Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pedał sprzęgła "chrupie"


epidos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej Almerce N16 pedał sprzęgła trochę "chrupie" (około 2/3 razy) przy samym dole podczas wciskania jak i puszczania. Miał ktoś podobny problem? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i nie wiem jak sobie z tym poradzić

U mnie to brzmi trochę jak wyrobiona sprężyna, u Ciebie też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i nie objawia się zawsze... Tylko jaka sprężyna, sprzęgło mam prawie nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ktoś coś? w innych tematach pisze, że sprawa była już wałkowana ale nie ma nic w szukajce poza tematami , że już było. CO smarować? jak gdzie czym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ktoś coś? w innych tematach pisze, że sprawa była już wałkowana ale nie ma nic w szukajce poza tematami , że już było. CO smarować? jak gdzie czym?

Mój mechanik mówi, że to sprzęgło a konkretnie docisk. Nie ma tragedii z tym, trochę irytuje ale jeździć się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może to się wiązać ze zużyciem sprężyn stycznych docisku. Niebawem mogą zacząć się problemy ze ślizganiem, zdrowy docisk nie ma prawa hałasować :-)

Ewentualnie, sprawdziłbym łapę sprzęgła lub siłownik - wyrobiony tłok siłownika (wysprzęglika) też może skrzypieć/chrobotać!

 

Tak to działa:

https://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-porady-sprzegla-dzialanie-sprzegla-samochodowego/109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...