Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odgłos 1.5 DCI 2007


pawelpisz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak już wcześniej pisałem od niedawna jestem właścicielem QQ 1.5 DCI z 2007 r. Oczywiście czytałem wcześniej na temat tego silnika, o jego zaletach i wadach. Nagrałem dzisiaj dźwięk pracującego silnika telefonem pod podwodziem zaraz za przednim lewym kołem jeśli ma to jakieś znaczenie. Silnik jest po wymianie rozrządu i oleju. Jak dla mnie to pracuje za głośno albo jestem jakiś przewrażliwiony, co o tym sądzicie? Plik 3gpp z nagraniem do pobrania z mojego dysku: https://drive.google.com/file/d/0ByARo_1qDf98TzhoYjduVkZsS28/view?usp=sharing


Myśl o źle pracującym silniku nie dawała mi spokoju więc dzisiaj odwiedziłem mechanika. Otworzył maskę, posłuchał i stwierdził, że wszystko jest ok, po czym stanął obok samochodu i powiedział, że ten "pusty dźwięk" jakby wrzucić rometa do aluminiowej puszki ma związek z układem wydechowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam rocznik i silnik , dzwiek wydaje mi sie zwykły. Ja odpalam auto w garazu typu blaszak , wiec jak wyjade to dopiero ogarnia mnie cisza :), jesli mozna tak nazwać odglos diesla :D Ale do ekonomi spalania nie ma sie co doczepiac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam rocznik i silnik , dzwiek wydaje mi sie zwykły. Ja odpalam auto w garazu typu blaszak , wiec jak wyjade to dopiero ogarnia mnie cisza :), jesli mozna tak nazwać odglos diesla :D Ale do ekonomi spalania nie ma sie co doczepiac :D

Długo jeździłem TDI 90km i może to kwestia przyzwyczajenia, dzisiaj wjadę na kanał zobaczę czy wogóle mam katalizator bo te eho pustej puszki mnie prześladuje...

ok dziwne metaliczne eho pustej puchy to osłona wydechu, po co, na co, do wywalenia... ogólnie samochód bardzo słabo wyciszony, ale nie zaczepiam przynajmniej na leśnych ostępach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...