Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Brak oleju, mimo iż jest, auto szarpie i traci moc.


oski75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Minął rok i kilka dni od czasu jak wymieniałem rozrząd w micrze k12 co opisałem na tym forum, a w zasadzie moje boje z...

 

Dzisiaj mam inny problem.

 

Od jakiegoś pojawia mi się napis na komputerze i zapala lampka od oleju. Problem w tym, że jak sprawdzam na bagnecie to jest lekko poniżej maksimum. Dolałem trochę oleju aby poziom delikatnie wzrósł jednak nie przekroczył maksa.

 

Komputer twierdzi, że nie mam oleju, tak samo zapalająca się lampka. Pytanie czy jest gdzieś jakiś czujnik, któremu się z lekka myli odczyt i gdzie go szukać?

 

 

Kolejną świeżą sprawą jest nierówna praca silnika. Nie ma znaczenia czy zimny czy ciepły, ale z każdym dniem problem staje się coraz bardziej uciążliwy. Po uruchomieniu (zimny/ciepły) obroty falują między 600/1000 obr. Przy ruszaniu czasami pojawia się efekt dławienia i jakby odcinanie dopływu paliwa. W czasie jazdy, do 2000 obr lubi szarpać, powyżej jedzie płynnie. Jednak jak zejdzie poniżej 2000 to zaczynają się cyrki. Gaz do oporu, a on traci moc, po chwili ożywa i po przekroczeniu 2000 obr znów ma moc i jeździ płynnie. Ruszanie też czasami jest tragiczne, zwłaszcza jak odcina moc. 

Przeglądałem forum, mimo iż problemy wydają się być podobne, to w jednym temacie, który by najlepiej pasował pod mój nie ma końcowej odpowiedzi. 

 

Micra to K12 z 2004 roku, 1.2 benzyna, bez dodatkowych instalacji, przejechane 150.000km, rozrząd wymieniany był 2 razy z czego ostatni jaki na forum można znaleźć styczeń 2016.

Filtry świeżo wymienione...

 

Gdzieś miałem podejrzenie, że może woda w paliwie, ale leje zawsze  tej samej stacji, więc byłoby to dziwne...

 

Dziękuję za pomoc i sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to jest lampka od stanu czy cisnienia?

Na komputerze wyskakuje komunikat niski poziom oleju i zapala się lampka "symbol oleju"

Witajcie, może ktoś mi coś podpowie dlczego benzyniak 1.2 chodzi jak rozklekotany diesel?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi, czy jest sens cokolwiek robić z tym silnikiem.

 

Micra 1.2 benzyna rok 2003, przejechanie 150036km, 

Na wolnych obrotach chodzi tak jak na filmie.

 

https://youtu.be/_EMoSRYsJ2g

 

Przy ruszaniu szarpie, obroty często szaleją, skaczą między 900 a 1500 obrotów, później się uspokaja, ale czuć drgania silnika i ten odgłos jak na filmie.

Podczas jazdy przy ruszaniu się dusi, dławi, kiedy przekroczy 2000obr jedzie normalnie.

 

Odgłos jaki słychać na filmie czasami zanika, wtedy auto jedzie normalnie, płynnie, jednak jest to rzadkie. 

 

Ogólnie jak jadę na autostradzie to nie ma problemu, po mieście są cyrki, częste ruszanie, szarpanie i dławienie się silnika.

 

Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier .....Traktur nie silnik Benzynowy ....

Jedz do serwisu niech zdejmą pokrywę zaworową i będziesz miał odpowiedz co jest zużyte!!! dla mnie to popychacze zaworowe (szklanki) !

Droga impreza :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie zawory Eduardzie :P

Dlaczego czasem jest ok?

Warto to obejrzeć i wyciągnąć wnioski:


Może kompjuter zwariował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidętnie cuś z klawiaturą a może śpecu lepiej trafiłeś :D ja pier.... dziura w tłoku ..... :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne spalanie stukowe. Dla mnie nie ma cisnienia i glowica chodzi na sucho. Manometr i zmierzyc cisnienie

Jak zwykle w dzisiejszych czasach trzeba robic filmy nie majac o tym pojecia. od spalania stukowego pekaja polki na tlokach a nie zadne dziury czy inne pierdoly.

Edytowane przez xpl1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie upiera że to spalanie stukowe.

A ile Twoim zdaniem przejedzie z głowicą na sucho?

Moim zdaniem wszystko by się już dawno zatarło.

Padający komputer może być przyczyna wielu problemów, począwszy od wskaźnika oleju po nierówną pracę i przestawienie zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedzie wiecej niz myslicie ;) Zreszta nikt nie powiedzial ze oleju kompletnie nie ma, moze dostawac go z malo, zbyt niskie cisnienie 0.1-0.2 bara. Koniecznie jutro do mechanika mierzyc cienienie, bedziemy wtedy miec pewnosc czy to to.

Chodzi o cisnienie oleju oczywiscie

Edytowane przez xpl1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.

Z moich oględzin wunika, że to łańciszek. Odkręciłem pokrywę z góry olej na klawiaturze jest. Natomiast to co stwierdziłem, to jedna z zębatek jest przesunięta na wale korbowym, czyli tak jakby przeskoczyła. 

Mam na mysli wał korbowy na którym wymienia się zębatkę jak wymienia się rozrząd, przynajmniej tak miałem w ostatnim zestawie. Teraz zastanawiam się czy wymiana łańcuszka rozrządu, który i tak muszę znów zrobić po niespełna półtora roku (to będzie 3 rozrząd w ciągu 150000km), sprawi, że wszystko wróci do normy czy może zawory panewki cokolwiek by nie było nie uderzały w tłoki i lepiej wrzycić jakiś używany silnik. 

Nic zamawiam nowy rozrząd i zobaczymy.

 

Patrząc na oznaczenia na kołach, zębatka przesunęła się o jakieś 3/4 ząbki. Dlatego auto się dławi i tak stuka. Przynajmniej taką mogę postawić diagnozę na tą chwilę.


Tys prowda  :)

Italiano jak długo trwa ta usterka ????

 

od 3 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz.

Tylko dlaczego przeskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz.

Tylko dlaczego przeskoczył.

 

Jak chwycę kluczem wał to w zasadzie nie stawia większego oporu, przy mocniejszym pociągnięciu łańcuszek podskakuje i wałem można przekręcić w jedną i drugą stronę. Jak patrzę od góry, to wygląda tak jakby plastikowy napinacz był luźny, nie mam na myśli tego z lewej strony gdzie jest ten powierzmy języczek który popycha napinacz, ale ten po prawej stronie, jak ruszam śrubokrętem to jest po prostu luźny, tak jakby nie naciskał na łańcuszek.

To wydaje mi się być główną przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zastanawiam się czy wymiana łańcuszka rozrządu, który i tak muszę znów zrobić po niespełna półtora roku (to będzie 3 rozrząd w ciągu 150000km),

Ja cie nie pier ......3 łańcuchy przez 150.000km :|

Czyli robisz po 50.000km i wymiana jak ty jeździsz :|  :|  :|

Na 5 biegu 40km/h??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cie nie pier ......3 łańcuchy przez 150.000km :|

Czyli robisz po 50.000km i wymiana jak ty jeździsz :|  :|  :|

Na 5 biegu 40km/h??

 

Akurat to nie ja użytkuję to auto, ale jest wielce prawdopodobnie, że na 5 biegu 50km/h jeździ... Z pewnością. Nie lubi przekraczać 2000 obrotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo to trza sprawdzić ciśnienie oleju, bo jeśli jest niskie a napinacz olejowy, to wiadomo dlaczego przeskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to nie ja użytkuję to auto, ale jest wielce prawdopodobnie, że na 5 biegu 50km/h jeździ... Z pewnością. Nie lubi przekraczać 2000 obrotów. 

To teraz jak 3 raz wymienicie rozrząd to powiedz kierowcy że jak jest łańcuch to nie wolno schodzić poniżej 2200obr/mi albo niższy bieg!

Obstawiam że kierowcą jest Kobieta?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz jak 3 raz wymienicie rozrząd to powiedz kierowcy że jak jest łańcuch to nie wolno schodzić poniżej 2200obr/mi albo niższy bieg!

Obstawiam że kierowcą jest Kobieta?? :)

 

Dokładnie, kobieta ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz usiąść za kierownicą i pokazać jak jeździć i nie rozciągać łańcucha trzymam za ciebie kciuki :spoko::D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz usiąść za kierownicą i pokazać jak jeździć i nie rozciągać łańcucha trzymam za ciebie kciuki :spoko::D

 

Niestety wiem co mnie czeka... Wymiana łańcucha bez kanału. Już to raz zrobiłem, ale jak pomyślę ile z tym gimnastyki to...

Oby nic więcej nie było, bo ten stukot był konkretny, pierwszy raz coś takiego. Ostatnio szarpał i gasł, teraz szarpał, ale nie gasł, tylko klekota jak na filmie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uu Panie to ty fachura jesteś jak ty pod wjazdem do garażu rozrząd wymieniasz :D

 

Opis jest na tym forum, tym razem nagram film ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wrzucal nowy slupek. jesli uwala rozrzad co 50k to cos jest nie tak

Kobita za kierownicą .............

 

Opis jest na tym forum, tym razem nagram film ;)

I tak kobita ma trzymać kamerę  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...