Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chevrolet Captiva alternatywą dla X-traila ?


berater
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie nerwy? Jestem nadzwyczaj spokojnym człowiekiem. A to, że irytuje mnie uszczęśliwianie na siłę, mimo że nikt o to nie prosił, to osobny temat.

Jeszcze raz powtórzę. Mam pełną świadomość, że są inne, ciekawsze pojazdy, potencjalnie sprawniejsze, z lepszą perspektywą odsprzedaży. Tylko co z tego ? Może z tego częściowo wynika moja irytacja, że mam mocno zawężone pole manewru.

 

Piotrek, moim zdaniem upraszczasz sprawę. Powielasz stereotypy dot. określonego znaczka. X jest moim chyba już 40 samochodem w życiu. Mam naprawdę niezły przegląd i doświadczenie.

Zwiedziłem bardzo różne marki, od klasy premium po budżetowe modele. Wiem jedno. Kierowanie się obiegowymi opiniami wiedzie na manowce. Wejdź na forum dowolnej, polecanej powszechnie marki i zobacz z jakimi problemami borykają się właściciele.

Na własnym przykładzie, pamiętam jakie miałem wątpliwości przed zakupem pierwszego forda. Wszyscy znają powiedzonka:

"ford g...no wort" czy "nie kupuje się samochodów na F".

I tu bardzo przyjemna niespodzianka. Ujeżdżałem przede wszystkim mondeo, różnych generacji, nowe i używane.

Nikt mnie nie odwiedzie od przekonania, że nie ma lepszej alternatywy na rynku dla mondeo, jeśli chodzi o stosunek ceny do wyposażenia, wielkości i komfortu. Kapitalne zawieszenie, niska awaryjność, dostęp do części zamiennych.

Podobnie jak w przypadku Captivy czy Antary, Mondeo bardzo traci na wartości przy odsprzedaży. Ale w zakupie jest znacznie tańszy. Jedno wchodzi w drugie.

 

Sorry, że tak długo się rozwodzę, ale chce dać sygnał, że na prawdę orientuję się nie najgorzej w sytuacji rynkowej, a tu liczyłem, że trafi się użytkownik Xa z doświadczeniem również z Captivą lub Antarą, bo tych samochodów nigdy nie miałem.

 

A tak na marginesie, wyszydzane Daewoo, wcale nie musi być złym autem. Z sentymentem wspominam Lanosa, z którym nigdy nie miałem problemów. Moim zdaniem, w tamtych czasach, idealny samochód dla studenta.

Swój pierwszy samochód zakupiłem w roku 1977. Była to mocno sfatygowana, używana Skoda S100 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek prawdopodobnie znowu będę leciał 2x1000km Captivą + przyczepa, co chcesz wiedzieć to może poobserwuje :D z tego co pamiętam to problem z widocznością wyświetlacza w słoneczne dni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym ,ze każdy co ma przynajmniej min.wiedzy nt samochodów i ogólnie rynku motoryzacyjnego -bedzie odradzal zakup takiego wynalazku jak ... czy pod szyldem jeszcze jakiejś jeszcze bardziej egzotycznej marki.

Z takimi autami jest problem w trakcie eskploatacji a juz szczególniej poźniej ze znalezieniem kogos kto zechce za to to wyjąc z kieszenii sensowna kwote

piotrek3, mysle ze X-Trail a przynajmniej T30 i T31 minimum dwoma jak nie trzema kolami, spelnia okreslone przez Ciebie warunki : )

 

w poniedziałek prawdopodobnie znowu będę leciał 2x1000km Captivą + przyczepa, co chcesz wiedzieć to może poobserwuje

zabierz berater'a w delegacje, sprawdzi empirycznie i bedziesz mial z kim porozmawiac : )

 

pozdrawiam

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że Ci się trafił taki DINO bo już myślałem że temat zmierza do upatrzonego przez Ciebie celu- poklepania Cię po ramieniu i pogratulowania wyboru. A tak bardziej poważnie to mam dość spore dośwadczenie z innymi markami ale skoro tu zakaz... Moja przygoda z Captivą- wygląd dla mnie na plus- mnie przyciągnął, reszta po oglądnięciu bagażnika była mało istotna.. z tyłu więcej miejsca.. ale to już wiesz. Jak się interesowałem tym autem to na forach często były poruszane drobne problemy z elektoniką i z ABS.

Edytowane przez marcinok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, jest jakaś informacja. Zakazu nie ma. Ale w jakimś określonym celu zakładałem ten temat. Wykorzystuję bezwzględnie swoje prawa jako autor wątku :). Pisanie nie na na temat jest zmorą tego forum. Przyznam, że mnie się też czasem zdarza. 

w poniedziałek prawdopodobnie znowu będę leciał 2x1000km Captivą + przyczepa, co chcesz wiedzieć to może poobserwuje :D z tego co pamiętam to problem z widocznością wyświetlacza w słoneczne dni 

Szkoda, że nie będziesz miał porównawczych obserwacji z Xem T31. Daj tylko, jak możesz, po powrocie, na PW, dane ze spalania i subiektywne wrażenia dot. komfortu jazdy, zmęczenia, upierdliwości hałasu, po długiej trasie.

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berater jako stary drużynowy z historią 40 aut (to zdaje się wciąż agreguje) proszę Cię byś udał się na forum Captivy. Tam dowiesz się więcej. Każdy tutaj z młodszych Nas by tak zrobił. Zatem Ty doświadczony najbardziej też powinieneś. Jest tam wiele odniesień do Antary. Forum jest tu: http://forum.chevroletteampoland.com

Jako stały bywalec forum Orlando stawiam go znacznie wyżej niż Capti, mimi, że nie jest już u nas oferowany.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak skleroza dalej się posunie, to za tydzień będę opowiadał, że mam już 50.

 

Nie mam już siły. Po co mnie wysyłasz na forum Chevroleta ? To oczywista oczywistość. Już tam oczywiście byłem i poczytałem. Szansa, że znajdę tam użytkownika z doświadczeniem z Captivą i Xem, jest taka sama jak tu, czyli okazuje się, bliska zeru. Chyba poproszę Moda o zamkniecie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś tam był to znałbyś to:

 

http://similarcar.com/pl/Chevrolet-Captiva-I-2.4-i-16V-FWD-141KM-manual-versus-Nissan-X-Trail-I-2.0-140KM-manual

 

http://opinie.auto.com.pl/porownanie/Nissan_X-Trail_vs_Chevrolet_Captiva

 

problemem Capti jest brak 6 biegu w popularnie dostępnych wersjach

 

W Korei nazywa się Daewoo Winstorm

 

Podoba mi się, że ma często dwururkę fabrycznie i maskę na teleskopach, co my tu musimy dorabiać.

 

Jeśli w przybliżeniu miałeś 18-20 lat jak kupiłeś skodę w 1977 r. to teraz masz ok. 60 lat. To ile mają Twoi rodzice?

80-85 chce im się jeździć do sanatorium?

 

Czy ta s100 była nowa z importu? czy giełda?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się czepiasz. Byłem, nie widziałem tego linka odsyłającego z forum.

Musiałbym pogrzebać głębiej. Ale po co, jak mam Ciebie :)

Niestety, pierwszy art dotyczy poprzednich modeli i silników, ale poczytam, dzięki.

 

A takie porównywarki jak w drugim linku, to o kant du...szy potłuc.

 

Ten model, rocznik i wyposażenie, które rozpatruję, ma skrzynie 6.

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia 6 przy prędkości 160km/h można normalnie gadać jazda w miarę wygodna (mi ciężko ocenić bo na co dzień jeżdżę Ody a to różne auta, spalanie jak pamietam przy takich prędkościach to około 10L mierzone na przelocie przez Niemcy, teraz będę miał zapięta przyczepę czyli w sumie i spalanie nie adekwatne i prędkość jazdy bo max wyjdzie około 100km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale dziękuje za chęć pomocy.

A swoją drogą spalanie 10l przy przelotowej, autostradowej 160km/h to bardzo dobry wynik. Który silnik masz w tej Captivie ?

Mój X ma takie spalanie przy 130-140km/h, w podobnych warunkach.

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze, że wybrałeś Sorento :devil:  bo ta Captiva to straszna kupa, sąsiad ma Saturna , który jest bliźniakiem captivy, zamieniłem 2 zdania i zacznijmy od tego że te auto jest tanie i nie ma co wymagać, a braki mi spore

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może SantaFe nawet przyjemnie się tym jeździ duże, wygodne, wysoko się wsiada, automat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Santa jest fe, bo w tym samym roczniku, podobnym (maksymalnym) wyposażeniu i silniku, znacząco droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...