Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

konserwacja podwozia


pyton

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Kto robił konserwację podwozia (samodzielnie)? Jesli tak to czym i jaką procedurą.... jest sporo środków ale szukam sprawdzonego (bitex odpada)

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Bitex jest do bani, to wiem, więc się nie dziwię, że odpada. Kiedyś był w podobnej do niego konsystencji (na pędzel) Corplast - jak raz zrobiłem spód w N15, to ruda nie była się w stanie dorwać do spodu i nadkoli przez kilkanaście lat - po skrzepnięciu to była powłoka jak twarda guma. Ale teraz nigdzie tego nie znalazłem. Pytanie tylko, czy zależy Ci na "pędzlowaniu", czy natrysku. Jeżeli natrysk, to spray, czy masz kompresor. Bo nic nie napisałeś o preferencjach i swoich możliwościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie robilem ale profi zaklad w moim miescie uzywa m. inn. Valvoline Tectyl, natryskowo, wczesniej po umyciu, miejsca z 'ruda' sa pokryte jakims inhibitorem

robili mi poprzednie auto, bylo dobrze

alternatywnie uzywaja preparatu firmy Boll, do wyboru

 

 

 

post-92821-0-40436100-1493096981_thumb.jpg

post-92821-0-72420400-1493096983_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość umyłem pod ciśnieniem, można wykorzystać zestaw do piaskowania dla myjek ciśnieniowych. Dalej rude miejsca lakierem aktywnym z inhibitorem. Później Noxudol. Najgorzej z wnętrzem ramy, ciężko domyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...