Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Almera N16 Dziwne stukanie. Pilna pomoc.


slusser

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,


 


Zgłaszam się do Was z takim oto problemem, mianowicie od jakiegoś czasu w mojej Almerze spod maski dochodzą metaliczne postukiwania. Rzecz się dzieje po nocnym postoju i przez pierwsze 5 min pracy na zimnym silniku. Byłem już u 2 mechaników i żaden nie wie co to może być. :(


 


Dodam, że auto jest świeżo po wymianie oleju - postukiwania miały miejsce zarówno przed wymianą oleju jak i po. Aktualny przebieg to 173 000, rozrząd nie był jeszcze ruszany.


Silnik to 1.5 benzyna+LPG 98KM 2004 r.


 


Dla zainteresowanych odsyłam do filmu : https://www.youtube.com/watch?v=VkAQCBXFgmg


 


Będę wdzięczny za każdą pomoc


 


Pozdrawiam.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużego wyboru nie ma, panewka lub sworzeń tłoka, ale skoro stuka na jałowym, a nie stuka na wyższych bez obciążenia, to na 90% panewka. Sworzeń słychać przy hamowaniu silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rzecz w tym że autko puka tylko na biegu, w momencie w którym nie pukało to były wysokie obroty na jałowym biegu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś oddaję auto do mechanika który zajmuję się tylko japońskimi autami, zobaczymy co powie.

W każdym bądź razie dzięki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś oddaję auto do mechanika który zajmuję się tylko japońskimi autami, zobaczymy co powie.

W każdym bądź razie dzięki za pomoc. :)

Japońskiego w tym aucie to jest nie wiele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...