś zrobić by na kamerze cofania dodatkowo pojawiały się paski ? Jak dobrze pamiętam w Audi wujka te paski poruszały się wraz ze skrętem kierownicy, co pomagało w parkowaniu  :)

 

kamera_cofania_vw_mfd2.png

Interesuje mnie również sparowanie z czujnikami, czy byłaby możliwość dodania takiego segmentu jak na obrazku poniżej ? Jak na razie nie posiadam czujników ale chciałbym się dowiedzieć czy takowa opcja byłaby ?

 

540x405_bmw-x-d-x-drive-head-290935.jpg

 

Nikt nic nie wie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod fabryczną kamerę cofania na pewno nie znajdziesz takiego zestawu, chyba że jesteś bardzo dobrym programistą to myślę że można sobie z tym poradzić i stworzyć własne urządzenie.

Natomiast jeżeli chodzi o uniwersalne rozwiązania to np. coś takiego http://jbpartner.pl/pl/p/Zestaw-cofania-kamera-czujniki-parkowania-monitor-w-lusterku-7-cali/773 skrętnych linii na pewno nie będzie bo wymaga to podłączenia się pod szynę CAN i odczytywanie na bieżąco przez centralkę informacji o pozycji kierownicy (o ile takowa jest zaszyta w can'ie i jeszcze dodatkowo ktoś musiałby rozkodować nissanowskiego cana) lub podpięcie się bezpośrednio pod czujnik kąta skrętu (o ile takowy jest w samochodzie) i w tym wypadku też ktoś musiałby rozkodować sygnał wyjściowy z tego czujnika. Więc wydaje mi się że jest to raczej nierealne żeby takie coś mieć akurat w tino czy też pozostałych modelach nissana które tego nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wielkie dzięki :)

Raczej nie będę dokupywał jakiegoś zestawu, bo to trochę mija się z celem skoro już posiadam kamerę cofania. W takim razie popytam trochę po znajomych może ktoś słyszał lub wie, jak to zrobić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...