Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik ABS tył terrano


happydwarf2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z czujnikiem tylnego lewego koła, a mianowicie poszło mi łożysko i dostał po głowie czujnik abs, wysztko w normie w sumie bo taka kolej rzeczy, wstawiłem nowe łożysko czujnik okazał się sprawny, więc go założyłem,

Kilka dni temu po wypadzie w teren pojawiły się dwie kontrolki pali się od ABS-u i ręcznego.

Pojechałem do kolegi  podpiąć pod kompa okazało się że czujnik tylnu lewy tam gdzie  zorało go łozysko wysiadł.

Pomyślałem spoko nic dziwnego i tak był uszkodzony. Zdemontowałem czujnik  wyciągam a tam szaro grafitowa mazia na zębatce od abs-u i tutaj moje pytanie czy może uszczelniacz się skończył ?

Skąd tam taka maź skoro w bębnie sucho i wszędzie indziej wokół koła też.

 

Macie panowie jakieś pomysły ?

 

T2 3.0Di ZD30 2004 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem puścił lekko zimerng i zażuciło czujnik.wyczyść i chasaj dalej wyjdzie w praniu czy tylko coś podeszłopod uszczelniacz i chwilowy zonk czy simering umiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zrobię bo co mi zostało :) Bez rozbierania się nie obejdzie czujnik wymieniłem na inny używany i dalej to samo. Pompa ABS-u jakoś dziwnie cyka, jak rozbebesze koło to opowiem co za diabeł tam siedział. ;)

 

 

A więc, po wyjęciu półosi beztrosko wypadła sobie nakrędka która trzyma łożysko, zabezpieczenie się zmieliło więc już go nie było. łożyska znowu do wymiany na szczeście kupiłem zestaw awaryjny. Uszczelniacze o dziwo siedziały na miejscu.

Pytanko znowu mam ktoś może wie gdzie dostać coś taiego oprucz tej strony bo okazuje się że ta podkładka też straciła ząb w niewyjaśnionych okolicznościach :Dhttp://belniakoffroad.pl/1182,podkladka-zabezpieczajaca-lozysko-polosi-tylnej.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...