Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

hamulce


svyturys

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Wielkiej Polsce, moi kochani borykam się z problemem hamulców a mianowicie aby was nie zanudzać streszczę jak tylko mogę

-przymierzałem się do wymiany klocków tylnich

-na tylnim lewym zacisku brak klocków zrobione pare kilometrów do mechaniora zabryzgane całe nadkole płynem hamulcowym

-wciśnięcie tylnich tłoczków założenie nowe klocki

-mechanik próbował odpowietrzyć zaczął od tylniego prawego poszło ok ,póżniej ten nieszczęsny lewy długo to trwało robił to również na odpalonym silniku jego diagnoza to że tłoczek puszcza i trzeba regenerować

- jeżdżę na dużo słabszych hamulcach bardzo miękkich aby dobrze zachamowac musze trochę pedałem podpompować , nie zauważyłem żadnych wycieków, płyn bez dolewania cały czas ten sam poziom

Moje pytanie brzmi czy wystarczy starannie odpowietrzyć system czy faktycznie zacisk do regeneracji ?

pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro musisz pompować przy hamowaniu to znaczy że są zapowietrzone, gdyby tłoczek puszczał to był by widoczny wyciek, jeśli nie ma wycieków to wystarczy odpowietrzyć, aż do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze rozumuje iz przy hamowaniu bez klockow tloczek wylazl dlatego plyn wyciekal a wciskajac spowrotem bylo tyle fartu ze jest szczelny

Serdecznie dziekuje za odpowiec spokojnego wieczorku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy poprawnie odpowietrzyć. w instrukcji serwisowej napisano, że najpierw lewy tył potem prawy przod, nastepnie prawy tyl i lewy przod ;)

 

 

sądzę, że wystarczy odpowiednio przeczyscić zacisk i tloczki i zlozyc nawet na tych samych uszczelkach. Jeżeli zacisk cieknie można kupic komplet naprawczy uszczelek firmy autofren seinsa czy cos takiego koszt ok 25 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...